• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
E vidis, nisam se sjetil to podrezati malo s fleksom, stvarno smeta samo par milimetara.
Al nije ni glavu cilindra kompresora toliki problem skinuti, bitno da se ne skida cilindar ili cijeli kompresor.
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Ekipa eo posto stvarno pomazete na sve moguce nacine, osjecam se duzan vratiti a moje znanje nije ni 10 posto onoga sto vi znate.. stoga sa vama dijelim radionicki prirucnik za ovaj nazovimo ga traktor :ROFLMAO::p prekopao sam cijeli internet da ga nadjem ali bezuspjesno pa sam ga na kraju kupio. Podijeljen je u 5 dijelova, pa tko zeli moze si spojit,ili u pdfu ili isprintano. Moderatori mogu slobodno prebacit post/linkove na pocetak teme i nadam se da ce barem nekom posluzit


 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Pozdrav,zanima me pošto u domačinstvu posjdujemo 539,542 i 558.542 i mozda 558 bi prodali te kupili Neki 565 ili mozda 577 nova linija za otprilike 50 000kn,obrađujemo nekih 25 jutara te me zanima dali 577 ima nekih osjetnih prednosti naspram 565,koliko je snažniji i teži od 565,koristio bih i dalje plug dvobrazni od 12 cola,sjetvospremac od 2,2 metara i 24 disk olt tanjurace te mozda pređemo na neku od 28 diskova...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Razlika između 577 i 565 je ogromna.
Em što je 577 gabaritniji time i teži, veće gume(577; 18.4-30, 565; 14.9-28), jača hidraulika, jači motor, mjenjač s 5 brzina(10+2), a 565 ima 3 brzine(6+2). 28 diskova je za 577 dobra mjera dok za 565 ne znam baš..
No opet bolje je uzeti jednog dobrog 565 nego lošeg 577...
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Ponukan citanjem prethodnih postva, odlucio sam rastavit i ocistit desnu papucu kocnice jer curi zrak non stop i brzo prazni bocu.. zanima me samo jel prilikom vracanja nazad potrebno odzracivat kocnice ? I ako je, koji je najlaksi nacin za odradit ?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
To nema veze sa traktorskim kočnicama. To je aktivacijoni ventil kočenja prikolice i nema ozračivanja.
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Nakon 2 godine, isti traktor, isti problemi.. Kompresor je svojim losim radom nabijao pritisak nazad u karter i curilo je na mjeracu, nerijetko i na cepu od ulja. Skinio sam ga, ocistio i promjenio karije, sve je bilo uredu neko vrijeme, da bi sad doslo do toga sa je izbio cep od ulja nedugo nakon paljenja. Odlucio sam ga skinit kompletno, unaprijed sam pripremio slijepu brtvu (plocicu) i dao tokarit cepove na izvode. Skinem kompresor i shvatim da nema nista od toga jer zupcanik kompresora pogoni pumpu volana, tako da preostaje jos skinit klip i vratit kuciste nazad. I tu nastaje problem jer neznam kako skinit klipnjacu. Klip je klasicno pomocu segera. Cijenim svaki prijedlog ili ideju za neko drugo rijesenje


 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako hočeš spasiti klipnjaču onda skini kanđu pa napadni sa te strane sa izbijanjem...
Ako ti klipnjača ne treba onda ju odsjeci dole, amulimijumska je ;)
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Smijem ga izbijat udarajuci po toj osovini (ne direktno po njoj) ? Onda time izbijam i prednji lezaj
 

top_troller

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
9
Pozdrav!

Pošto sam u kupnji novog traktora gledao sam nedavno jedan IMT 565 DV - noviji tip, traktor se čini dobar jedino me muči to što se hidraulika automatski spusti kada se ugasi traktor (znači odmah pada nakon gašenja traktora). E sada vlasnik traktora kaže da je to noviji tip te da je to kod njih "normalna" stvar tj. da nije nikakav kvar pa reko da pitam ovdje da li netko zna da li je to stvarno tako "normalno" - da se hidraulika odmah spusti nakon gašenja?

Ja dosada ni na jednom traktoru nisam vidio da se to dogodi prilikom gašenja već hidraulika uvijek ostane u položaju u kojem je bila prije samog gašenja traktora.
 
Posljednje uređivanje:

top_troller

Novi član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
9
Normalno je sa padne..nije normalo da padne prije nego radilica stane.
Hvala na brzom odgovoru!

Da, hidraulika se spusti kada se traktor u potpunosti ugasi, dok traktor radi hidraulika drži. Razgovarao sam s čovjekom koji ima noviji IMT 549 i isto tako radi. Ja se nikada s time nisam susreo pošto kod mene na Ursusu/Zetoru, a i Same-u hidraulika ostane u položaju u kojemu je bila prije gašenja traktora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh