• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt-560

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Probaj na rudi(igli) gornji vijak prebaciti u tu drugu rupu.Mozda poravnas rudu(iglu).Ako uspijes tako rupu mozes prosiriti kod tokara.
 

Kosjerac

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
167
Prepravi stari pufer, lakše je nego da se zezaš sa rudom, i kačenje će doći iznad kardana.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pa rudu mora poravnati na tom vijku, ovako je neće moći kačiti. Ali i kad poravna i dalje ostaje problem sa ovim T-komadom i pre niskim pikapom. Pikap je pre nizak jer se ruda nemože dovoljno spusti a i sam traktor je dosta nizak... A svi IMT traktori imaju takvu kuku sa tim T komadom. Po meni to je jako loše riješeno, ...al sad šta je tu je. Jedino riješenje bi bilo ili produžiti rudu za nekih 20-ak cm ili kupiti drugi traktor. :mrgreen:
Moram pogledati kako je to prijatelj riješio na svom Deutzu. Doduše on nema tog nesretnog T komada da mu smeta, ali moram pogledati kako je postavio rudu jer on nema nekih problema sa visinom pikapa.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
pa rudu mora poravnati na tom vijku, ovako je neće moći kačiti. Ali i kad poravna i dalje ostaje problem sa ovim T-komadom i pre niskim pikapom. Pikap je pre nizak jer se ruda nemože dovoljno spusti a i sam traktor je dosta nizak... A svi IMT traktori imaju takvu kuku sa tim T komadom. Po meni to je jako loše riješeno, ...al sad šta je tu je. Jedino riješenje bi bilo ili produžiti rudu za nekih 20-ak cm ili kupiti drugi traktor. :mrgreen:
Moram pogledati kako je to prijatelj riješio na svom Deutzu. Doduše on nema tog nesretnog T komada da mu smeta, ali moram pogledati kako je postavio rudu jer on nema nekih problema sa visinom pikapa.


Moze se T- komad izbaciti i riješiti s kukom poteznicom...ali to je samo jedno rješenje od onih 5-6 problema....

Ne zaboravi kod prijatelja poslikati...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Moze se T- komad izbaciti i riješiti s kukom poteznicom...ali to je samo jedno rješenje od onih 5-6 problema....

Ne zaboravi kod prijatelja poslikati...

A zasto ne sa obicnom poteznicom na najvise kopcanje? Mislim da bi rijesio sve probleme. Koji ce ti vrag T-komad? Cemu? Ja tako kopcim djubretarku prikolicu i cisternu, kopci se gore a kardan ispod.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
ako imaš poteznicu onda je najbolje da kopčaš na nju. Ali na najnižu tačku koju ti pikap dozvoli. Znači da on ima neki normalan hod a da prikolica ipak bude nisko zakopčana.

Poslikaću kuku i rudu kad budem otišao kod ovog prijatelja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Isuse i Bože, ljudi moji, kako si vi komplicirate život s tako banalnim stvarima...

Kod ove samoutovarne vidim problem i nebude se ona dala kopčati na donju vuču, konstruirana je tako da ide na gornju vuču i nema prepravaka.

Emy, riješenje tvojih briga i problema je to da si več jednom daš napraviti ili nabaviti PRAVU i DOBRU gornju poteznicu, mani se ovih svojih pulfera i poluautomatskih pizdarija, T-komada i ostalog, samo si muke praviš s time. Ova tvoj prikolica traži pravo gornje kopčanje i tu je kraj priče.
Evo ti slika kak je moje riješeno, prekopirao je stari od IMT-ovog originala i več 22 god radi bez greške, sve što se kapči gore kapčim gore, od samoutovarnih prikolica, cisterna, dvoosovinskih prikolica, čak i jednoosovinskih s kopčanjem gore i nikad koliko ja pamtim od malena se 565 nije propeo, ako si normalan vozač i znaš kako s teretom, ide i u brijeg i niz brijeg. A berač kukuruza, IMT jednosovinku, balirku i još neke sitnice kapčim na donju klateču poteznicu i isto nikad problema.
Evo i slike....
Slika2164.jpg

Slika2163.jpg

Slika2162.jpg

Slika2161.jpg

Slika2165.jpg

Slika2171.jpg

Slika2170.jpg

Slika2169.jpg

Slika2168.jpg

Slika2167.jpg

E da smo si bliže ja bi ti svoju posudio i došao bi ti pokazati kak sve to lijepo radi....
Daj si tak nešto napraviti i mirno spavaj.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
"Evo ti pa slusaj" rece lik u nekom filmu...

img1605y.jpg


To je ta makina cekajuci tusiranje miniwashom

img1610wa.jpg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ovakva kuka je kopija zetorovog sistema i to je super izvedeno, možeš je po visini razmještati.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kopija zetorovog sistema :lol:

nego kico, kakvo to sjedalo imas unutra?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
a nego čijeg, to sigurno nije orginal imt, jer oni nisu bili sposobni napravit ni jeb.nu poštenu kuku na traktor.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
a nego čijeg, to sigurno nije orginal imt, jer oni nisu bili sposobni napravit ni jeb.nu poštenu kuku na traktor.

Ne seri;)

Ovo je original IMT kuka,i nema nikakve veze sa Zetorovom.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
što ste se tako zapalili za tu kuku,koda je od zlata, i da zetor ima bolje riješeno sve a ne samo kuku od imt-a.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
što ste se tako zapalili za tu kuku,koda je od zlata, i da zetor ima bolje riješeno sve a ne samo kuku od imt-a.

neznam baš da ima sve bolje riješeno, ali
ta gornja kuka je najbolje riješena na zetoru od svih istočnih i yu traktora, posebno bolje od imt-a, mtz-a vtz-a, ltz-a.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
"Evo ti pa slusaj" rece lik u nekom filmu...

img1605y.jpg


To je ta makina cekajuci tusiranje miniwashom

img1610wa.jpg


opa pa to je neki limited edition IMT - RBR pumpa.

kakva je razlika u radu u odnosu na isti traktor s roto pumpom?

( to ti je iz filma" kako je počeo rat na mom otoku")
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
opa pa to je neki limited edition IMT - RBR pumpa.

kakva je razlika u radu u odnosu na isti traktor s roto pumpom?

( to ti je iz filma" kako je počeo rat na mom otoku")

Znam iz kog je filma, gledo ga bar 3 puta.
Na njemu je bila roto pumpa pa je vlasnik prije mene skino i namjestio klipnu. Nekako je prgaviji na gasu tako mi bar izgleda a pali ko mina.

tibor88 unutra je nekakvo sjedalo od kamiona. Takvo cu si stavit i u 136icu.

toma 3340 jos davnih '80ih dok je moj stari kupio novog 577 imao je istu poteznicu, original IMT_ovu, u to vrijeme Zetori su imali smijesno nakaradne poteznice pa mi prije vuce da su Česi to prekopirali od IMTa nego obrnuto.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
IMT ako več nešto i bi kopirao, to bi bilo po MF sistemu od kojeg su dobili i licencu, a ne od zetora, zato toma ne baljezgaj.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
vidi ih što su se svi imt-aši pobunili, u to vrijeme 80.ih bio je zetor 7245 u rangu sa imt i imao je onu pravu kuku, to je drugo što ti sad uzimaš za primjer 3511 ili neki drugi iz 60-ih,
e da kićo ali taj 577 od 80-ih do sad nije ništa napredovao, a zetor bome je.

i još ću nešto reć al nemojte odmah planut, meni taj imt sa 28" gumama izgleda smiješno i maleno bolje bi mu odgovarale 30" ili čak 16-9 34" onda bi bio metak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh