• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Nisam uspio pronaci niti jednu ovakvu temu a sigurno ima ljudi koji su na IMTima preuređivali ili dorađivali ponešto kako bi si olakšali rad i poboljšali svoj IMT. Ako ima netko nekakvu interesantnu doradu ili preradu neka podjeli s nama.

Ja cu za pocetak staviti slike nekih svojih radova na mom IMTu 533. Nije ništa spektakularno ali meni se sviđa.







Ugradio sam si dodatne vurice. Original su bile obrtaljka,pritisak ulja i ampermetar a ja sam ugradil ove ostale(pokazivac temperature motora, voltmetar, pokazivac rezervara). Najkorisnija mi je ova od goriva jer ne moram svaki put otvarati poklopac i gurati nešto u rezervar da vidim koliko ima goriva. Još planiram ugraditi jednu vuricu da mi pokazuje koliko ima rashladne tekucine u kileru.

Ugradil sam i ovu skolopku za masu kao na zetoru. Do duše to je privremeno rješenje jer je na malo nezgodno mjesto postavljena. moram ju premjestiti negdje di ne bude moglo ništa zapeti za nju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Čestitke za posao ! Imao sam nekad takvih dorada, ali nisam ih trajno zabilježio. Od kojeg vozila si pravio plovak u rezervoaru ?
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Čestitke za posao ! Imao sam nekad takvih dorada, ali nisam ih trajno zabilježio. Od kojeg vozila si pravio plovak u rezervoaru ?

Plovak i pokazivac su univerzalni, takvi se inace ugrađuju na plovila. Sam plovak je potrebno malo pripasati jer 533 ima jako plitak rezervar pa ga treba skratiti i malo preurediti. Sve u svemu nije neka nauka.
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
@ Gajtan
Rezervoar na 533 je plitak i dno mu nije ravno , niti približno . Plovak sam smještao u zadnji dio rezervoara, do akumulatora . Normalno ,preinake su potrebne .
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Meni je zelja na mom 533 napravit "ravni" pod u kabini i prebacit poluzje nozica komanda na njega, znaci da to bude lijepo.
I nije to tesko napravit samo sta idem stariji sve mi se manje da zabavljat s tim stvarima.
Svaka cast za temu!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bravo za temu na 560 sam imao dosta sitnih prepravki od napred druga vuča org se izgubila slabo stegnuli vijke u tvornici, odseljen akumulator desno ispod nogu, osovina volana pukla kod volana napravljena nova sa glavčinom , dodan ručni gas postoječi ni je držal , na vuči za prikolicu dodana jedna rupa gore , ubrzan kardan , promjenjeni farovi stavljeni bosch kao na golfu (org loše svijetlil) , dodani graničnici za vrata org bili jako kilavi , dodan kiper ventil , dodan blok ventil, dodan štrik zavezan za ručicu za gašenje da se nemoram sagnuti kad gasim traktor ostalog se sad ne mogu sjetiti :icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Da malo pripomognem Željkiču
.
Iskorišten traktorski kompresor za pogon sirene, dorađena ručna jer je smetala za ventil hidraulike, Dodan razvodni blok s dvije komande,ubačen drugi alnaser koji je kasnije skinut ugrađeni rukohvati za penjanje kad se ide točiti voda u hladnjak ili nafta u rezervar, Opruga na hladnjaku vode, pol kile paljene žice koje kud namotano .......
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čoeće kojih urica , kad stigneš sve to popratiti?

vaš velečasni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
@ Gajtan
Rezervoar na 533 je plitak i dno mu nije ravno , niti približno . Plovak sam smještao u zadnji dio rezervoara, do akumulatora . Normalno ,preinake su potrebne .

I ja sam složil u zadnji dio rezervara. Malo sam imal zajebancije da mi tocno pokazuje. Sad je cak iznenađujuce tocan pokazivac. Kad dođe do rezerve ima još nekih 4 litre u rezervaru a to je sasvim ok.

puknuti:Čoće kojih urica , kad stigneš sve to popratiti?

vaš velečasni

Hehe! Nije to problem
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja neću ni pisati što je sve dobio 565 na sebe i što još treba dobiti!! :)
Vrlo slično i sa 539P
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Gajtan- ovo za vuricu koja bude pokazivala razinu vode u kileru mi se cini jako zanimljivo i korisno. kak to planiras izvesti?
mozda bi cak bila dovoljna i samo neka kontrolka koja bi se palila kad nivo vode padne...
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kontrolku bi bilo lakše napraviti(jednostavnije je) ali ja baš planiram ugraditi vuricu. Stvar je jednostavna. Stavi se ovakva vurica(original)
syff.jpg


I ovakav cijevni plovak:
7dvj.jpg


Naravno, treba se malo poigrati s tim ali nije naka nauka. Najveci problem je cijena vurice i plovka.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ovo s plovkom ništ ne valja a to znate i sami .
Najbolje je uzeti mjerač protoka pa znaš u 0,3 kad reba stati .
vaš velečasni
 

Crni12

Član
Tu od
8 Ožu 2014
Poruka
41
Bmw E 36 modeli imaju plovak u hladnjaku, stoji vertikalno i što je najbitnije malih je dimenzija te se može lako pripasati u gornju komoru traktorskog hladnjaka. Spojiš ga na lampicu i kad padne nivo u hladnjaku, ona se posrami...
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Te kontrolke u hladnjaku imaju neke serije lokomotiva na HŽ-u. Povezana je sa blokadom motora pa kad mašina uđe u krivinu motor krepa a nemreš ga pokrenuti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno novi Caterpilarovi motori ali problem je riješen (ne valja ni previše zaštite no ni je u kileru več motoru )
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zagy01

Novi član
Tu od
4 Stu 2013
Poruka
7
Ček ček - a kaj vi nemate pokazivač temperature ?
Ne kužim čemu bi služio instrument za količinu vode u hladnjaku osim da te zaje***.
Kad u hladnjaku manjka vode temperatura poraste i gasiš traktor. Ne kužim što se tu više treba dodavati?!? :icon_eyes:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Pa nije to nužno,al ak netko ima volju i znanje zake si to nebi napravio,nije to loša stvar. To je za motor zdravo ko i da ne mjeriš ulje nego čekaš da posvijetli lampica pa onda dotočiš. Isto kao da čekaš da traktor stane dok nestane goriva i još hrpa sličnih primjera,sve je te kontrole dosta čovjeku olakšaju i smanje brige,a to što u ono doba to nisu ugrađivali dok danas ugrađuju to je drugi par cipela
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Moj nije uopce imal ni vuru od temperature. Imal je samo obrtaljku, pritisak ulja i ampermetar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh