• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 567

  • Temu pokrenuo mrvica
  • Datum prvog posta
M

mrvica

Guest
Lijep pozdrav svima!imam na ponudi taj traktor pa me interesira svešto znate o njemu? (koji motor ,snaga itd...) HITNO JE, HVALA!
 
B

Bobo

Guest
IMT 567 ne bi trebao biti nista drugaciji od IMT 560. Koliko znam da je to traktor starijeg godista i da ga ima jedan u mom kraju, ali nisam zapazio neke razlike naspram IMT 560...

Ne bih znao koji je motor na njemu, posto sam vidio samo jedan takav traktor. Ovaj sto ga ima iz susjednog sela ga je prosle godine prepolovio (pukao mu je po pola), te je doslo vdijeme da se traktr kompletno pretrese. Obojao ga je, sredio i mogu ti rec da to radi sa 3m sjetvospremacem samo tako, 2x14" plug i te fore (bar na nasoj zemlji)
 
Č

Čugi

Guest
Isti je kao 560, samo ima menjač 5 brzina, i drugačiji su mu prenosi u prve tri nego kod standarnog 560 sa 3 brzine.
 
M

mrvica

Guest
Ja ipak mislim da nije samo riječ o mjenjaču. Jer 560 ima auspuh sa lijeve, a 567 sa desne strane, gledano od vozača prema naprijed. Tako da mislim da ima i u motoru razlike,. molim za pomoć!
 
Č

Čugi

Guest
Po katalogu je sve isto, samo je razlika u menjaču. Možda je drugi motor u njemu, možda DM34/T kao na IMT 565. :scratch
 
B

Bobo

Guest
Sad nemam niti jednu sliku IMT 567, ali mislim da on nema 5 brzina... jos cu se raspitati kod ovog covjeka kad ga vidim, jer sad i mene zanima...

Ako se dobro sjecam da auspuh s desne strane ima S/44AT, dakle IMT 577 i njemu slicni.

Kazem, ne mogu biti 100% siguran, ali mislim da se tu radi o motoru kao na 560, jer je to stariji traktor i da postoji neka razlika u mjenjacu u odnosu na 560. 567 je puno stariji model od 565, tako da sumnjam da ima takav motor...
 
Č

Čugi

Guest
Ima jedan čovek u selu do mene, kad ga vidim baš ću pogledati oznaku motora, a znam kada sam ga pitao kako je zadovoljan sa njim rakao mi je da je to u stvari 560 sa 5 brzina, jer kada je kupovao traktor 560-ki je bilo samo sa 3 brzine, i on je uzeo ovaj jer je brži i malo jači, a to je dobijeno drugačijim prenosima u menjaču, motor je isti.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Čugi kaže:
Ima jedan čovek u selu do mene, kad ga vidim baš ću pogledati oznaku motora, a znam kada sam ga pitao kako je zadovoljan sa njim rakao mi je da je to u stvari 560 sa 5 brzina, jer kada je kupovao traktor 560-ki je bilo samo sa 3 brzine, i on je uzeo ovaj jer je brži i malo jači, a to je dobijeno drugačijim prenosima u menjaču, motor je isti.
blok i glava su isti kao na 577samo kaj je borung klipa manji al su to strašni motori izdžljivi a jaki a jer se ne grije tolko kad ima veči protok rashladne tekučine a manji klipovi na isti blok od 577 i da getriba je 5 brzina znam jer ga ima jedan u mojem selu i traktor je 67ks a več je vadio glavu pošto mu je puknuo ventil pa su ustanovili da je isti motor kao na 577 jer su kupovali dijelove pa im je još i trgovac pokazao statistike od motora pa tako da znam i da bržiji je od klasičnog 560
 
B

Bobo

Guest
Na 560,565 i 577 je isti blok motora, samo su promjeri klipova drugaciji...

mislim da je razlika samo u mjenjacu i nigdje drugdje, jer je IMT volio s mjenjacima kemijati, a motori su Rakovicin proizvod i IMT ih je samo sarafao na svoje traktore.

IMT traktori su imali trocilindricne, cetverocilindricne i sesterocilindricne blokove s razlicitim promjerima klipova, tako da razlika u bloku uopce nema na 567 i 577
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
Na 560,565 i 577 je isti blok motora, samo su promjeri klipova drugaciji...

mislim da je razlika samo u mjenjacu i nigdje drugdje, jer je IMT volio s mjenjacima kemijati, a motori su Rakovicin proizvod i IMT ih je samo sarafao na svoje traktore.

IMT traktori su imali trocilindricne, cetverocilindricne i sesterocilindricne blokove s razlicitim promjerima klipova, tako da razlika u bloku uopce nema na 567 i 577
pa da nema razlike to i velim samo nisam znao da imaju i 560 i 565 i ostali imaju takve motore samo me zanima zašto imaju 567 na desnoj strani auspuhkao i 577 ako imaju svi iste motore ?
 
Z

Zlatko

Guest
Vidio sam danas na susjedovom IMT 567, auspuh je s lijeve strane, ne s desne.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Zlatko kaže:
Vidio sam danas na susjedovom IMT 567, auspuh je s lijeve strane, ne s desne.
ovaj kojeg ima moj susjed ima s desne strane a kupio je novog i nije dirano ništa na motoru do prošle godine kad mu je pukao ventil
 
Z

Zlatko

Guest
Možda ima više verzija IMT 567, možda prema godini izrade, od do s lijeve, od do s desne strane auspuh?
 
B

Bobo

Guest
Ma, to sve ovisi kakva je glava stavljana na motor... Blok je definitivno isti.

Ako ti Kikic kazes da mu je puko ventil na 567, mozda je i glavu mjenjo, pa je stavio od 577, i stoga auspuh s desne strane...

Uostalom, 567 je, kako ja to volim reci, poluproizvod, medjuserija... Trebao im je tocno toliko dok nisu usavrsili 569 i njega poceli masovno proizvoditi i prodavati kao kompletniji traktor od 567. IMT je imao mali milijun takvih rijelaznih modela, tako da smatram da je i 567 jedan od njih. Uopce mi ne bi bilo cudno da su i oni sami stavljali drugacije motore u njih, posto se bas radi o takovom "lijevom" traktoru.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
Ma, to sve ovisi kakva je glava stavljana na motor... Blok je definitivno isti.

Ako ti Kikic kazes da mu je puko ventil na 567, mozda je i glavu mjenjo, pa je stavio od 577, i stoga auspuh s desne strane...

Uostalom, 567 je, kako ja to volim reci, poluproizvod, medjuserija... Trebao im je tocno toliko dok nisu usavrsili 569 i njega poceli masovno proizvoditi i prodavati kao kompletniji traktor od 567. IMT je imao mali milijun takvih rijelaznih modela, tako da smatram da je i 567 jedan od njih. Uopce mi ne bi bilo cudno da su i oni sami stavljali drugacije motore u njih, posto se bas radi o takovom "lijevom" traktoru.
da bobo u pravu si nešto su bili manevrirali s glavom jel je bila dosta oštečena pa su možda ako nisu našli glavu stavili motor od 577 sve moguče.
 
Z

Zlatko

Guest
Pogledajte ovdje, link vodi na sliku gdje je 567 DV sa lijeve strane auspuh, a 577 s desne
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Zlatko kaže:
Pogledajte ovdje, link vodi na sliku gdje je 567 DV sa lijeve strane auspuh, a 577 s desne
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
onda su očito nešto preslozili ne sječam se opče gdje je imao prije al sad sam 100 posto siguran da ima s desne al dobro nek ima skoje hoče bitno da on radi snjim. zanima me imt 577 dv kolko ima brzina getriba i od koje godine mu radi i u rikverc prednja vuča dal netko zna?
 
B

Bobo

Guest
kikic MF kaže:
da bobo u pravu si nešto su bili manevrirali s glavom jel je bila dosta oštečena pa su možda ako nisu našli glavu stavili motor od 577 sve moguče.

Ne mora biti motor, samo glavu drugu stavis gore i to je sva mudrost, posto je blok isti.

Sto se mjenjaca na 577DV tice, on ima 10+2 mjenjac (40 km/h) a koliko znam da na svim 577 prednja vuce radi i naprijed i nazad. Automatski se palila samo na 51xx traktorima prvih serija. Svi noviji IMT traktori imaju rucno ukljucivanje prednjeg pogona.

577 su u mom kraju cesto lomili poluosovine, i ljudi su ih zato proklinjali. Ima ih koji rade i bez greske, ali ih ima dosta za koje znam da su na prednju vucu bolesni. IMT 577 trenutno ima 3 prednji most od kako je taj model izasao na trziste. Ocito mu nesto nisu potrefili u proracunima...
 

Najnoviji postovi

Na vrh