• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta
S

senad_kasum

Guest
a ne nisi me razumeo. kad je zavrnut cep i zagrejes motor u nekom poslu ,dal ti onda neide kao dim od uljnih para ili da curi ulje sa cepa napolje. kad je losa kompresija onda jako dimi na cep spolja cak i kapljice ulja izbacuje tu napolje iz motora. taj limcic se moze nekad i olabaviti na sraficu pa ga treba malo pritegnuti ali ne skroz jer mora imati odusku. kod tebe je relativno mlad pa nebi trebalo da se rasklimao limcic previse

obicno su im pvp dosta dugotrajni.ali dizne treba povremeno prekontrolisati. kod njega su cackali oko dizne i najverovatnije pojeb....pritisak.najverovatnije da su podigli previse pa nemoze dovoljno nafte ubaciti

sto e tice gore navedenog dima nisam primjetio da dimi ,, e sad dizna je podesena na 185 bar a bilaj e na 170 bar.. znaci odstupanje u 15 bar-a sad da li to igra ulogu vidjecu ,, postavio sam i kad sam stezao crijevo koje vraca visak nafte u rezervoar slomio sam saraf i sad cekam da mi donese prijatelj novi ,, pa cu vidjeti kako i sta :(whew):
 
S

senad_kasum

Guest
poz ljudi,, sve sam postavio smontirao.. pregledao jel sve ok ,, upalio i rezuletat je ISTI ,, plav dim konstantno cekao da se zagreje i opet ista stvar,, nez sta vise cekam da dodje vikend i da odem tom debilu da pogleda opet jer mi je zvuk rada skroz nekako cudan,, moguce da je ventile dirao ko ce ga znati ,, ulje jutros vidjeo i zakljucio da fali ,, nivo na mjeracu je nizi u odnosu na predhodna 4-5 dana.. et tragedija sw nastavlja :mad:: :fiery:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kakav ima zvuk kliktajuci ili mek kad mu das gas . nisam siguran za taj pritisak da treba toliko.raspitacu se bas. znaci ipak trosi ulje .za mehanicara moras uzeti postenog coveka prvenstveno koji ti nece svasta ubacivati ili neproveriti delove. i kod nas ima dosta sus majstora koji svasta uvaljuju. ja volim posteno raditi i mirno spavati i sve sto radim radim u dogovoru sa musterijom.zato nemam problema i postuju me ko majstora. avako moras da sumnjas u sve sto je radio i dal je nove karike promenuo ili polovne stavio.
 
S

senad_kasum

Guest
kakav ima zvuk kliktajuci ili mek kad mu das gas . nisam siguran za taj pritisak da treba toliko.raspitacu se bas. znaci ipak trosi ulje .za mehanicara moras uzeti postenog coveka prvenstveno koji ti nece svasta ubacivati ili neproveriti delove. i kod nas ima dosta sus majstora koji svasta uvaljuju. ja volim posteno raditi i mirno spavati i sve sto radim radim u dogovoru sa musterijom.zato nemam problema i postuju me ko majstora. avako moras da sumnjas u sve sto je radio i dal je nove karike promenuo ili polovne stavio.



zvuk je ne znam ni sam kako da opisem kao da zveci nesto u blizini auspuha sve pomicne dijelove sam fiksirao(rucice kvacila kocnice sve sve i cuje se nesto) a na dizni pise ugravirano 185 bar pa tak da majstor kaze da je tak fabrika preporucila (bosista tak veli) , eh dalje posto imam sve papire i brosure od traktora naletio sam na jedna dio u kome pise da je plavi dim moguc u koliko nije masina u potpunosti razradjena ( a to si ti rekao da treba nekih 30 sati da se to ustima s cilindrom) al me zaza to sto je na snazi pao,, jer ja kad sam dovozio od majstora mtk ja ono sav sretan kako ide i vuce i to u 4 znaci vrh medjutim zbog cega tako nagli pad snage to ne znam,, cekam da dodje s posla i da mu odvucem i da mi ga ne dovozi dok ne bude tip top... a karike koje je kupio su kostale 13 eura i dobio sam racun i svoje stare za koje on tvrdi da su skroz otisle ,, e sad sta ce biti dalje nez ni sam ,, ocekujem da se to zavrsi vise ,, :(sweat):
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
isto neko neka proveri i ugao predpaljenja PVP a, desi se da se istrose tockici na klackalici i tako paljenje bude kasnije, znaci kasnije ubrizgava gorivo i nema vremena cela smesa da se sabije i tako ostaje dio goriva sto sagorava kasnije i tako bijeli dim i manje snage.
a kakav motor ima taj mtk , DMB?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
neznam jedino mi pada napamet da je pukla karika pa je odjednom izgubio snagu.mora se kad se sklopi da ostavi da radi bar 2-3 sata ako ne duze.malo jaci ler, pa onda manjim gasom i drugom brzinom eventualno negde recom polako da se razradjuje. a ti si ga stisko najverovatnije odmah a karike nisu nalegle. ja zato ostavim na njima pun rezervar da ocekica sto rekli kod mene pa posle lagano i nema problema.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Ja TV-a posle generalke sam ostavio da radi u mijesto 20sati po 10sati na dan sa povremeno dodavanje gasa, onda neko vreme sve poslove samo radio u manju brzinu nego sto treba, na primer umjesto 2 brza, 1 brza i tako.
I on trebao je bar pola rezervar da ostavi da radi u mijestu
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
po pravilu tako i treba. ali to neki nece jednostavno uraditi. slusao sam mnoge bisere majstora kako preporucuju samo da sto pre otkaze pa opet posla bude.treba malo veci ler samo da bude pritisak ulja veci i povremeno ga malo po gasu dati ali ne do panja. i posle sto rekli tecna voznja u laksim poslovima bar 50 casova. ni veliki gas ni da se davi.
 
S

senad_kasum

Guest
e ovako taj bijelo-plav dim je se smanjio na tu kolicinu da ga jos malo pa i nema ( svi mi kazu tokom razrade da sve legne to ce nestat,, isao majstoru karike uredne sve ok,, al medjutim na ocev prijedlog da pogleda lamelu ono onako da vidi kakva je ,, eh tu slijedi druga prica.. lamela koju je zamjenio drugi vlasnik od koga sam ja kupio mtk je mjenjao korpu i lamelu,, medjutim lamela nije nova kupljena nego je lijepljena i da se vidjeti na zamajcu,lameli i korpi da lamela hvata samo 1 centimetar svoje sirine i izmedju dijela koji hvata i koji ne hvata ima dio oko 4 mm koji je plave boje nastao proklizivanjem lamele .. medjutim posto lamela moze jos bar 3 godine e vrijeme je da to dam tokaru da poravna i zamajac i lamelu i korpu da bi hvatala cjelom povrsinom,, i sad kad sam dosao kuci da li zbog toga sto smo je pomijeralilamelu vuca je kao i onog dana kad su mu zamijenjene karike .. eto krivca mojih problema :drink: :)
 
S

senad_kasum

Guest
isto neko neka proveri i ugao predpaljenja PVP a, desi se da se istrose tockici na klackalici i tako paljenje bude kasnije, znaci kasnije ubrizgava gorivo i nema vremena cela smesa da se sabije i tako ostaje dio goriva sto sagorava kasnije i tako bijeli dim i manje snage.
a kakav motor ima taj mtk , DMB?

motor DMB 9.4 kw
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i to se odjednom desilo. ona ako je slajfala morala je odavno to raditi. jedino kad dodje do nitni moze odjednom poceti. a ja koliko sam te razumeo ti nemas snage ,da se ona smanjila
 
S

senad_kasum

Guest
ma jbg sad odradicu i to jer je neophodno pa cu vidjeti ,,a cekam na posao pa kad novaca saberem onda ide komplet sve mijenjanje te lezaja te dihtunga. i semeringa a u slucaju da do tad karike budu sta otisle ide novi komplet najkvalitetnijih ,, ako treba narucit cu iz fabrike DMB , pozz .. do tad nek +ebe seb mater nek ide dokle moze :biggrin: :(y):
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Jebiga kad moras da slusas majstore, najbolje je stvari preuzeti u svoje ruke tad uradis najkvalitetnije i najevtinije, a majstor mora se osigurati da ces opet otici kod njega uvjek ostavlja neke sitnice ne zavrsene.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
vodi racuna kad obradjujes korpu i zamajac. to se jako malo skida oko 0,1mm.ali se mora skinuti i na zamajcu za toliko koliko obradite oba nalegajuca mesta i povrsina gde se srafi korpa na zamajac. ako se to neodradi korpa nece imati dovoljno jaku silu da pritisne lamelu i opet ce proklizavati. to je cest uzrok neispravnosti kvacila a tesko se detektuje sta je u pitanju. lamelu samo osmirglaj sa obe strane grubljom smirglom ako vec nije spaljena obloga. mozda je najbolje vec zameniti obloge odmah
 
S

senad_kasum

Guest
vodi racuna kad obradjujes korpu i zamajac. to se jako malo skida oko 0,1mm.ali se mora skinuti i na zamajcu za toliko koliko obradite oba nalegajuca mesta i povrsina gde se srafi korpa na zamajac. ako se to neodradi korpa nece imati dovoljno jaku silu da pritisne lamelu i opet ce proklizavati. to je cest uzrok neispravnosti kvacila a tesko se detektuje sta je u pitanju. lamelu samo osmirglaj sa obe strane grubljom smirglom ako vec nije spaljena obloga. mozda je najbolje vec zameniti obloge odmah


imam covjeka koji je to vec radio i sva ukupna skinanje na obadvije strane lamele zatim na korpi i zamajcu se saberu i skine se ta kolicina na onom mjestu gdje se sarafi zavrnu,, to mi je i taj majstor rekao a i taj tokar koji je to vec radio i super radi sve,, cekam ponedjeljak da krene na posao pa cu to skinuti i posle postaviti i vidjecu ,, pa vam javim kakvo je stanje . pozz svima :drink:
 
S

senad_kasum

Guest
Jebiga kad moras da slusas majstore, najbolje je stvari preuzeti u svoje ruke tad uradis najkvalitetnije i najevtinije, a majstor mora se osigurati da ces opet otici kod njega uvjek ostavlja neke sitnice ne zavrsene.

ma ja sam glup sto sam isao njemu ali eto tako je to ispalo i jbg,, bolje mi je cekati u redu kod provjerenog majstora nego ovak al et . pozz:eek::
 
S

senad_kasum

Guest
stiglo mi je sve s obrade ali nisam uspio postaviti motor na mjenjac jer je pao mrak i mrsko mi bilo na svjetlu raditi,, na izgled je sve 10 vidjecu sutra kad sve smontiram :) pozzz :cool2:
 
S

senad_kasum

Guest
e sklopio sam prije 2 dana sve ok sto se tice lamele i vise mi se u 4 ne cuje da proklizuje sve to ok,, medjutim kad idem prazan uz malo vece brdo osjecam da je slabasan,, nije kao nekad,, moram vidjeti da mi pakne ne blokiraju ,, a vidjecu s komsijom koji je sam svoj majstor i ima isti mtk kao ja da mi pogleda karike da nije pukla koja slucajno, pooz ,, :(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh