• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt-560

D

DF-germany

Guest
Ima lufta na propeleru...a ne vjerujem da je otišao dihtung glave motora jer traktor nije kuhao...i u pravu si poprilično teče.

A antifriz sam stavljao do sad 3 puta i svaki put antifriz isteče do jutra...jednostavno samo plava tečnost ispod traktora, i onda sam odustao od antifirza i nastavljao sipati vodu.

Znam da mi je rođak donosio par puta iz austrije po euro po litri i to lijepo razblazim po uputstvu, saspem u traktor i do jutra prođe kroz njega....voda je dosta ekonomičnija, ali ima i ona svoje limite...:D

pregledaj crijeva da nije koje puklo, ili naspi vodu i gledaj kvasi li gdje u stanju mirovanja, jer pumpa bi je gubila samo u radu, mada se može i preforsirati i u vožnji, mali gas (obično u većoj brzini u usponu) motor se zagrijava a pumpa i propeler nemaju brzinu da ohlade i onda baca vodu na odušak i sl. to mi se dešavalo kod MF- a, možda je i hladnjak procurio,
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
pregledaj crijeva da nije koje puklo, ili naspi vodu i gledaj kvasi li gdje u stanju mirovanja, jer pumpa bi je gubila samo u radu, mada se može i preforsirati i u vožnji, mali gas (obično u većoj brzini u usponu) motor se zagrijava a pumpa i propeler nemaju brzinu da ohlade i onda baca vodu na odušak i sl. to mi se dešavalo kod MF- a, možda je i hladnjak procurio,


U stanju mirovanja nijedno crijevo ne popusta, jedino propeler, koji je klimav maximalno i dok on radi između njega i pumpe curi voda...

Poslije sam nasuo vode i gazio silazu jos 2 sata i stalno provjeravao vodu...ali nije gubio vodu dotovo nikako....ali nakon 3 dana mirovanja (dok su bile ove kiše) procurilo.

Hladnjak nije procurio, mada ćemo danas vidjeti.

@muhaničar

Nije problem kupiti antifriz ali mi je problem sto ga do jutra svega ispusti.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Sad kad budeš mijenjao pumpu, fino kupi odma i termostat i sva crijeva.
Hladnjak kad je vani, dobro ga operi, unutrašnjost i izvana, muhaničar je pisao kako bi to trebalo napraviti.
Napraviš sve u kompletu, sipaš antifriz i miran na duže staze.
Nevrijedi to krpariti..
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Sad kad budeš mijenjao pumpu, fino kupi odma i termostat i sva crijeva.
Hladnjak kad je vani, dobro ga operi, unutrašnjost i izvana, muhaničar je pisao kako bi to trebalo napraviti.
Napraviš sve u kompletu, sipaš antifriz i miran na duže staze.
Nevrijedi to krpariti..

Pumpu danas majstor zamjenio, nije bilo potrebe skidati hladnjak, mogao je propeler vani i bez skidanja hladnjaka, a hladnjak ću oprati iznutra, termostat iz traktora mi je davno izbačen valjda moze zafrkanti i odraditi neki belaj na motoru...a danas smo gledali neki regulator temperature ili tako nešto u tom smislu i on je ispravan samo kazaljka na satu nije u redu (podize temperaturu do 1/3 i onda zablokira dalje gore ne moze)...tako da trebam kupiti poseban sat, valjda ima neki indijski za 25 maraka i njega staviti tako da će on samo pokazivati temperaturu, kazaljka za gorivo radi samo bih trebao promjeniti plovak i to je to...crijeva su sva ispravna, motor u redu...nije bilo neke trajne stete, sve je odrađeno za nekih sat - dva vremena...čak sam uspio dobaciti kući 2 prikolice sirka...:D...

Pumpa je uglavnom bila na izdisaju i bilo je pitanje kad će propeler uletjeti u hladnjak...hvla Bogu pa je stala tako kako je stala inače me nebi bilo nigdje bez 500-600 maraka.

Pumpa 78 maraka
Dihtung pumpe (posebno se kupuje a negdje dođe uz pumpu) oko 2 marke
Ruke majstora 25 maraka...

Ukupno 105 maraka

Pumpa Tešanjska ( valjda su se dobro pokazale ovdje kod nas) bila je i neka indijski za 80 maraka ali je majstor više radio s ovom tako da smo ugradili ovu Tešanjsku.

Hvala na savjetima i do sljedećeg kvara...;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,079
Još da ubaciš termostat (kak ti je Petar napisal) i ako si nasipal antifriz :rolleyess: :prayer::prayer:
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Danas sam posudio puncu traktor da ide po drva...kad se vratio veli da su mu na pola puta otkazale kočnice...kad sam upalio traktor i krenuo jedva sam stao da ne udarim u auto, inače je traktor kočio desnim točkom 100 % a lijevim onako 40-50 % a kad stisnem oba, sam traktor stane bez problema, a kad je teret onda mu treba 2-3 metra sto opet zavisi od tereta i strane..

Uglavnom kočnicama sam na traktoru bio poprililno zadovoljan, ulje sam redovno donasipao i tako to, međutim od danas pretisnem ih i propanu skroz do poda ali ne reagiraju.

Znao je taj točak koji je kočio 100 % ponekad blokirati ali samo ušaltam u rikverc i vratim se četvrt kruga točka i nastavim dalje (blokirati hoće samo u hladnim danima).

Uglavnom danas čim sam se približio traktoru osjetio se miris paljevine, koji je dolazi iz mjesta gdje su kočnice....

Je li to veći problem ili je dovoljno kočnice propuhati.
 
D

DF-germany

Guest
Danas sam posudio puncu traktor da ide po drva...kad se vratio veli da su mu na pola puta otkazale kočnice...kad sam upalio traktor i krenuo jedva sam stao da ne udarim u auto, inače je traktor kočio desnim točkom 100 % a lijevim onako 40-50 % a kad stisnem oba, sam traktor stane bez problema, a kad je teret onda mu treba 2-3 metra sto opet zavisi od tereta i strane..

Uglavnom kočnicama sam na traktoru bio poprililno zadovoljan, ulje sam redovno donasipao i tako to, međutim od danas pretisnem ih i propanu skroz do poda ali ne reagiraju.

Znao je taj točak koji je kočio 100 % ponekad blokirati ali samo ušaltam u rikverc i vratim se četvrt kruga točka i nastavim dalje (blokirati hoće samo u hladnim danima).

Uglavnom danas čim sam se približio traktoru osjetio se miris paljevine, koji je dolazi iz mjesta gdje su kočnice....

Je li to veći problem ili je dovoljno kočnice propuhati.

to ti je kod njih boljka, i u tih prijeratnih modela (ne znam kako je kod novih), nikad nije bilo riješeno, imao sam 560, pa se to sve dešavalo, neće da koči, ili blokira, pa moraš nazad, kočnice su dobro zamišljene, tj kopija od MF-a, ali su kočioni cilindri belaj, ljudi su pokušavali stavljati zetorove cilindre, ali ja sam skidao jedan točak i riješio ga, (drugi nisam jer sam ga ubrzo prodao), na taj način što sam produžio u cilindru izlazne osovinice, jer je problem što su napravljene kraće pa ili ne može dovoljno izaći cilindar, pogotovo ako su zagrijane lamele ili izađe previše pa blokira, to sam se uvjerio i radio je bez problema nakon toga, a vjerovatno su ti i kočione obloge - lamele spaljene, u MF-a kojeg sam imao je isto kočenje ali mehaničko a ne hidraulično i radilo bez greške, najbolje je da rastaviš i vidiš u kakvom je sve stanju, jer s tim se nije igrati pogotovo sad kad je tlo mokro,
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kocnice su dobro zamisljene al su usrali sa kocionim cilindrima i mora ih se odrzavati, znaci redovito kontrolirati ulje, po potrebi ozracivati, mjenjati gumice na cilindricima ili cak cijele cilindre.

Meni prije neki dan u najvecem poslu zastekala hidraulika na 560. Nece dizat ko da nema pumpe. Ovo mi se desilo prvi put u zivotu. Juce smo otvorili sa desne strane onaj deklin i probali vuc reglazni ventil prema nazad i nece ni tamo ni vamo. Probali par puta i nist. Poslije ga lagano kvrcnuli sa strane i on proradi. Ulje je novo unutra i ispran filter pa mi nije jasno kako je tako mogao zastekati. Jos se stiglo i 3 rali psenice posijati.
 
D

DF-germany

Guest
Kocnice su dobro zamisljene al su usrali sa kocionim cilindrima i mora ih se odrzavati, znaci redovito kontrolirati ulje, po potrebi ozracivati, mjenjati gumice na cilindricima ili cak cijele cilindre.

Meni prije neki dan u najvecem poslu zastekala hidraulika na 560. Nece dizat ko da nema pumpe. Ovo mi se desilo prvi put u zivotu. Juce smo otvorili sa desne strane onaj deklin i probali vuc reglazni ventil prema nazad i nece ni tamo ni vamo. Probali par puta i nist. Poslije ga lagano kvrcnuli sa strane i on proradi. Ulje je novo unutra i ispran filter pa mi nije jasno kako je tako mogao zastekati. Jos se stiglo i 3 rali psenice posijati.

imao sam i taj problem kod MF-a, mislim da je slična glavna pumpa kao i kod IMT-a, pa morao skidati i točak i plus izliti 10-15 l ulja i skinuti deklo pa onda odblokiraj, nekad neće da diže a nekad ne može spustiti, ako ti to učesti moraćeš vaditi pumpu, i ja sam čisto ulje sipao ali vjerovatno se pohabalo jer to je precizna automatika a puno radi
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ima li kakvo rješenje da se odblokira točak jer jutros neće niti nazad niti napred...tako da traktor uopšte ne mogu pomaknuti, juče jos dok se mogao okretati sam ga pripremio kod kolege da idem u drva i danas nista od toga nije bilo, jer ne mogu uopšte odblokirati točak, tako da je traktor tamo kod njega.

Znači postoji li kakav sistem brzog ali kratkotrajnog odblokiranja da pretjeram traktor do kuće ili ću morati zvati majstora i raditi generalku kočnica????
 
D

DF-germany

Guest
Ima li kakvo rješenje da se odblokira točak jer jutros neće niti nazad niti napred...tako da traktor uopšte ne mogu pomaknuti, juče jos dok se mogao okretati sam ga pripremio kod kolege da idem u drva i danas nista od toga nije bilo, jer ne mogu uopšte odblokirati točak, tako da je traktor tamo kod njega.

Znači postoji li kakav sistem brzog ali kratkotrajnog odblokiranja da pretjeram traktor do kuće ili ću morati zvati majstora i raditi generalku kočnica????

probaj ispustiti ulje, ili skini one gore štitnike na trubama, gdje ulaze lajtunzi za kočenje, a ako ne onda moraš skidati jedno po jedno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak se zove označeni dio na slici?

Gdje je zakvačen ispod poteznice?

img1605y.jpg
[/url][/IMG]
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
imaju oni koji imaju reduktor kardana (bezvezni i štetni komag gusa i zupčanike )
 
Na vrh