• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Dobra vecer. Nemam jedne kuke za kapcati top link. Ovo na sredi slike. Zanima me, ako mogu to gdje nabaviti?
Taj nosač toplinga jako teško da ćeš pronaći, a da nije potrgan tj. varen i da ima original klin i osigurač. Ja sam mojega tražio dosta dugo po oglasnicima i cijene su dosta velike za taj obični komad odljevka... Jedini način da i pronađeš taj dio ti je da njuškaš po oglasnicima dan i noć možda naletiš na njega.

E sad pitanje za hidrauliku na 560, zbog kojih sve razloga bi hidraulika mogla slabo dizati kad se ulje u mjenjaču ugrije? Na hladno jako dobro diže.
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Do pumpe sumljam da je jer je na toj pumpi napravljena obnova sa setom za reparaciju iz Masive. Tak da sumljam da je pumpa slaba. Karike na klipu su zamjenjene.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
E sad pitanje za hidrauliku na 560, zbog kojih sve razloga bi hidraulika mogla slabo dizati kad se ulje u mjenjaču ugrije? Na hladno jako dobro diže.
Može biti do same pumpe, ventiliča na pumpi, do razvodnika i brtvila na razvodniku i pumpi. Teško je napamet za reči.
U kojem smislu slabo diže, sporo ili nema snage?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne vjerujem da je do njih.
Čim se osjeti razlika hladno toplo obično je problem pumpa.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pozdrav drustvo. Imam jedan problem. Razstavio sam rukavce na imt 560, promijenio lezajeve i sastavio. Nije bilo nikakvih luftova ili slično. Nakon tjedan dana voznje, jedan kotac dobiu je veliku luft cca 1cm ljevo i desno, aksialno. Zanima me mora biti na ovom radiusu, kojeg sam oznacio, stavljen kakav distancnik ili sta? Sad lezaj nasjedne na radius. Molim pomoc.
 

Prilozi

  • IMG_20210417_081942.jpg
    IMG_20210417_081942.jpg
    9.1 KB · Pregleda: 15

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Prije lezaja dolazi pločica koja s jedne strane nasjeda na taj radijus a s druge strane je ravna tak da lezaj nasjeda na nju na ravno.
Točnu debljinu napamet neznam ali mislim da je cca 5 mm debela.
Uglavnom, kad sastaviš s pločicom prednji lezaj mora 3/4 nasjedati na osovinu rukavca.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Ja nisam uspel kupiti. Moral sam tokariti
Hvala na osgovoru.
Pa sad me zanima zasto su tako napravljeni, da lezaj nema oslona, zasto je radius? Zbog vodenja silnica u materialu?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Hvala, @MUHA, to sam i mislio. 👍 Bilo bi zanimljivo vidjeti i kupiti ovaj distanc rink.. Hvala jos jednom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A jebaj ga. Na onom 560 ja sam dal delati za oba kotača ali nisam slikal a i mjeru sam zaboravil. Zato sam i napisal otprilike debljinu.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Dobra vecer. Danas cistio rezervoar za naftu. Bilo unutra puno prljavine. Radio sam z vapom, ali ne mogu sve kuteve ocistiti. Sta predlazete, kako ga ocistiti? Treba da ga režem na pola i onda svasam?
 

Prilozi

  • IMG_20210427_183518.jpg
    IMG_20210427_183518.jpg
    61 KB · Pregleda: 5

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Dimer natoči unutra, ostavi ga pola sata, tu i tam promučkaj pa isperi vodom.
Postupak ponovi dva tri puta i nakon toga posuši rezervar.
Ako kaj i ostane to nebu nafta otopila i to bu dobro.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Hvala. Sta je dimer?
Mislim da je rezervoar unutra obojan i ide sad to dole. Filteri bili puni...
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@MUHA, hvala. Cu potraziti to negdje. A mozda ipak flex i svasaparat... Problem je jos kaj je jedan lim unutra, koji je bio za prekat a sad je na podu rezervoara i vozi se vamo tamo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh