• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Tom je valjda u uputama pisalo da se nesmije voziti pun gas, več oko tri četvrtine, a u slučaju potrebe za zaustavljanjem samo dodati pun gas pa ako bog da.....
Bolje i to nego razmišljati dal se bu u ljevu ili desnu grabu zritnul.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Većina nas kaj vozimo IMT smo sretni kad ide i kad može zapaliti i stati pa to je prastara tehnologija koja odradi posel a za trke je F_1.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
e da , našli se dva stručnjaka za vožnju traktora komentirati brzinu :icon_pidu::icon_mrgreen:
Jesi kad mene čul ili pročital negde da sam kome objašnjaval kak se vozi i radi traktorom?
Ja za tim nemam potrebe jer imam ljude zadužene za to, a da mi treba vjerujem da bi savladal praksu. Ne do svršenstva, ali za svoje potrebe bi se poslužil.
A fala bogu imam koga i priupitati ako bi zapelo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jesi kad mene čul ili pročital negde da sam kome objašnjaval kak se vozi i radi traktorom?
Ja za tim nemam potrebe jer imam ljude zadužene za to, a da mi treba vjerujem da bi savladal praksu. Ne do svršenstva, ali za svoje potrebe bi se poslužil.
A fala bogu imam koga i priupitati ako bi zapelo.

kad ti počneš voziti onda budu svi špediteri propali :icon_super:

drugi put kad buš u MB onda te budem otpeljal pokazati gdje sam se spuštal u leru s IMt-om i do kud dam došel
.Istina i bog bil je novi 200-300 vur .

danas se tud ne bi usudil autom pustiti u leru ..a danas je manje djece , guski , puri , ljudi i vozila
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti lijepo ti rečeš kao Velečasni "" u ono vrijeme "" dok si mlad ne razmišljaš o posledicana no traktor nije namijenjen za ludovanje . Kaj se tiče nauke vožnje traktora i rada sa njime osnovu poloviš za 10 minuta a onda ućiš dok si živ samo kaj sve više znaš a sve manje možeš a to je teško priznati :x:.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Poštovani kolega Željko Kž ovo kaj
si napisal u vezi vožnje traktora
je više nego točno. Ljudi doživljavaju
traktor kao nekakva igračka.
Traktor je jako jako opasna igračka.
U svojih 62 godine vidio sam
svakakvih situacija gdje su ljudi
nastradalih naoko banalni situacijama. Čovjek se uči
dok je živ i umre bedast.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Svaka aktivnost u životu iziskuje određenu količinu rizika.
Netko je spreman riskirati više, netko manje, a netko uopće ni svjestan rizika. Takvi obično imaju i najviše sreće, samo ona rijetko dugo potraje.
Ima jedno 30-tak godina da se v mojem selu čovjek s nekim 533/9 spustil u leru i vozil se tak oko kilometar. Kad je na kraju ravnice stal, ispala mu je kugla iz spone i jedan prednji kotač se okrenul poprek. Taj se dan valjda drugi put rodil.
 
Posljednje uređivanje:

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Taj je moral u Marija Bistrici ili bilo kojem svetištu zapaliti najveću svijeću.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nadam se da je, jer su skoro svijeću zapalili njemu.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Decki, vidim da ste se dotakli spuštanja u leru, pa nebum len, budem sad jedan dan poslikal da vidite di se je covek pred jedno 10 let spustil s ugašenim 558 bez brenzi. On je imal ideju da bude na pol brega ubacil u brzinu i kocil bude s kvacilom. Naravno da nije uspel uopce u brzinu ubaciti a kamo li kociti i naravno da je bil pijan ko zver.

Ako stignem danas za dana doma dojti bum poslikal, ako ne budem cim prvi dan stignem...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
drugi put kad buš u MB onda te budem otpeljal pokazati gdje sam se spuštal u leru s IMt-om i do kud dam došel
.Istina i bog bil je novi 200-300 vur .

danas se tud ne bi usudil autom pustiti u leru ..a danas je manje djece , guski , puri , ljudi i vozila
To je vama u krvi, kad se sjetim kam ga je tvoj otac spustil :icon_eyes:
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Evo, kak sam i obecal.

Odavde je lik krenul nizbrdo. Ovo je prvi dio nizbrdice koji je dole iza uz ovu zadnju kucu koja se vidi skoro ravan a onda krece prava nizbrdica:

UJysr.jpg




Ovo je taj ravniji dio prije same strmije nizbrdice. Tu i dalje nije smatral da treba ubaciti u brzinu nego da bu kasnije ubacil:

UJCw9.jpg





Ovde sad krece nizbrdice, ne znam kolko se vidi na slikama:

UJGoP.jpg




Ovo je odozdola pogled:

UJZcg.jpg





Ovo di je crveno oznaceno, tu je od prilike probil ogradu u vrt:

UJ7V6.jpg



Na ovoj slici je crveni kvadrat broj 1. di je uletil u vrt a crveni kvadrat broj 2. di je ponovo probil ogradu s bocne strane vrta, nazad izletil na cestu i direkt uletil u dvorište, di se zaustavil 20 metara u dvorištu na bregu.

UJDkB.jpg


Nikome nije jasno kak je uspel ostati na kotacima da se nije prevrnul. Prošel je bez ogrebotine, ni njemu ni traktoru nije bilo apsolutno ništa. Sva sreca kaj niko nije naletil cestom jer bi vjerojatno bilo i mrtvih.

Znaci da ponovim, spustil se pijan ko majka s vrha brega s 558 bez svetla, po mraku, bez kocnica, i imal je namjeru ubaciti u brzinu pa ugašenim motorom kociti. Naravno kad je dobil na brzini nije mogel ubaciti u brzinu i juril je slobodnim padom nizbrdo...
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Skaka luda ima svoje veselje .Kod mene tip dok je pio sa fercom bez kabine 12 puta bio u kanalu od 4 m. dubine , nikad nije bio niti ogreban . Prestane piti iz zdravstvenih razloga , izlazi iz trgovine koja ima tri stepenice . Mislim da je slomio sve što se slomit da , izgledao je kao da je tarup prešao preko njega . 6 mj. u bolnici i nikad se nije oporavio .:x:
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Pozdrav svima, nov sam na forumu i posjedujemo navedeni traktor.. trenutno sam se uhvatio u kostac sa zamjenom ispusne grane i koljena, i naravno da je poslo po zlu sve sto je moglo poc.. naime nakon skidanja stare grane i smriglanja rupa, nova grana nije htjela uc na stare stare sarafe, usto su mi se ucinili malo krivi pa sam ih povadio sve van i narucio nove.. e sad prilikom montaze novih dali je dovoljno staviti samo teflon ili treba jos nesto ? Ako i onda nebude htjelo jel smijem turpijom prosirit malo rupe na grani (obzirom da se radi o gusu ako se ne varam) ? Ako ne, koje su druge opcije ? Hvala unaprijed 394F8FC4-263B-4E07-8C7D-C700693AA2B9.jpeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Nove vijke nema potrebe ničim podmatati, dovoljno je stegnuti ih na tvrdo.
Rupe prošlicaj kak ti bu pasalo slobodno.
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Aha.. dok sam ih vadio van vidio sam da su vec imali na sebi pa sam mislio ponoviti, ali poslusat cu vas.. i sto se tice silikona, da ga stavim sa obje strane brtve ili samo ona strana koja ide na blok ? Dali ga treba stavljati i na brtvu izmedju koljena i grane ?
E da i jos jedna stvar, u ispusnoj grani ima urezan navoj, da li je onda bolje granu i koljeno spajati istim tim vijkom koji ima navoj s obje strane pa koljeno pritegnuti maticom ili ga mogu usarafit i obicnim sarafom ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,506
Bolje ušarafo vijak pa stegni sa maticom. Probaj nači kvalitetne šarafe i matice 8.8
 
Na vrh