• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt-560

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
taj nema jel je netko skinuo ili zagubio a nema ni iznad kardana dio gdje se oslanja i pritezuje..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Gledam u radionički, tam navode da taj dio postoji i na 558.
Znači da je neko nekad skinul
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam taj dio sebi napravio pa sam milsio da sam kaj izmislil , sad vidim da je to več izmišljeno .
Mom razočarenju nema kraja
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Pozdrav, nisam novi na forumu ali sada imam pitanje za ovdje. Riječ je o IMT 560. Nije paljen 3 mjeseca od kad je dobio čisto ulje. Nekidan sam išao tanjurati i gledao vodu, ulje a kako je čisto ulje, na mjeraču nisam ništa vidio. Kolega koji je bio sa mnom rekao je da mu fali ulja i natočili smo oko 3 litre. Na 5oo m gdje mi je njiva odmah je počeo bacati ulje tamo gdje se ulijeva. Dolaskom na njivu ispustili smo te tri litre i bilo je dobro. Međutim kad sam potanjurao počeo je izbacivati rijetko ulje tamo gdje je mjerač od ulja. Najvjerojatnije pomiješano sa vodom. Do sad mi nije pretjerano trošio ni ulja ni vode. Što sada da radim?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ako je pomješano sa vodom trebalo bi biti bjelo i trebalo bi vode faljeti.
Kolko ga sad ima na mjeraču?
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Vode fali za 2 litre, ovo što mi curi je prozirno, pomiješano je s vodom, kad sam na njivi ispustio 3 litre na mjeraču ga je bilo malo preko maksimuma
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Ako fali vode i ako je završila u karteru onda je najvjerojatnije brtva glave prasnula.
Samo neznam od čega kad veliš da je stajal.
Jel unutra voda ili antifriz?
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Voda. Da probam ispustit vodu i ulje i ponovno natočit? Prije ovoga sve je bilo u redu, kak sam ga ostavil na proljeće tak sam ga i našel, zar jr moguće da višak ulja na svega 500 m vožnje po asfaltu može tak zajebati mašinu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Jok, ali je moguče da je brtva glave istrunula usljed dugotrajnog korištenja vode kao rashladne tekučine pa se slučajno poklopilo.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
To i ja mislim da je otišla brtva glave a da nema izravne veze sa viškom ulja, samo sam se htio uvjeriti. Ok, bar znam što ću sada dalje, hvala za dijagnozu.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
jaro pogledaj dato nije nafta mozda tjie otisla membrana na ac pumpi pa pusta gorivo u katrer vidi potrsnju goriva
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Jaro, a ko onda popio dva litra vode :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Dve litre bi isparile :icon_scratch: niti da čepa nema.
A da ga tak fila s gorivom u karter nebi ni upalil :(hi):
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
u mene je otisla membrana i karter bio pun goriva tako damije pritisak ulja pao na nulu zamjenio i nisam imo vise problema
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,058
Mene i dalje vleče na vodu u karteru, čekamo kauboja sa više informacija
 

Najnoviji postovi

Na vrh