• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
Nekaj ti nije uredu sa cilindrima ili oprugama pa ostane zacvikan,mada i kvaliteta obloga pakne je upitna.
Ti nisi probal druge veče da vidiš kaj je okretnost i veliki ajnšlag.
Torpedo,zetor 5011,5211,4911.štore,univerzal...

probao sve , i kupio univerzal 550 ... dobio me na prvu probu , u kabini kao da ima izolacija zvuka , rad mi se cini kao banja u poredjenju sa 60kom , a cujemi da je potrosnja dosta dosta manja :icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Smiješ ako ti još server da staviti u jedan post do 10slika.
Stavi da vidimo kak je zgledal.

@Univerzal550 vidio sam ga u drugoj temi i traktor ti je extra i midlim da nebuš požalio,a sitnije popravke
buš povoljno odradil i ušparal na nafti sigurno.
A Sve poslove može odraditi.
 

Universal550

Novi član
Tu od
11 Pro 2013
Poruka
27
nemam sad na laptopu sve slike ali evo par vezanih za kocnice , inace stari je majstorcina za to , do sad ih je odradio brdo ... on to slozi sve za dan na tenane :) jos nije imao reklamaciju

feras1v1tysc5qgcxd.jpg



ukqe2p8smd2nc64emv5.jpg


zjeywhbfa233bat4ere.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,511
Ti nisi probal druge veče da vidiš kaj je okretnost i veliki ajnšlag.
Torpedo,zetor 5011,5211,4911.štore,univerzal...

Okretnost je kad 160 ks s prednjom vucom okrenes u malo vise od 8.50 metara. Bez kocnica i ostalih gluposti
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako to možeš svaka čast,al ja sam mislil na traktore bez prednje vuče i dotični 560.
Inače traktori sa prednjom vučom imaju veči krug okreta od solaca.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kad bez slike ja to teško morem razmeti....no ajd recimo da sem skužil.
A dal postoji još tu kakov ventil sastrane ili nekaj??
Postoji blok sa dvije komande sa njima radiš kaj ti treba isproban i vanjski celinder traktor diže sam sebe može dizati i tiskati hidraulik .Blok je spojen iza ventila na brzu spojku ako ju rastavim na nju spojim omotač tak da ima stalan protok a opet možeš koristit blok ja zadovoljan :cool2::cool2::icon_thumright::icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Evo Željkičevog ventilčeka



A evo i gdje je on njega sakrio.
Lisac stari :icon_thumright:

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A pa to je običan klasični ventil za tu namjenu.
Znači iz njega vod ide na vanjski razvodnik i dalje radiš s izlazima kak hoćeš, samo naravno, poluge su dolje, bez upotrebe?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Upravo tak.
Ako imaš vanjski razvodnik sa tri ručice (pod pretpostavkom da dvije trebaš, naprimjer za balirku, a treča je slobodna) onda tu treču možeš koristiti za dizanje poluga.
E sad, poluge možeš dizati na način da ugradiš vanjski cilindar ili spojiti da diže cilindar koji je u traktoru.

Ako se riješi unutranji cilindar da se karike izbace onda postoji mogučnost oranja ali uz upotrebu kotača na plugu.

Barem ja mislim da bi to tak trebalo igrati
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
daj mi posalji na pretinac firmu ako nesmijemo ovak reklamirat
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
da li se na taj ventil može spojiti razvodnik?

pa kada se ventil zatvori, koristiti poluge hidraulike?

jel se mogu poluge koristiti, ako ulje ide i kroz taj razvodnik?

da li se iz toga ventila može kipat prikolica?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
daj mi posalji na pretinac firmu ako nesmijemo ovak reklamirat
Hubzin promet, Rekel je Željac da jhe tam 600 kn.

da li se na taj ventil može spojiti razvodnik?

pa kada se ventil zatvori, koristiti poluge hidraulike?

jel se mogu poluge koristiti, ako ulje ide i kroz taj razvodnik?

da li se iz toga ventila može kipat prikolica?
Može razvodnik i pomoču njega koristiti poluge, ali oranja nema.
Može kipat prikolicu alii isto samo preko razvodnika.

Po mojem taj dodatni razvodnik bi moral biti barem dvije dvoradne komande i jedna jednoradna.

Mada je to sve skupa tak, tak
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
da mi je znat koji vrag u njemu vrijedi tolko para:icon_toilet:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Stvarno nemam pojma ali za te peneze ti ga nijedan tokar nebi složil
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Meni je mehaničar objašvanjavao da je to kod nas 200 maraka, i nam da bi mi to prijeko trebalo za samoutovarnu, međutim ne znam da li bi opet bila zahebancija s tim budući da pumpa ( bar sam tako skonto) ima veliki prohod ulja pa bi mi tako za milimetar ili dva podizanja kugle, heder od prikolice letio u nebo, a opet milimetar dva spuštanja heder se skljokao na zemlju...

Koliko sam ja skontao tog majstora to je samo da razdvoji poluge ali ne i da smanji protok ulja, ili da ga uspori, sto znači da bi meni opet trebale dodatne komande, pa povrat pa 300 čuda...

Ili sam ja njega tako skontao ili je on meni slabo objasnio, pa zato pitam

Ako se to ugradi da li se hodanjem kugle od 3-4 cantimetra može lijepo stelati heder prikolice, a ne da radim u 3-4 milimetra...jer ipak raditi u traktoru i štelati nešto u radu na 3-4 milimetra je sposobnost, preciznost gotovo nemoguca.
 

Najnoviji postovi

Na vrh