• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 567

  • Temu pokrenuo mrvica
  • Datum prvog posta

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
kikic MF kaže:
da bobo u pravu si nešto su bili manevrirali s glavom jel je bila dosta oštečena pa su možda ako nisu našli glavu stavili motor od 577 sve moguče.

Ne mora biti motor, samo glavu drugu stavis gore i to je sva mudrost, posto je blok isti.

Sto se mjenjaca na 577DV tice, on ima 10+2 mjenjac (40 km/h) a koliko znam da na svim 577 prednja vuce radi i naprijed i nazad. Automatski se palila samo na 51xx traktorima prvih serija. Svi noviji IMT traktori imaju rucno ukljucivanje prednjeg pogona.

577 su u mom kraju cesto lomili poluosovine, i ljudi su ih zato proklinjali. Ima ih koji rade i bez greske, ali ih ima dosta za koje znam da su na prednju vucu bolesni. IMT 577 trenutno ima 3 prednji most od kako je taj model izasao na trziste. Ocito mu nesto nisu potrefili u proracunima...
a mislim da nije svima radila u rikverc prednja vuča tu je imao jedan moj kolega 577dv al je imao onakvu haubu kakav si stavio da se prepolovio a bio je negdje 80g i 2500rh uzeo je novog i imao utovarivač na njemu al kad je trebau rikver pod prednjom vučom nije radila anaprijed je pa ga je zbog toga i prodao. i na oranju kad je ušao u blato naprijed su kotači vrtjeli svi 4 a u rikverc samo zadnji tako mi je rekao a ja sam ga jedamput vidio dok ječistio snijeg da je naprijed gurao puno a u rikverc nije mogao skoro pa ništa. zato pitam jer je moj tata planirao kupit i još uvijek planira 577dv al od 1990. na dalje
 
B

Bobo

Guest
ma 80 i neko godiste... nasao si usporedjivati ;)

Uglavnom, ako ima rucicu za ukljucivanje prednje vuce, radi i naprijed i u rikverc, ako je "automatska" onda radi samo naprijed. Moze se samo prepraviti "automatski" reduktor u rocni i onda nema brige vise
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
aha aj hvala na savijetu a dal znaš kako su potrošači i kakvi su inače traktori? i dal mogu jako skretat prednji kotači od 1990
 
M

mladi gazda

Guest
moram ostavit komentar jer ja sam imao taj traktor............. ovako volan je mehanički i jako teško se mota na ktkim njivama ima da te ruke ubijaju, onda auspuh je sa ljeve strane u svima jer je motor kao na 560 isto sve sam 10+2 mjenajač dobar je transporter al jako spor orač inače radio sam sa njim nekih 14-15 god pa znam kakav je spremač sam vukao od 3metra 2 brzom bez problema i orao sa plugom 14"2 braze al kažem 2 brzom nije kadar vuć a plug a 1 jako spor tak da je otišao za nekih 3900 eura ma jad nemoš dobit više a prvi sam vlasnik bio i ništ nije dirano ni pumpa ni motor sam redovno odražavanje...... hvala na razumjevanju(ak budeš iso kupovat gledaj mu hidrauliku kad se zagrije i poklopac jel lomljen to je mu ubojstvo i najveća mana) živili

mladi gazda
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo ga na, ovo je 567 od mog rođe, sve oriđiđi, motor isti ko na 560, samo je izgleda borung klipa malo veće, nisam siguran, mehanički volan, kompresor, 5 brzinska getriba!

Obrisan neispravan link.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Jao pa taj je lom za vozit ako nema pomoćne hidraulike ili direktnu...Lomi ruke
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ej ljudi 567 koji ima s desne strane auspuh kod mog frenda je zapravo gore stavljn motor od 577 jer nije ispustio vodu u zimi i pukao mu je blok da ide prst unutra kolko je puknuo pa zato ima s desne strane auspuh a ja nisam znao točne podatke al sam znao da je nešto slagao na motoru al nisam znao da ga je mjenjao i stavljao od 577imt-a motor i sad je opet u remontu traktor ide samo u rikverc kad ga ubaci u bilokoju dragu ne krene samo kad ga ubaci u rikver onda samo ide :lol: neka radi u rikverc onda :lol:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
kikic MF kaže:
ej ljudi 567 koji ima s desne strane auspuh kod mog frenda je zapravo gore stavljn motor od 577 jer nije ispustio vodu u zimi i pukao mu je blok da ide prst unutra kolko je puknuo pa zato ima s desne strane auspuh a ja nisam znao točne podatke al sam znao da je nešto slagao na motoru al nisam znao da ga je mjenjao i stavljao od 577imt-a motor i sad je opet u remontu traktor ide samo u rikverc kad ga ubaci u bilokoju dragu ne krene samo kad ga ubaci u rikver onda samo ide :lol: neka radi u rikverc onda :lol:
nabavi prednju hidrauliku i to je to ;)
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
marko355 kaže:
kikic MF kaže:
ej ljudi 567 koji ima s desne strane auspuh kod mog frenda je zapravo gore stavljn motor od 577 jer nije ispustio vodu u zimi i pukao mu je blok da ide prst unutra kolko je puknuo pa zato ima s desne strane auspuh a ja nisam znao točne podatke al sam znao da je nešto slagao na motoru al nisam znao da ga je mjenjao i stavljao od 577imt-a motor i sad je opet u remontu traktor ide samo u rikverc kad ga ubaci u bilokoju dragu ne krene samo kad ga ubaci u rikver onda samo ide :lol: neka radi u rikverc onda :lol:
nabavi prednju hidrauliku i to je to ;)

pa nije to moj imt 567 nego od frenda s motorom od imt577
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
kikic MF kaže:
marko355 kaže:
[quote="kikic MF":303tustq]ej ljudi 567 koji ima s desne strane auspuh kod mog frenda je zapravo gore stavljn motor od 577 jer nije ispustio vodu u zimi i pukao mu je blok da ide prst unutra kolko je puknuo pa zato ima s desne strane auspuh a ja nisam znao točne podatke al sam znao da je nešto slagao na motoru al nisam znao da ga je mjenjao i stavljao od 577imt-a motor i sad je opet u remontu traktor ide samo u rikverc kad ga ubaci u bilokoju dragu ne krene samo kad ga ubaci u rikver onda samo ide :lol: neka radi u rikverc onda :lol:
nabavi prednju hidrauliku i to je to ;)

pa nije to moj imt 567 nego od frenda s motorom od imt577[/quote:303tustq]

joj to si ti sad sbe zamjenio, sigurno si pomislio da sam reko tebe da nabaviš prednju hidrauliku jel ju očeš kupit, mislio sam nek on nabavi... :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
:mrgreen: Ko moj, mislim mastan :blackeye :blackeye

A šta je ovo, to ima i moj a za šta je to?
Obrisan neispravan link.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
to ti ima svaki traktor....to su ti stavljene rupe za montiranje prednjeg utovarivača.. :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
marko hurlimann xa86 kaže:
evo slika motora od 567:
Obrisan neispravan link.


TO NIJE MOTOR OD 567, TO JE MOTOR OD STARIJEG 577 :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

567 ima isti motor ko i 560, auspuh s lijeve, a alnaser s desne strane, to je 100% drugi motor na 567, jer na 567 ne izgleda tako!!!!!!

Bosch pumpa je skupa s ac pumpom, ko na kamionu nekom, to niti na jednom 567 nisam vidio!!!!!Potpuno je drugačija, 567 ima običnu linijsku pumpu!!!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
moguče je da j i to ,jer čovjek je inače tata mata za IMT pa je možda kaj promijenio!!!! ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
100% je promjenjen motor, jer ovo je po meni čak možda i TAM-ov mator, nikako rakovica!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ŠANANA IMT 565 kaže:
100% je promjenjen motor, jer ovo je po meni čak možda i TAM-ov mator, nikako rakovica!
najprije bi bio TAMOV je ima puno tamova na dvoru...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno je tam 75t15, il možda čak i 80t15!
Imali smo tam kombija prije nekoliko godina, al ne sječam se točno kak je motor u detalje izgledal, al bil je tak sličan tome!
 
B

Bobo

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="ŠANANA IMT 565":37ksqjx1]100% je promjenjen motor, jer ovo je po meni čak možda i TAM-ov mator, nikako rakovica!
najprije bi bio TAMOV je ima puno tamova na dvoru...[/quote:37ksqjx1]


Motor je definitivno Rakovica, nikakav TAM... Jedino sto traktoru fali kompresor, i pumpa je linijska RBR, a ne na kakvu ste navikli...

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh