• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Bilogorac1

Član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
30
Treba mi kod vožnje stajskog gnoja s prikolicom SIP TG35, kod vožnje ječma, pšenice,kukuruza s istom. Sve on to može i bez dodatne težine ali na granici opasnog !
Voda je dobra solucija ali zašto bi se s time zezao kada mi treba a netrebam ju uvijek.
Uteg s unutrašnjih strana prednjih kotača je jednostavnije barem meni.
Skinem i postavim ni 30 minuta posla.
Nemam opciju stavit uteg sprijeda i ne sviđa mi se to.

Ja jih imam. Ne trebam jih više. Ali sam iz Slovenije. Na slici su demontirani / montirani ispred hladnjaka. Izradili su jih u livari. Dve polovine / bubrige. Montaža sa dugim vijcima kroz originalne rupe u felgi.
Izvanredno pomaže, u mom slučaji kod rada u šumi.

@senpai:
voda - problem zimi. Antifriz ne valja za gumu. Vitrex.
uteg napred - ne valja zbog opterečivanja prednje preme.
Bi li ih prodao ?
Koje mjesto iz SL
 

Kamrca2

Novi član
Tu od
30 Sij 2021
Poruka
8
Može prodaja. A daleko: Mojstrana, tačno izpod Triglava. 120€
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
Prerada hudraulike- na poklopcu hidravlike sem zatvoril rupo za ulje na notranji cilindar ( originalni) od imt, ta sistem ne radi više. dogradil sem zunanje cilindre, ventile sam stavil zunaj na 3 ročice, tako ima svaki cilindar svojo ročico ( rabim za določeni rad) i jedan je kiper. tako sad je ročica, koja originalno služi za upravljanje hidravličnega dvigala, stalno u gornji poziciji. Ovi traktor ima unutar još jedno zobniško pumpo poleg batne, sad je samo povezano, da ulje kroži nazaj u menjač, ko bo čas, uradim svoje ventile.
 

Prilozi

  • IMG0849A.jpg
    IMG0849A.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 82
  • IMG0847A.jpg
    IMG0847A.jpg
    31 KB · Pregleda: 82

Kamrca2

Novi član
Tu od
30 Sij 2021
Poruka
8
Prerada hudraulike- na poklopcu hidravlike sem zatvoril rupo za ulje na notranji cilindar ( originalni) od imt, ta sistem ne radi više. dogradil sem zunanje cilindre, ventile sam stavil zunaj na 3 ročice, tako ima svaki cilindar svojo ročico ( rabim za določeni rad) i jedan je kiper. tako sad je ročica, koja originalno služi za upravljanje hidravličnega dvigala, stalno u gornji poziciji. Ovi traktor ima unutar još jedno zobniško pumpo poleg batne, sad je samo povezano, da ulje kroži nazaj u menjač, ko bo čas, uradim svoje ventile.
Kako pa imaš urejeno, da se ročici enako dvigneta (pri neenakomerni obremenitvi, npr. vitel s štokom)?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pošto ti je kiper ručka stalno gore sada su poluge stalno gore.to je ok. ali dali ti stalno sigurnosni radi?
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
dviguješ malo eno stran, malo drugo stran. sicer tega traktorja ne rabim za gozdarstvo, rabil ga je prejšnji lastnik, jaz ga rabim za prevoz. ta sistem mi pride prav pri pluženju snega , ko lahko nadziraš nagib deske- plužim nazaj.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
pošto ti je kiper ručka stalno gore sada su poluge stalno gore.to je ok. ali dali ti stalno sigurnosni radi?
Kiper ručka je stalno gor, zunanji ventili imajo na eni strani ulaz ulja, na drugi izlaz i izlaz priklopiš na menjač- zvrtaš neko luknjo, tako da ulje kroži skozi ventil. sigurnostni ventil sem pustil na pumpi ( po moje netreba, da je gor, jer imaju zunanji ventli svoj sigurnostni ventil).
 

Kamrca2

Novi član
Tu od
30 Sij 2021
Poruka
8
dviguješ malo eno stran, malo drugo stran. sicer tega traktorja ne rabim za gozdarstvo, rabil ga je prejšnji lastnik, jaz ga rabim za prevoz. ta sistem mi pride prav pri pluženju snega , ko lahko nadziraš nagib deske- plužim nazaj.
Potem imaš 2 komandi, za vsak cilinder posebej. Enakomeren dvig je sicer velika težava pri vzporedno vezanih cilindrih. Bom videl, če bo delalo (zobniški delilnik pretoka).
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Kak je on stavio motor 4 klipa od 558 de je bio motor 3 klipa i da mu pasu rukavci, hauba i ostalo sve?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210705-112457_Facebook.jpg
    Screenshot_20210705-112457_Facebook.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 51
  • Screenshot_20210705-112437_Facebook.jpg
    Screenshot_20210705-112437_Facebook.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 49

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Ja sam na 539 ugradio onu AHS pumpu za hidro volan, naprijed ispod pumpe goriva. Na nju sam spojio ulaz iz getribe preko filtera, a povrat kroz poklopac, ima jedan cep.
Tlacnu stranu na razvod sa 3 rucke, sad imam dvosmjernu hidrauliku na 3 kruga, a hidraulika od traktora normalno radi.
Otvorio sam getribu i sve oprao naftom..
Sad je jd50 unutra..
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Jel zna netko gdje se moze nabavit ovakva “brava” bocnog prozora ? Ili nekakva druga koja odraduje isti posao.. u pitanju je IMT 565

610C36E7-B53A-4451-A31D-7C12E1E2004F.jpeg EA7D8852-4444-41FC-9753-1B6446240DCC.jpeg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja sam na 539 ugradio onu AHS pumpu za hidro volan, naprijed ispod pumpe goriva. Na nju sam spojio ulaz iz getribe preko filtera, a povrat kroz poklopac, ima jedan cep.
Tlacnu stranu na razvod sa 3 rucke, sad imam dvosmjernu hidrauliku na 3 kruga, a hidraulika od traktora normalno radi.
Otvorio sam getribu i sve oprao naftom..
Sad je jd50 unutra..
Zanimljivo rješenje, jel može koja fotka kak je to izvedeno ak imaš na stanju?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
I mene zanima dodatna pumpa hidraulika i izvodi za 539.
Treba mi da otvaram i zatvaram hidraulicni ventil na cisterni, budu mi koljena otpala od ulazenja i izlazenja iz traktora dok ga otvaram rucno.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Po zimi vucem cisternu i idemo u sumu.
Al suma je samo za vlastite potrebe.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kak je on stavio motor 4 klipa od 558 de je bio motor 3 klipa i da mu pasu rukavci, hauba i ostalo sve?
Isto kak je i ovaj čiko pripasal S46 u 577 😂
Da je meni samo znat kak ce mjenjač od 577 podnosit motor od 105 konja 🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh