• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Imt 565 pumpa visokog pritiska (problem)???

IMT 565 i pumpa visokog pritiska (rotaciona)
Dešava mi se lkada ugasim topal traktor i želim ga odmah upalit , a on samo vergla i neće da upali ,na auspuh ne izbacuje nikakav dim, nakon nekog vremena kad se malo ladne upali bez problema..Sve sumnje su da je problem pumpa visokog pritiska ili kako je neki nazivaju Bosch pumpa,,Dali je netko imao ovakav problem??? Dali se može riješiti bez skidanja pumpe sa traktora ili mora ići na stol??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Probaj hidrauličnu glavu Boš pumpe polijati hladnom vodom kad neče.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
100% problem u pvp . Sigurno i krepava traktor kad u radu naglo smanjiš gas do minimuma. To se meni dešavalo na 558 i kad sam dao pumpu na popravak stavljena nova hidraulična glava , traktor pali skoro bez odzračivanja pvp.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj ga ugasit sa kuplungom u brzini,pa probaj upalit motor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako tak upali u čemu je onda problem?


Mislim da mu je pocel stekat poluga ili ventil za gasenje.
Ako nece ga tak ugasit moze na polugi,al prije paljenja moze malo lupkat po poklopcu pa se vrati poluga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Moguče i da je do toga, ali ja ipak vjerujem da je problem u glavi.
Može probati proči ventil s 2000, a ako bude i dalje štekalo onda pumpa na stol
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oficir, vrati se još jednom gore i pročitaj kaj je čovek napisla!
Nema apsolutno veze s polugicom za gašenje, po njegvim simptomima definitivno mora pumpa na stol na remont!

Polugica dok zablokira nema paljenja više ni na hladno ni na toplo, nego se mora skidati poklopac, očistiti i vratiti nazad.

Znači, njegva pumpa je "gotova" i mora na stol čim topal traktor neče paliti nego samo hladan.
Kak je rekel muha, fok je vruč zalij pumpu s 2 litre hladne vode i onda probaj, ako upali to ti je to.
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Kada ga pod manjim gasom ugasim nekim opterećenjem, isto ga nebi upalio, u tom trenutku na šlepanje isto nemože upaliti,, probo sam ga zalit sa 5 litara vode ali nisam baš 100% siguran da je zbog toga upalio, jer dok sam ja našo vodu možda bi i sam upalio bez rashlađivanja,.. Kako se kreću cijene reglaže ,, ali da se unutra napravi i izmjeni da bude kao novo,, i kod kojeg majstora NAJSIGURNIJEG to da napravim???
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Kada ga pod manjim gasom ugasim nekim opterećenjem, isto ga nebi upalio, u tom trenutku na šlepanje isto nemože upaliti,, probo sam ga zalit sa 5 litara vode ali nisam baš 100% siguran da je zbog toga upalio, jer dok sam ja našo vodu možda bi i sam upalio bez rashlađivanja,.. Kako se kreću cijene reglaže ,, ali da se unutra napravi i izmjeni da bude kao novo,, i kod kojeg majstora NAJSIGURNIJEG to da napravim???
Pumpa svakak mora na kontrolu, nemora biti da glava nevalja ali pošto ovaj dio ulazi u nju .... najvjerojatnije bude sve mjenjal.

Sve kaj je ispod soma kuna je petljanje, a kome da nosiš je jako teško pitanje.
Raspitaj se u svojoj okolici kod lokalnih majstora kam oni nose
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kada ga pod manjim gasom ugasim nekim opterećenjem, isto ga nebi upalio, u tom trenutku na šlepanje isto nemože upaliti,, probo sam ga zalit sa 5 litara vode ali nisam baš 100% siguran da je zbog toga upalio, jer dok sam ja našo vodu možda bi i sam upalio bez rashlađivanja,.. Kako se kreću cijene reglaže ,, ali da se unutra napravi i izmjeni da bude kao novo,, i kod kojeg majstora NAJSIGURNIJEG to da napravim???
isto gov*o jel se on ohladi prirodno ili ga ti ohladiš na silu ..simptomi su tu , nema tu neke mudrolije , kopjutera ili senzora
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam servis pumpe platil 1400 kn, sve je stavljeno novo osim glave, ona je po riječima stručnjaka potpuno ispravna, kod mene je zezalno nekaj drugo zbog čega je jako dimil i bil oslabljen, ali je dobro palil bil hladan ili topal. + nove dize 500 kn.

Sad sam prezadovoljan.
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=EhUGNPYdA08[/YT]
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne znam što ima naplatiti na rotacionoj pumpi 1400kn ako nije mijenjao glavu,jedino regulator ali i on nemože toliko koštati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam negdi račun, trebalo bi potražiti.
Mislim da je baš taj regulator bil glavni problem, ima doma punu kutijicu 10x10cm djelova koji su izvađeni iz pumpe, a i sam posao je bil nekih 300-400 kn, uglavnom nakupi se, ali najbitinije da je dobro složeno.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ne znam što ima naplatiti na rotacionoj pumpi 1400kn ako nije mijenjao glavu,jedino regulator ali i on nemože toliko koštati.

Moj rođak je na 577 radil PVP i dize prije par godina. Ako se dobro sjecam platil je nešto blizu 3000 kuna. To mi zvuci kao brutalna cifra.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da ti budem iskren ne sjecam se kakva je pumpa. A to je jedini 577 u mojoj blizini i jedini s kojim sam radil.
 

Najnoviji postovi

Na vrh