• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bolje je kipati s tim ventilom, poluge ti ostanu dolje, jer IMT, i onak ne diže kipu ako poluge nisu ukručene, najbolje automatskom kukum, a ako nje nema tad se upre polužje u tanjirasti zupčanik, pa nije poželjno kretati tako, a i znamo, ak nešto zašteka u tom položaju puca poklopac hidraulika. S tim ventilom, sve to izbjegneš.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Znači bilo kako bilo da se to napravi opet je čovjek džabe krečio...samo se znači dobija veća količina i pritisak ulja na kipu, ostalo je sve isto, poluge padaju dole i kraj priče...

Što se tiče držanja silokombajna na određenoj visini, najidealnije rješenje je lanac zakačiti za pufer i to je to...kugla se skro spusti i pumpa ništa ne trpi nego lanac...

Mislio sam da tu postoji neko rješenje pa makar bilo i više para ali da se to riješi, ali vidim da je to IMT napravio nerješivo i neizvodivo...najbolje je onako kako jest.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa barem nije problem ugraditi kotač na silokombajn. I nemaš problema više.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na SIP-u imam kotač ali na imt-u baš i ne služi jedino po ravnom na desnoj trubi imam drvo koje regulira visinu a da se neotkopča kardan kod dizanja graničnik na ručici .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Postavil sam kiper ventil na IMT-a ugodno me iznenadil da bi otvaral komoru od balirke ne trebam čekati da digne poluge i kaj mi ni je jasno bržije diže komoru za sad sam više nego zadovoljan balu sjenaže drži oko20 minuta sa ugašenim motorom jedino kaj sam svakak provukel crijeva pa moram malo posložiti i isprobati vanjski celinder da vidim jel se može sam diči u zrak .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Željko, znači, ona kvrga valja. A pital sam se zakaj su bili nipli rasipani po podu? ;) :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nipli su bili uzorak jel sam trebal takav čep a kod cola obično uzmem uzorak i probam .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kiper ventil??? Misliš na razvodnik??

Daj malo slika, kak je gde kaj spojeno i tak to malo?? :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam postavljati slike ventil je umjesto one kocke kaj je na vrhu cijevi koja ide iz pumpe od njega ide crijevo na blok na bloku su brze spojke i povratni vod spojen ispod sica ventil ima tri položaja koristiš dva ručica okomito radi traktorski hidraulik ručica unatrag poluge od traktora miruju a radi blok i poluge drže rolo balu oko 20 minita .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ak sam ja dobro skužil, taj ventil radi umjesto kuglice na traktoru?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Taj ventil preusmjerava ulje umjesto u cilindar koji podiže poluge u neko vanjsko trošilo ..daj shvati več jednom ..upravlja se kockicom a kuglica u položaj "brzo"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma to razmem, al sad je željko pisal da diže i poluge s njim, nerazmem više???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Krivo si skužil. Taj "razvodnik" samo preusmjerava ulje na tri stane: jeno crijevo-unutarnja-drugo crijevo. S kuglicom tjeraš ulje kroz njega.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad bez slike ja to teško morem razmeti....no ajd recimo da sem skužil.
A dal postoji još tu kakov ventil sastrane ili nekaj??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ma to razmem, al sad je željko pisal da diže i poluge s njim, nerazmem više???

Može i pluge dizati samo mu još moram pojasniti kak da to odradi bez ugradnje dodatnog cilindra. Pričali smo o tome ali smo skrenuli u temu o oranju.

Danas nisam bil baš ni raspoložen mada su mi ruke bile masnije nego inače.
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
ja sam to imo na mf 260 koji je imo prednji utovarivac.kad sam povuko prema van onda sam dobio ulje na komade utovarivaca,znaci nema ulja u cilindru zadnjih poluga i nemogu se dizat...kad vratim nazad onda nema ulja za komande utovarivaca.ovo je bio preusmjerivac ulja ali ima i takva kocka sa komandom npr.stariji mf-i su orginal imali tak komandu vanjske hidraulike da se ne dizu zadnje poluge kao i na imt-u.pase sa jednog na drugog i isto se moze stavit ona cijev za vansku hidrauliku sa imt-a na mf-a...
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Evo da ja napisem par rijeci o imt-560 ... Uzeo sam ga pun nade da cu od ‚‚figure‚‚ mocnog traktora izvuci vise nego iz 558 i nisam , traktor kao traktor je ok samo mu potrosnja i neokretnost zasjene sve vrline . Te famozne kocnice sam rjesio odmah kad sam ga kupio , sve je rastavljeno u seraf i stavljeno novo i kocio je kao auto . motor mu je ok ali zbog tezine 560-ka je daleko iza 558 al miljama daleko ... evo slike sada vec bivsek dzambe kako ga je zvao did :) pozdrav

ty7zrn6p63bz5jdlsbe9.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ja ga isto tako imam par godina, mozda mu je mana potrošnja ali okretnost definitivno nije...neki sam dan mjerio u 5-6 metara 2 popravljanja i okrene se u potpunosti ono sto je bilo napred bude nazad...i ja sam svoj platio majstoru da kočnice rastavi do u tiptike, i sad koče ali blokiraju...kad pretisnem neće otpustiti dok ne krenem u rikverc a kad sam u rikvercu neće otpustiti dok ne krenem napred...

Dali si svog prodavao ili si mjenjao...u mene je ova tipa s hidro volanom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nekaj ti nije uredu sa cilindrima ili oprugama pa ostane zacvikan,mada i kvaliteta obloga pakne je upitna.
Ti nisi probal druge veče da vidiš kaj je okretnost i veliki ajnšlag.
Torpedo,zetor 5011,5211,4911.štore,univerzal...
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Ja ga isto tako imam par godina, mozda mu je mana potrošnja ali okretnost definitivno nije...neki sam dan mjerio u 5-6 metara 2 popravljanja i okrene se u potpunosti ono sto je bilo napred bude nazad...i ja sam svoj platio majstoru da kočnice rastavi do u tiptike, i sad koče ali blokiraju...kad pretisnem neće otpustiti dok ne krenem u rikverc a kad sam u rikvercu neće otpustiti dok ne krenem napred...

Dali si svog prodavao ili si mjenjao...u mene je ova tipa s hidro volanom.

Prodao sam traktor , on je bio do detalja uradjen i pretresen , sa originalnom dijelovima ali nije to to kocio je kao auto bey blokiranja , ne znak koliko slika smijem dosati da ne spamjem , imam nekih 10 od tih zahvata , 58-ak je iymislio traktore za 60 ku , bez uvrijede , ja govorim iy iskustva i ne degradiram nista vec samo iskreno govorim . a volan mu i nije bio tezak toliko , malo je borba ko stavi gume sa ripnama i naprijed :icon_twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh