• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zokii, a jel može u zraku lijevo - desno i kako je to tocno odrađeno bez one "kockice" ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
533 sa dva izvoda hidraulike.... Slozio sam ovo za bocni pomak malcera.... I za jednog nevjernog juru, kockice su non stop dolje i nemaju ulogu ovdje, rade i poluge i pomak.....

Svaka čast Zoki, nisam vjeroval u tebe :icon_pidu:
Nekaj sličnog je napravil i Puknuti kad smo onu pumpu kod Mrkog dodali ....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Ak je kak je bilo pri Mrkoga, radi savršeno :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Mrki se tog groblja nakon zahvata riješil :(giggle):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zoki, daj sliku ne budi cicija, trebam slagati dodatne izvode na 539, daj da se ne mučim :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Tako da, ali već ako se čovjek hvali treba to potkrijepiti sa slikama. Mogu i ja dva nastavka slikati na traktoru makar bili vezani sa žicom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Donji izvod je samo povrat ulja. I radi na kuglicu skupa sa polugama. Meni treba pritisak ulja da mi malcer gurne u stranu i drzi ga... U radu nemam potrebe za pomicanjem...kad zavrsim zamjenim crijeva i malcer se vrati u pocetni polozaj i hidraulika ga drzi tako .. netreba ni komande i nikakvih kemija..... Tko imalo poznaje hidrauliku na 533 jasno mu je u cemu je kvaka, a tko nezna ni Biblija ne pomaze... Komanda nemoze funkcionirati da se spoji na taj izlaz. Bez kiper ventila ili icega. Jednostavno a pozpumo funkcionalno za omo sto meni treba... Par sati malciranja godisnje...

Imenjace, nakon velike nuzde se povuce voda....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zoki izvini ali takav odgovor sam očekivao. Ja sam za silu povrat stavio u kantu i malčer je išao bočno, mislio sam tako napraviti samo povrat ali još nisam stigao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ja sam samo umjesto kante stavio spojnicu i spojio ju.... Ni u dalekim i najdaljim planovima nemam planova ista drugo kotistiti osim kipanja i tog bocnog pomaka, tako da je ovo zadovoljavajuce...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za jedno do dva pomicanja u toku rada je odlično.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

strijelac1974

Novi član
Tu od
8 Svi 2014
Poruka
25
pozdrav svima. Pitanjce za znalce, šta mislite o preradi, ugradnji motora od kombija Iveco daily, 2500 diesel (bez turbine, motor je 55kw) na IMT 533? Ne govorim sad o potrebnom, kak sve to upasati, krajnja brzina i slično, nego da li bi u odnosu na mjenjač i prijenos snage imao potrebnu snagu da bi taj traktor normalno radio pri oranju i drugim "sporim" aktivnostima?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Stavio bi duplo jači motor? Pa taj motor vjerojatno na leru isporučuje skoro toliko snage koliko 533 na ful gasu. Obično su svi sklopovi na nekom stroju projektirani u skladu s snagom agregata koji ih pokreće.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Bolje ti naciljaj neki originalni motor ili još bolje od 539 pa će sve to napinanje pogoditi u metu. Drugačiji su motori od kombija u odnosu na traktorske. Čak kad bi i te razlike pogodio jačim motorom, potrošnja bi odletila u nebo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh