• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
a nećemo sada opet picajzlirat,, ako je sve OK ne treba izmišljat naftu jer je ona izmišljena davnih dana
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma kak je bilo prije, traktor je sad ko mina, hoće mi pobjeći čim mu pipnem gas :)

A to što nekad pri prvom paljenju na hladno mu treba 10 sekundi da se razvrti me uopče ne zamara.
Više čak sumnjam na dizne, možda koja štekucka na hladno, sve je moguće kad znamo i sami kakve su kvalitete u današnje vrijeme.
Budem vidio kak se bude ponašao dok bude toplije vriejme na prolječe, jer vidim i sad ako ga malo duže zagrijem, odmah primi gas i razvrti se.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
daj stani na loptu, postavljao si ovdje svakakva pitanje i puno njih te je zezalo kao i sada,, ako je sve OK pali i vozi,, Lambo r2 86 teže pali od Hurlija xa 75 a Rajka 65 je u ranku hurlija ali rade i voze bez problema a moja Alfa od prvog dana okrene 3-4 puta topla ili hladna i mogu je se puno puno skuplji auti posramiti zato nemoj se opterećivati

- svjestan sam toga da će me sada neki forumaši zamrziti ali to je njihov problem, jer moje je srce iskreno a njihovi postovi idu u smjeru da te bockaju jer si ruku na srce bio iskren i htio si savjet za svoje probleme i u tome nema nimalo ljudskosti i boli me ona stvar za takve ZATO

toći radi i vozi i ne opterečuj see

ps. SRETAN TI BOŽIĆ
 
Posljednje uređivanje:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pa valjda ima i kod nas kupit taj preklopnik hidraulike,...

Protok pumpe na 565 je oko 20-25litara..
Razvodnik mora biti istog ili večeg protoka nego pumpa,inače dolazi do gušenja pumpe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma ima i kod nas za kupiti, kako da ne, košta oko 600 kn, znalo je biti i jeftinije po oglsnicima, ali sad naći ni za lijek nema!!
Ovi kod nas su sa dva izlaza, no meni bi bilo dovoljan i ovakav s jednim izlazom pošto svejedno ide razvodnik s 2 komande zbog rolo balirke, jedna dvoradna i jedan jednoradni.
No ako bi naletio kod nas na nešto jeftinije uzel bi svakako.

Znači razvodnik protoka 40l, takvi mislim da su najjeftiniji bil bi ko bog za ovo kaj meni treba!


Zanima me još jedna stvar koju nismo još utvrdili!

Dakle ovaj preklopni ventil koji dođe pod sic, @željkokž ga ima na 560, znači kad se poluge dignu skroz gore, pa kad se ventil preklopi i ulje s pumpe se preusmjeri na vanjski razvodnik, zanima me dali poluge ostaju u tom gornjem položaju ili s preklopom ventila poluge padaju dolje???
Željac, iskustvo iz prve ruke??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Poluge ti mogu biti i u donjem položaju kad preklopiš ventil, i samo s ručicom tj. kuglicom preusmjeriš protok prema gore, razvodniku. Ako si ti poluge gore, s vremenom če pasti dolje, kako će cilindar propuštati ulje kroz karike. Imam taj ventil na 539, al je to dobra stvar
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma najviše pitam zbog toga da se poluge ne vuku po zemlji dok se balira, odnosno da poluge budu gore, znači ipak mogu ostati gore al s vremenom budu pale, no to budemo ukrutili s komadićem lanca i to je to.

Znači kad se ugradi taj ventil i razvodnik, svakako se s kuglicom ipak mora ulje "poslati" kroz taj sistem i kuglica mora ostati gore da bi protok ulja bio konstantan?
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Da, kuglica treba biti gore, i na tom ventilu preusmjeriš protok ulja prema razvodniku, i to je to. A poluge ukrutiš kako si rekao, lancem, ili kakvim drvenim podmetačom između trube i poluge. Npr. ako podigneš neki priključak, i ugasiš traktor, a taj ventil staviš u neki položaj protoka prema van, ili blokirano, priključak će ti dugo ostati u zraku, sve dok ne ispusti kroz karike ulje, dok IMT večinu ulja gubi na glavnom ventilu nakon gašenja motora, i zbog njega poluge tako brzo padaju.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana kod mene prazne poluge ostaju oko 36 sati dok se ne spuste kad dignem rolo balu drži je oko 1,5 sat celinder i karike su dosta dobre manžeta nema Muhač je nekad na jedan imt ugradil manžete i bilo je ok mislim da bi kod mene sa njima trebal trajno držati rekel mi kolega da je i on naručil ventil u Velikoj gorici 400 kn plus troškovi tak sam i ja dal .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, to je taj, no sad mu je taj oglas nekativan, zato ga nisam niti videl.
Tebi je znači pustil na 400 kn?
Mi bi recimo zeli 2 komada, možda bi pustil još kaj, no pitanje je dal uopče ima sad?!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jučer u tanjuranju mi nešto pukne, čuo se onako tupi zvuk, stanem i gledam oko traktora i tanjurača, gledam poklopac hidraulike i sve 5, ništ ne primječujem i teramo dalje, sve ide dobro...
kad danas pogledam u garažu vidim curi ulje iz desnog bočnog reduktora, dignem traktor, kotač se cima dobrano, izašao je van sigurno više od centimetar i strgao je semering.

E sad se pitam dal se samo matica odpustila ili je stvarno nekaj puklo unutra??







Dal je dovoljno rastaviti samo bočni reduktor, ili treba cjela truba dolje?? Nesječam se više, jer dok smo sređivali kočnice bilo je sve to skupa rastavljeno i znam da smo skidali onaj jedan distancioni limić i zatezali tu maticu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo kotač dole i reduktor možda ti ispala kajla koju drži ceger pa se otpustilo kad skineš sve ti bude jasno ja sam mijenjal semering i nakon 200 sati opet slini a kaj češ kad je Turski .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Vjerovatno se strgala matica sa navoja na polusovini.Skini reduktor i bice jasnije..
dsc08113-kopija.jpg

dsc06202-kopija.jpg
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Matica je narezana iznutra kao i s vanjske strane.Samo malo gusce.Kad nastelas lezaj tad se u utor na polusovini i na matici sa unutrasnje strane ubaci kajla koja je osigurana zegerom.Tacnije zeger osigurava kajlu da ne ispadne.To i jeste problem sto strga maticu.Ima previse malo navoja koji je isprekidan zarezima(utorima).
dsc07520.jpg

dsc07510.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh