• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 577 koliko brzina

  • Temu pokrenuo marko577
  • Datum prvog posta

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Malo mi je cudno_Original zatik je dug oko 30 mm.Bolcn bi trebao da bude do kraja izbusen.Imaju reduktori na kojima umjesto zatika bolcne drze vijci M8.Kod tih reduktora rupa u bolcnu je plitka i konusna kao i vrh vijka bez glave.

Na reduktoru kao kod tebe zatik se najlakse vadi tako sto sa CO2 aparatom zavaris maticu M8 za njega i poslije sraufcigerom ili sjekacim polako izvadis zatik.Imam osjecaj da su zatici na tom reduktoru popucali ili to neka drukcija izvedba.Tu se lako moze desiti da bolcn izgura zatik i pomjeri se.


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Taj lezaj i semering moras zamjeniti.Ako klima nema raspoređen teret na sva tri zupcanika i zato lakse odlaze iglicasti lezaji.Lezaj mozes kupiti u vecini trgovina ako trazis iglicasti lezaj za bocni reduktor zadnjeg tocka.

Ovako izgleda kad je bolcn osiguran vijkom.
qep9.jpg


Ovo su novi dijelovi za tvoj reduktor.Vidi se da zatik ima duzine.
0a0s.jpg
 
Posljednje uređivanje:

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Evo da se pohvalim 577 je rastavljen "do srca" :icon_syda: a sad slijedi sastavljanje:


Dijelove sam nabavio, a cijene su slijedeće:
bolcni 38 mm na kojima stoje trkači bočnog reduktora - 3 komada po 100 kn/kom
igličasti ležajevi SKF za trkače - 6 komada po 65 kn/kom
ležaj SKF 6012 (koji drzi poluosovinu) - 1 komad 138 kn
semering 60x85x13 - 1 komad cca 40 kn
semering dupli s one strane do sredine traktora - cca 50 kn
cilindar za kočnice - 165 kn

stari dijelovi su prikazani na slici:


Možda sam malo dosadan, ali imam još par pitanja. Koliko pretpostavljam kočnice moraju biti u suhom (pošto su semerinzi s obje strane) kod mene je sve bilo u ulju (bolje rečeno u mulju :(blush):) čak je i bacalo van ulje sa onih kočionih ploča pri većoj brzini. Takodjer pretpostavljam da u trubu gdje su trkači ide zasebno ulje, kakvo i koja količina ako netko zna? Još mi jedan mali detalj nedostaje, a to se vidi na slijedećoj slici:


Između cilindra i ovih potisnih ploča bi trebali ići neki bolcni, kakvi i koje dužine ako netko zna? Cilindar je skinut davnih dana i nema ni traga ni glasa ni njemu ni bolcnima... Neki kažu da je cijeli problem kočnica na 577 u prekratkim bolcnima pa onda cilindar previše izađe pa blokira. Planiram svakako staviti feder koji bi vraćao cilindar, ali podatak o dužini bolcna bi mi puno značio! :icon_pidu:
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ovako izgledaju orginalni ti bolcni kako kazes.Prvo ide plasticni dio i tad se oni uguraju unutra.
Mozes ih napraviti od imbus vijaka koje malo fleksom zaoblis i podbacis pod njih podlosku.U rupu prije vijaka stavis silikon.Koliko ce izlaziti klipic iz cilindra nastelas sa vijkom na cilindru i dotegnes osiguravajucu maticu.



Uploaded with ImageShack.us
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Koliko ulja bi išlo u bočni reduktor na IMT 577? Negdje sam na netu pročitao podatak čini mi se za Rakovicu 65 pa sam misleći da je to isto nalio oko litru i pol hipenola 90 unutra. Međutim curilo mi je po točku van (ne puno), a malo boljim promatranjem sam utvrdio da je curilo na vanjskom semeringu kotača, jer njega nisam mjenjao :(think): Dali mora ići manja količina (0,7 litara) pa onda nebude curilo ili me čeka još jednom rastavljanje i promjena i tog semeringa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Mislim da nebudeš prošel bez zamjene semeringa.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sipao litru ili pola litre ako curi curi.Kao sto rece kolega Muhanicar crko ti je semering.
 

Najnoviji postovi

Na vrh