• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
577 je mogel imati i roto i linijske ne pašu na 558/560 vrte se u lijevo kao Torpedo (i linijska paše na torpedo )
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kakva su iskustva i preporuke za 10W40 ulja (polusintetika) u IMR DM34 motor??
Dal je bolje od mineralnog u takvim uvjetima rada??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,051
Bespotrebno bacanje para. Osim toga ova "rjeđa" ulja nisu za takav tip motora, pogotovo starijih, s velikim zazorima.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Pa kaj ste vi pogoreli po ludari, Šanana je friško obnovil makinu, kakvi aditivi, kakva zračnost????

Šanana, drž se ti super petice ili super turbo i nema brige.
2000 je isto vrhunsko ulje za tvoj traktor ali nema potrebe za njim, a ni smisla jer po knjizi ne spominju sve vrste goriva, samo eurodizel.
Uglavnom drž se INA ulja
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Pozdrav.
Imam jedno pitanje naime prijatelj mi ima traktor mf 165 sa imr m34 motorom ali ima jedan problem,htio bi slozit sat ali nezna gdje se šarafi sajla,molim ako netko zna bilo bi od velike pomoći.Unaprijed hvala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
M34 ima priključak za sajlu na bregastoj osovini.
Pogledaj iza AC pumpe na onom aluminijskom poklopcu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Imaš dvije vrste izvoda, novi i stari tip, ali u večini slučajeva je ovakav.
Sliku novijeg nemam

 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Ok budemo vidli,i još jedno pitanje ovdje na slici se vidi,ova špaga koja se nalazi u ovom aluminijskom kučištu oko radilice,prijatelj je već dva puta traktor rastavljao jer mu je tu propustio i sad mu je opet,ima li neki način da se to zadihta?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Ima, ispravan motor, kvalitetna špaga (preporučujem Cobest) i pravilna ugradnja iste.
Ali u konačnici to nije najsretnije i dugotrajno rješenje, svaki malo kapne ponekad
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Da tak svi vele kad-tad opet propiša,al dobro dok netreba ulje nadolijevat na dnevnoj bazi vise nejde na pol haha
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ok Muha...onda se i dalje držim Super 5-ice :)

Idući tjedan ide zamjena, a nudilo mi se povoljno nekakvo japansko 10w40 ulje pa sam moral pitati, ali očrkival sam takav odgovor da to nebude dobro.

Inače, 565 se bliži 590 rh :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mali traktorista bude ti Muhač objasnil kod mene niti jedan IMT-ejac ni je puštal na špagi a bilo ih svakakvih (loših motora ) malo je znal zasliniti a dalje je tak ostalo bar nekaj mi bilo dobro .:icon_thumright:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Iz citata ti je izostalo ono ispravan motor, a to je osnovni preduvjet da špaga potraje.

Jedno vreme su u ponudi bile špage raznoraznih proizvođača koje je trebalo skračivati, te nisu bile bog zna kaj pa zato preporučujem Cobest, ovakve



Prije ugradnje ju ostaviti da se napije ulja preko noči i nikako ju ne skračivati.
Prvo postaviti krajeve da štrše van malo (ono kaj u uputstvu piše 0,25 do 0,5 je bedastoča) , a onda ju nagurati od sredine prema van da otprilike ovak izgleda.



Može se pripomoči kakvim FI komadom kod uguravanja.
Kod postave ravnomjerno dotezati uz predhodno podmazanu brtvu.
Poželjno je usput i propusnost na karteru provjeriti da nebi bilo da nevalja špaga po nekoliko puta
 

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Pozdrav,jedno pitanje,pronašli smo mjesto gdje se šarafi sajla,pomogle su slike ali sad neznamo kakav još dio dolazi na koji se šarafi sajla,ako netko zna.Unaprijed hvala.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na to mjesto dolazi pinjon na koji se prišerafi sajla i on je pokreče, ako na to misliš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zguglal sam neku sliku.
Ako je dvije rupe orihvat onda ovaj

53647008


Ako je 4 rupe prihvat onda ovaj

53647009


otraga su isti
 

Najnoviji postovi

Na vrh