• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Ima :cool2:

traktor-imt-542-uputstvo-slika-20194240.jpg


ovaj dio, jer stoji više od 30 godina u ladici. No zbog toga se događaju problemi na traktoru...

:tractor::tractor::tractor::tractor::tractor::tractor::tractor:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa ja bar mislim da šanana nije loš gospodar svom traktoru,svaki koji radi se i kvari,a i u pitanju je pristojan broj godina i radnih sati iza ovog imt-a.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ja bar mislim da šanana nije loš gospodar svom traktoru,svaki koji radi se i kvari,a i u pitanju je pristojan broj godina i radnih sati iza ovog imt-a.


Tp sam i ja mislio u njegovom godinama
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Lisnik, hvala na slikama, sad dok sam vidio slike sveg sam se prisjetio, evo traktor je malo opran na tom djelu i samo da se posuši i bacam se na rastavljanje, pa popodne javim kaj je bilo.

Inače, veli stari da je prije nekih 10-12 god bio več sličan problem s tom maticom na toj strani.


EDIT:
Evo rastavili smo, nije ispao ni seger ni kajla...izulo je navoj na poluosovini i maticu je izguralo do segera i tako se je vozilo!

Koji je sad proces izrade novog navoja, dal tokari navarivaju gore pa rade novi navoj, ili se jednostavno ovo poravna i radi se novi navoj i nova matica, manjeg unutarnjeg promjera??
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,050
Narezati navoj manjeg promjera i napraviti novu maticu. Za osiguravanje te matice...nek reku iskusniji. Ja znam kaj bi sebi napravil.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je gde bi sad za jedan dan zel novu osovinu s kompletnim prihvatom za kotač....


Narezan je novi navoj za pola milimetra je stanjena osovina i napravljena je nova malo deblja matica, osigaranje je ostalo isto pomoću nove kajle i segera gore!
Inače jučer je sve bilo napravljeno kod tokara, a danas je traktor več bio u funkciji :)





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neboj se, nemre nikud kad ne stoji na dizalici nego je podšprajcan dole ispod klateče poteznice, vidi se malo na slici kak su daske složne...nebi se baš igral oko njega da mi stoji samo na dizalici :)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
E Sanana s tim tvojim 565 uvijek neki problemi. Kupi Zetora sredi si ga za sebe i bice puno manje kvarova i puno veca razina udobnosti.
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ovo su već uvrede za jugoslavensko čudo tehnike.... 565 je dobar stroj, jel tako Šanana?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
najjača stvar je kaj taj fiat troši max 15% više goriva od 565 a u nekim poslovim i manje od imt-a.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak je zoki...za ovo kaj on radi je sasvim ok!! Pa bilo bi čudno da se u 25 godina eksplotacije baš nikaj ne pokvari :)

Ma nije to neki kvar ili trošak bio....1 dan stajanje (doduše prije sezone :)), 150 kn tokar i 80 kn djelovi...doma rastavili i sastavili!

Za Zetora hvala i za njegvu cjenu još i više!!!! Rađe Fiat ili stariji MF nego Zetor!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal ima možda netko od vas forumaša doma ovakav uteg da mu doma bezveze stoji ili da se možda nekome na plugu vozi kao uteg, a meni bi baš trebao i bio bi na pravom mjestu!??!
Kupujem ili dajem nešto drugo pod račun samo da ga nabavim!!! Zahvaljujem unapred!!

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi veroval, kak i sam neverujem da nije!! Evo kad sijem sada i pune kutije umjetnog, pliva mi prednji kraj, po ravnom je dobro, ali preko jarkova i neravnina mi zabacuje prednji kraj i odlučio sam staviti barem dva utega, jedan sam nabavio jučer, a drugi neznam gde bi, a mislim da bi tih 50 kg napred dosta značilo!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Videl sam taj oglas, i takve tražim, ali nedam mu te novce nema šanse!!!

Viđal sam takvih utega kod ljudi po plugovima da vise, ali eto tad mi nije trebalo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh