• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Onda mu do jutra nebu ništ ali svejedno korigiraj malo taj razmak, preveč mu je to
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
onda sam napravio klasicnu gresku prije probnog paljenja nisam provjerio cok:icon_hang: a dobro :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Dobro da si ga u ler del, inače bi najebo i akumulator i alnaser ......:(giggle):
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
Dakle kupio sam IMT 577 DV iz 1984 godine i zanima me gdije mogu servisirat servo volan i gdije mogu kupit dijelove za taj servo volan..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Svaki servis hidraulike u tvojoj okolici bude to uspješno odradil, a čak i malo bolji mehaničar.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
577 stari tip nema orbitol nego servo volan ko Zetor. Pumpa,dva lajtunga i to ide na cilindar na kojem je razvod. Evo slike s Googla....

imt-577-slika-19516376.jpg


Ja sam to izbacio i na moj 577 stavio orbitol, što i preporučam novom vlasniku 577. :eek::

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Upsss, malo sam se pogubil, zbunil me servo :mur:
Na tom cilindru se nema kaj pokvariti kaj je problem za nabaviti osim kad izbijaš gurajuču sponu da ti pukne ona čahura unutra, a toga posebno za kupiti ja nisam viđaval.
Ili raditi drugu ili rabljeno. Paše od Indos viličara.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Na mojoj je otišel krom na svijeći cilindra... pa je sam cilindar bil krivo montiran tak da je voda došla u razvod. Kaj nije zahrđalo u njemu to je puštalo ulje. Predihtal sam ga no za par sati je propišalo. S tim da se nije dal fino podesiti za centar.... dok mu je došlo otišel je full lijevo - kaj baš nije zgodno na cesti. :icon_axe: Znam da se to može fino podesiti.... no kod mojeg više nije bil navoj nego kup krđe.

Bila je opcija staviti slični Zetorov cilindar, no budući da sam imel novi Danfoss orbitol....:(rofl):

Čak sam imel v planu ostaviti originalni cilindar, skinuti komandu z njega i preraditi ga u obični dvoradni, no sad opet dati novu svijeću delati. kad je na ovoj loš krom.
Preškrt sam ja za to, a i zakaj bi bilo jednostavno ak može biti komplicirano :icon_fU:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Onda kad to kupiš na tak stari traktor , ta stvar se prenosi s koljena na koljeno ko narodna pripovjetka ...
Odnosno kad promjeniš makinu preseliš orbital na ovog .


vaš velečasni
 

xPeke

Novi član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
17
Jel zna netko kaj treba promijenit na traktoru, dakle problem je taj da kad okrenem volan u desno ide normalno, a kad okrenem ulijevo onda mi zna kotac onak malo zablokirat i onda opet krene, mislim onak pocne trzat volan.. jel to mozda do prednjeg mosta il?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Vjerovatno je unutra korozija odradila svoje pa blokira ventil ili je pukla cahura oznacena na slici.U svakom slucaju treba ga rastaviti.

dsc07723-kopija.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh