• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

BELORUS

Član
Tu od
15 Velj 2017
Poruka
31
Postovanje svim clanovima ! Radi se o IMT -560 novi tip sa servo upravljacem . Kupio sam novi Orbitol ,novu Pumpu nepoznate Marke i Proizvođaca sve to ljepo uz tesku muku ugradio . I sad upalim traktor u leru volan ne reagira kada dam gas tada se moze motati ali tesko ,i na kraju motanja cuje se zujanje . Molim sve kolege koji su imali slicnih problema ili znaju sto bi mogao biti problem da pomognu ! U Boci dovoljno ulja
Hvala svima
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Imam situaciju..
Na 560 me muči poluga špere, ne stišče adekvatno pa se čuje preskakanje kad je stisnem, ako uzubi uopće.
Sad me zanima jel istu polugu ima stari tip i novi tip tog traktora ili mi ne gine prepravka?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Vanjski dio poluge ne pamtim jel isti, ali unutra ako se ne varam je isto.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Ma to u trubi me ne zanima to je ispravno, nego ono vanjsko polužje je problem.
Jedino mi preostaje da prođem kod nekog pogledat kako stvari stoje...
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Tu ti je kvaka u onom šarafu što drži polugu, treba ga dotegnuti da bi bolje pritiskala šperu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Ma to u trubi me ne zanima to je ispravno, nego ono vanjsko polužje je problem.
Jedino mi preostaje da prođem kod nekog pogledat kako stvari stoje...
Daj slikaj ovo svoje da vidim
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Evo to ovak izgleda kod mene..
20211231_133504.jpg
20211231_133451.jpg
Ma moral budem se malo družiti sa tokarima da mi naprave novi šeraf kaj steže tu polugu špere ak ga nema za kupiti...
Bil sam pogledal na jednom 565 kak to izgleda i to se baš jako ljubi sa pipcom na trubi pa nije ni čudno da ova moja štrajka.
Čovjek bi se začudil kolko špera znači dok ti ne zatreba 😂
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
Probaj taj šeraf dotegnuti i podbaci podlošku.Ako neide onda tokaru.Meni je stezanje pomoglo sad radi dobro.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Ma bil sam ga probal dotegnut vec, al je to tak bilo zapečeno da sam ga mogal odšerafit jedino brusilicom.
Onda sam nekaj zmrljal da je to moglo bit kolko tolko u funkciji...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Po mojem je ta poluga špere jako šlampavo i nježno napravljena.
Ja sam radil novu polugu, deblju i sa jačom čahurom kroz koju je išel deblji vijak i onda je to radilo.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Koliko radnih sati nakon generalke 560 ili 558 izdrži. Što kažu pravila struke?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Sad bu najvjerojatnije rasprava ali po mojem iskustvu novi su radili 5 tisuča sati pa na dalje.
Nakon generalke sa današnjim dijelovima je to veliki upitnik, koji domaši 5 je dugo trajal.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Uredu, onda bi 2,500 sati bio realni prosjek? Da li je uredu kupovina traktora na kojima je napravljena generalka, recimo da je kod provjere sve sa motorom kako valja. Da li ima nekih skrivenih caka u tom slučaju?
 

Najnoviji postovi

Na vrh