• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt-560

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
itekako mu je hidraulika, uključuješ ti u traktoru ali samo otvaraš hidro-ventil i onda ulje pogoni u maloj getribi sklop koji je kardanom povezan sa prednjim mostom, ja sam lično rastavljao cijeli mehanizam, imao sam problem da prednja vuča neće, pogotovo kad se zagrije ulje, pa muraš jači gas i sl. međutim skonto sam da je pomoćna pumpa preko koje ide vuča i neki izvodi hidraulike nazad kao i kardansko vratilo oslabila, pa sam ga nakon što je odradio svoje a reparatura je skupa, radije prodao,

Do sad to nisam znao..

Imao sam nekad 590,al problema s prednjom vučom nikad,to je uvijek radilo iako mi hidraulika nije bila jedno vrijeme ispravna,al prednja vuča radila.
 
D

DF-germany

Guest
Do sad to nisam znao..

Imao sam nekad 590,al problema s prednjom vučom nikad,to je uvijek radilo iako mi hidraulika nije bila jedno vrijeme ispravna,al prednja vuča radila.


možda ti nije radila hidraulika na polugama, odnosno glavna pumpa, ali on ima dvije pumpe, i ova manja upravo pogoni prednju vuču i kardan, nije da ona nije nikako radila ali jest radila dosta slabije, i zato nekad moraš dati gas da bi poteglo, to je dobro dok je sve ispravno ali kad počne slabiti, belaj, zato kod starijeg traktora je najbolje mehaničko, bez ehr i sl.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Danas na siliranju sam probao direktni kardan na IMT 560...ocjena je nula.

Na samoutovarnoj se nije toliko primjećivao nedostatak snage...međutim na siliranju je ubitačno...kao da sam silirao s IMT 539 ...

Minus sveg toga jest i taj što sam silokombajn pretresao zamjenio sve ležajeve a nekih nije ni bilo ( tako kupljen od prije 4 godine), znači silokombajn sređen do kraja...ali siliranje je išlo druga spora i tačno se zna da dolazi do zagušivanja kombajna zbog nedostatka snage...guši se i traktor a to na samoutovarnoj ne radi...

Bilo kako bilo očeivao sam da kombajn leti...u odnosu kako je bio raštelan lani ove godine je skockan ko apoteka...

Opet da se diskutirati da li je doista do direktnog kardana ili je u pitanju nešto drugo uglavnom je loše...

Pri "hranjenju" kombajna proževenim hrpama toliko se i nije primjećivao jer je trakot stajao na mjestu...ali u radu kad se uđe u redove...tačno se primjeti da nedostaje onih 30 % snage...moja preporuka, ako vam ne pukne reduktovani kardan ne kopčajte direkt...(bar koliko sam do sad vidio na silazi).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa normalno da gubi na snazi kad mu fali taj prijenos u reduktoru straga...nije to bezveze tako napravljeno.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Sve ovisi koje poslove najvise radis kroz godinu. Moj 560 nikad nece silirati... a ostalih stvari sa kardanom ce se bogac naraditi fest.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Danas na siliranju sam probao direktni kardan na IMT 560...ocjena je nula.

Na samoutovarnoj se nije toliko primjećivao nedostatak snage...međutim na siliranju je ubitačno...kao da sam silirao s IMT 539 ...

Minus sveg toga jest i taj što sam silokombajn pretresao zamjenio sve ležajeve a nekih nije ni bilo ( tako kupljen od prije 4 godine), znači silokombajn sređen do kraja...ali siliranje je išlo druga spora i tačno se zna da dolazi do zagušivanja kombajna zbog nedostatka snage...guši se i traktor a to na samoutovarnoj ne radi...

Bilo kako bilo očeivao sam da kombajn leti...u odnosu kako je bio raštelan lani ove godine je skockan ko apoteka...

Opet da se diskutirati da li je doista do direktnog kardana ili je u pitanju nešto drugo uglavnom je loše...

Pri "hranjenju" kombajna proževenim hrpama toliko se i nije primjećivao jer je trakot stajao na mjestu...ali u radu kad se uđe u redove...tačno se primjeti da nedostaje onih 30 % snage...moja preporuka, ako vam ne pukne reduktovani kardan ne kopčajte direkt...(bar koliko sam do sad vidio na silazi).

Kolikim gasom siliraš tj. na koliko obrtaja motora? Čudi me da tako teško ide :scratch: a Lifam je inače težak za pogoniti. Znam kad smo ranije radili sa Lifamom od jednog prijatelja, to su bile muke. IMT 558 kuva dok silira. A kad je zakačio Mengele MB 290, s njim ide bez problema. Tako da mislim da je u tvom slučaju koliko do traktora toliko i do silokombajna. Probaj nečiji drugi silokombajn zakačiti pa vidi kako će ići.
 
D

DF-germany

Guest
samoutovarna i silo su velika razlika, koliko ti je brzina 560, 3 ili 5, ipak šta god radili ne očekujte ljudi previše od 560, radio sam s njim, samo troši gorivo a to s kardanom, no comment
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Danas sam povećao visinu između kontra noža i noževa sto režu tako da je bilo gotovo centimetar..na taj način se osjetilo neko olakšanje ali i dalje vrlo slabo u radu...

Što se tiče lifama jedino nemam na njemu brus tako da ga ne mogu oštiriti, ali sam ga naoštrio prije kretanja s flexom i napravili oko 10-tak prikolica...ali čim smo ušli u jače kuruze primjeti se osjetno oslabljenje na izlazu kardana...

Ako ga držiš na gasu da radi recimo oko 1 500 - 1 700 obrtaja zna pasti snaga do 1 200 a samim tim dolazi i do zagušenja traktora (kompletan traktor staje), onda sam povisio gas na
2 000 obrtaja i opet čim malo jači kuruzi odmah pada na oko 1 400 ...

Nešto razmišljam da bi mozda trebalo pucati na novi silokombajn a lifama se rješavati...međutim ako i ostalima treba onakve snage onda e vrijedi...bolje dati 200 maraka i vratiti sve kako je i bilo, a ostati na lifamu...

Znam da je lani kombajn letio preko njive još sam vukao prikolicu, niko me nije pratio u siliranju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo ti lijepo vrati reduktor straga, kupi original osovinu i da vidiš da bude silirao puno bolje...i samo da znaš kod siliranja s 560, PUN GAS!!!
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Samo ti lijepo vrati reduktor straga, kupi original osovinu i da vidiš da bude silirao puno bolje...i samo da znaš kod siliranja s 560, PUN GAS!!!


Lani kad sam silirao i nije trebala velika snaga...normalno se drzao obrtaja na 1 500 a ove godine sam čepao i do samog poda znači na 2 400, em popi goriva, em slabiji efekat...znači nema šta treba sve vratiti nazad i to je to...kupiti samo onaj slomljeni dio sto sam polomio ostale dijelove imam...

NEGO...u toku siliranja mi se pojavio drugi problem gubio sam vodu svaku prikolicu...
Dok sam došao kući vode da nije ni bilo, da nije mozda vodena pumpa u kvaru i kako znati da li je ona ili je sta drugo ???
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Lani kad sam silirao i nije trebala velika snaga...normalno se drzao obrtaja na 1 500 a ove godine sam čepao i do samog poda znači na 2 400, em popi goriva, em slabiji efekat...znači nema šta treba sve vratiti nazad i to je to...kupiti samo onaj slomljeni dio sto sam polomio ostale dijelove imam...

NEGO...u toku siliranja mi se pojavio drugi problem gubio sam vodu svaku prikolicu...
Dok sam došao kući vode da nije ni bilo, da nije mozda vodena pumpa u kvaru i kako znati da li je ona ili je sta drugo ???

A kak ti temeratura bila,kaj ti kazalo?
Si gledao da ti možda ne baca na onaj iberlauf gore kod čepa
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
A kak ti temeratura bila,kaj ti kazalo?
Si gledao da ti možda ne baca na onaj iberlauf gore kod čepa

Pokazivač temperature ne radi već godinu dana, ali nikad nisam s tim imao problema, redovno pratio vodu i u toku 15 -tak dana donalijem 2-3 litre a nekad ni toliko, opet zavisno od posla, međutim sad je izgubio vodu za 2 sata gotovo sve i kap...
Na čep gore ne baca ništa odozgo je sve suvo ko barut samo je odozdo ispod i oko pumpe jako mokro.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pokazivač temperature ne radi već godinu dana, ali nikad nisam s tim imao problema, redovno pratio vodu i u toku 15 -tak dana donalijem 2-3 litre a nekad ni toliko, opet zavisno od posla, međutim sad je izgubio vodu za 2 sata gotovo sve i kap...
Na čep gore ne baca ništa odozgo je sve suvo ko barut samo je odozdo ispod i oko pumpe jako mokro.

Ako ti je oko pumpe mokro onda il ti je procurila na pakungu na osovini il da nije tam na diftungu di se spaja s blokom,ak je tam novi diftung i ok bu a ak je na osovini najbolje kupi drugu,neku bolju po mogučnosti
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za početak složi pokazivač temperature..

A kako se i spominje izgleda da curi kroz vodnu pumpu...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ako ti je traktor ostao bez vode onda si ga pregrijao. Jer ono malo vode što je ostalo oko motora nije bilo dovoljno za hlađenje. Tako da ćeš pored pumpe i pokazivača temperature, najvjerovatnije morati mjenjati i dihtung glave.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ako ti je traktor ostao bez vode onda si ga pregrijao. Jer ono malo vode što je ostalo oko motora nije bilo dovoljno za hlađenje. Tako da ćeš pored pumpe i pokazivača temperature, najvjerovatnije morati mjenjati i dihtung glave.

Pri kretanju s njive sam nasuo posljednju vodu i dok sam došao kući nije je više bilo, ali sam onda donasuo oko 5-6 litara a u njega stane oko 12 ...tako da je mislim taj ostatak bio dovoljan da hladi, od njive do kuće je svega 5 minuta vožnje.

Ali vidjećemo sta ću...čekam majstora.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A nije ni čudo ako mu je bilo tak teško silirati da je gubio vodu, ili je stalno lagano kuhao i bacao vodu ili je pumpa propustila, a i pazi si samo da ti ne počne mješati vodu u ulje, ode motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Primiš za propeler i probaš ga malo klimati, ako ima lufta to je to. Uostalom to ne curi nego teče, s obzirom kolko tebi vode fali, tak da bi se to svakak moralo videti.
I jebla te voda, stavi antifriz ne košta bogatstvo i puno toga buš spriječil za ubuduče.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Primiš za propeler i probaš ga malo klimati, ako ima lufta to je to. Uostalom to ne curi nego teče, s obzirom kolko tebi vode fali, tak da bi se to svakak moralo videti.
I jebla te voda, stavi antifriz ne košta bogatstvo i puno toga buš spriječil za ubuduče.

Ima lufta na propeleru...a ne vjerujem da je otišao dihtung glave motora jer traktor nije kuhao...i u pravu si poprilično teče.

A antifriz sam stavljao do sad 3 puta i svaki put antifriz isteče do jutra...jednostavno samo plava tečnost ispod traktora, i onda sam odustao od antifirza i nastavljao sipati vodu.

Znam da mi je rođak donosio par puta iz austrije po euro po litri i to lijepo razblazim po uputstvu, saspem u traktor i do jutra prođe kroz njega....voda je dosta ekonomičnija, ali ima i ona svoje limite...:D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ti misliš da nije kuhal, a falelo mu više od pola rashladne tekučine :scratch
Imaš sreče kaj ti taj propeler nije prošel kroz hladnjak.

Imaš ti prav, vode ima u svakoj grabi (dok ima) ali kolko je ona dobra na duge staze i kakve ona tek probleme složi .............
 

Najnoviji postovi

Na vrh