• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, općentito svi modeli u toj liniji imaju takve blatobrane. Ali da se i to riješiti, čim napravim budem stavio slike!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
3. zamjena ulja i filtera u utorak na 380 rh od generalne. Sljedeća na 500 rh.





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
MA drži boja :)

Ivan...ima gde malo kisa na par mjesti, ali zanemarivo. Za detalje o majstoru može na PP ak te zanima.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
El ono crno u čašici talog!? JA kod sebe na IMT-ima nemam prozirne čašice, ali na Zetoru imam i eno nekih 1000 sati kako nisam čistio i čisto je. Ne znam kako je kod vas takvo gorivo, ja se ne mogu požaliti.

I gdje ti stoji kihavac!?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@Torpedo...ulje je INA Super 5 stalno u njemu.
Inače, dvoumio sam se dal da mu stavim INA Turbo, jer kad sam uzimal za SAME nije mi dosta 10 litara, pa reko uzmem 20 pa bude za obadva traktora, svega nekih 15 kn je razlike u cjeni, ali nakraju sam ipak uzel Super 5, no možda drugi put uzmem Turbo.
Kaj misliš o tom??

@Sima...Da ono u časici je talog, ali ja sam 100% siguran od smeća iz rezervara i sl.
Definitivno nije iz samog goriva, ima tu do ambalaže...

Inače, od generalne sam jedno 3-4 puta čistio čašicu i sito, bila je skroz puna, ali sad evo kojih zadnjih 150-200 rh je tako, znači valjda se sve očistilo što je kanilo i sad je samo malo ovog ostalo kaj se vidi u čašici.

Kihavac je smješten ispod kabine, za bocu je vezan, odmah do lijeve stepenice.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ja još uvjek tvrdim da netreba, večina starih automobila sa metalnim rezervarom nema taložnika i nema problema s nečistočama iz rezervara.
Treba točiti čisto gorivo (najbolje direktno iz pištolja), a ne čuvati ga po kojekakvim karnisterima, lagvima i kaj ja znam kud sve ne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve to stoji muha u vezi goriva...ali da se ja vozam do benzinske sveki drugi-treći dan po 10 km, fala nebi!

Ne žalim se ja na čašicu, ima ona svoju ulogu :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nebi bilo, jednom prilikom sam na nekom Zetoru jedva pročaćkal cjevi kolko se niti iz čarape nakupilo na tom koljenu.
Valjda nafta otopila radi učestale upotrebe iste čarape.

Ako več i čuvate gorivo u kojekakvim sprmnicima nemojte zadnju kap iz spremnika pocicati ni bučkati ga prije točenja.
talog bu dole ostal
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Muha jako dobro veli ovo, to je osnovno pravilo jer nafta se taloži pa dole bude svega!

Ja inače obavezno točim preko ženske najlonke, ali lijevak ima svoje sito original, pa gore najlonka, pa iznad najlonke grubo sito za grube nečistoće ako ih ima. I najlonka se mjenja jednom mjesečno. Tak sam zadovoljan i traktori se ne bune.
Najbitnije od svega samo dobar filter goriva!
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Znači jednu mjesečno trošiš puta dve noge, to znači da ženi kupiš najlonke samo svaka dva mjeseca? Uuuuuuuu loše loše....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jok...to si ona kupuje sama, a meni vrača rabljene. Ja samo z novcima moram baratati :)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ako pampersice onda rezervar ostaje suh uvijek one sve zadrze:icon_rofl::icon_rofl:
 

Najnoviji postovi

Na vrh