• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neču tvrditi 100% jer se ne sječam, ali reko bi da je ovaj s 2 rupe kakav njemu treba!
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Na tome mjestu je poklopac kojeg drže 4 šarafa tako da nekom logikom zaključujem da je onaj s druge slike,a sad di bi bilo to za kupiti,jer je on vec zvao neki dućan a oni su mu samo rekli cijenu za sajlu,a taj dio nisu ni spominjali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Sekra, Hubzin promet, Traktor servis, a možda i ona teta iz Marije Bistrice može naručiti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dakle trebam samo stručno mišljenje!

Pod opterečenjem cvili remen što bi značilo da je alternator preslab pa "koči" odnosno ne stigne puniti, dakle trebao bi jači alternator, da ili ne???

Sad je 55A od Golfa1, a stavio bi 70A od Golfa3 ??? Remenica bi trebala odgovarati ova stara?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Znači da si nametal previše potrošača :(giggle):
Namaži remen sa medom ili probaj promjeniti proizvođača
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Golf 3 bi trebal imat mikro(kanalni) remen pa tak i remenicu,nisam baš siguran dal paše gore obićna remenica,ak i ne paše da se uvjek pripasat,al opet nisam siguran dal če moć remen 13 na traktoru tjerat taj alternator ak ti potrošaći vuku tolko struje

Pa kaj sve imaš od potrošaća da tolko vuće?
Ja imam alternator od golfa 2 dizela,neznam sad toćno kolke je jačine,i u isto vrijeme mogu upalit na traktoru duga svijetla naprijed dvije radne lampe i iza jednu plus pozicije i kontrolke i nikad mi još nije remen klizio,a uvijek neki jeftini i labavi remen imam,jedino kaj je 17 širine
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dakle trebam samo stručno mišljenje!

Pod opterečenjem cvili remen što bi značilo da je alternator preslab pa "koči" odnosno ne stigne puniti, dakle trebao bi jači alternator, da ili ne???

Sad je 55A od Golfa1, a stavio bi 70A od Golfa3 ??? Remenica bi trebala odgovarati ova stara?
ak cvili remen onda mjenjaj remen a ne gume na kotačima
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znači da si nametal previše potrošača :(giggle):
Namaži remen sa medom ili probaj promjeniti proizvođača

Napred dva radna fara 2x55w i iza isto tak + pozicija i on cvili, pak to nije preveliko opterečenje za 55A alternator.

Ne sumnajm čak ni u remen, više sumnjam u remenicu na alternatoru.

Naime, čini mi se da remen ne sjeda do dola u nju, nego da vozi po bočnim stranicama, iako je remen klinasti, ali ima one zupce odozdola.
Nemam previše iskustva s remenima i remenicama, ali predpostavljam da taj donji dio ako ne vozi da onda zbog toga cvili jer vozi samo po bočnim stranicama
DA ili NE???

Možda da skinem alternator i remenicu i da odnesem tokaru da ju malo proširi da remen sjedne do dola u nju, kaj veliš na to??

Zac540...
Ako može na Sameu remen 9,5mm tjerati svu struju na alternatoru od 90A onda neznam gde bi bil problem u remenu???
I dalje sumnjam na remenice.

Puki...
Remen nije običan gufero, nego je jedan od boljih renomiranih proizvođača u auto industriji - GATES i iako proklizava nema znakova oštečenja na njemu, ja mislim da je dovoljno kvalitetan.
Sa običnim remenom niej bilo cviljena, ali pod opterečenjem ga je pojelo tak da sam svaka 3-4 mjeseca moral stavljati novi.
I tvoje mišljenje čekam u vezi s remenicom??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Klinasti remen bočno vozi, a ne po dnu.
Zato se i zove klinasti
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nakon ovog posta vjerujem da je previše nategnut zato cvili .


Zupci su da naivni nasjednu ..zupci viču ..kupi me ! , kupi me !kupi meneeeee!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
A ti zupci su ako imaš zupčanik na remenici :icon_axe::icon_axe:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nakon ovog posta vjerujem da je previše nategnut zato cvili .


Zupci su da naivni nasjednu ..zupci viču ..kupi me ! , kupi me !kupi meneeeee!

A nategnut je dosta, ali ima po knjizi centimetar gore dole kad ga rukom probaš.

@muha...malo me zezaš ili ozbiljno?? Pa nesem to nigde videl.
Nema ni na Sameu, a ima takav remen gore.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,744
Kupi si novu remenicu i nebu cvililo i nebu strgalo ni obični remen....
Zubce ima navodno zbog boljeg hlađenja remena:icon_scratch:
A kaj se tiče Gates-a, ima i kvalitenijih....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nazubljenje je radi boljeg savijanja remena na malim remenicama
 

Najnoviji postovi

Na vrh