• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Dopao mi je u ruke jedan stari motokultivator; IMT 506, i sada bi ga trebao staviti u pogon. Može li mi netko preporučiti neki dobar dućan (po izboru dijelova ali i cijeni), gdje bi mogao nabaviti djelove.
Ovako na slijepo; treba mi rezervoar (ovaj ga nema)? Pogleado sam kod mene (Marija na Krasu), i traže me oko 600,00 kn?!?!? Pa cijeli kultivator toliko ne vrijedi.
A sigurno će mi trebati još dijelova.... samo da ga krenem "otvarati".
:rolleyes:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
pogledaj po oglasima dal neko nenudi delove polovne za njega. verovatno ima i rezervar.kod vas neznam za nove delove gde su povoljni .za ovde bih ti lako nasao sve
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
odnesi mu taj deo masine da izvadi jezom koji je navoj u pitanju i precnik. kad skines magnet lako se kajla izvuce. malo je kucnes i ide. semerinzi treba da su isti .radapciger originalni za magnet izgleda kao ovaj gore na slici. kad se isece ovaj kruzni deo u sredini[valjkasti sa vijkom] i na njega spolja nareze navoj kao na magnetu unutrasnji. isto ko i za tomosa samo veci
Sad tek sam pocel slagati imt, bil sam u inozemstvu pa me nije bilo. Susjed tokar je imal vec gotov radapciger, kojeg mi je poklonil. On ima 2 imt-a. Zapeo sam na kuplungu jer sam zaboravio kak ide. Odnosno neznam kak ide feder kod sajle. Imam šajbicu s navojem i dve rupe, maticu, te poklopac s osiguračem na koji dolazi sajlu. Molim Pomoć!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Rezervar bi mogel pripasat od tomos motora apn. Toga bi trebalo biti.
Evo ti broj od poljostroja pa pitaj za djelove imaju sve za imt freze.
012395583
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i ja sam to bas davno radio. nemogu se setiti napamet nikako . jedino da pogledas kod tog sto ima dve da nebi promasio kako ide ivane . trebao si slikati detalje.
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Eto. Feder je sad stisnut sa tom maticom i šajbicom s rupama, znači ispod. Probal sam staviti feder gore, ali ostaje ga polovica vani. Mislim da ga je nemoguće stisnuti s ovom pločicom na koju dolazi osigurač.
 

Prilozi

  • SAM_2450.jpg
    SAM_2450.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 1,102
  • SAM_2451.jpg
    SAM_2451.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 2,625
  • SAM_2452.jpg
    SAM_2452.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 1,860
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Ova plocica s osiguracem bi trebala biti napeta prema unutra dtia kad stisnes sajlu vrati unutra. A kod mene nema nista
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
izvadi oprugu i stegni maticom samo plotnu sa rupama. onda feder stisni sa plotnom i osiguracem. pogledaj na onoj sa rupicama dal netreba kontra je okrenuti da obod drzi oprugu sa strane. mora ostati otisak na obe plotne od opruge ako je izmedju bila. pogledaj na plotnama gde je otisak sjajan od opruge gde je pre bila. nemogu se tacno setiti jer vise od 15god kad sam to radio na jednoj. izumrle su kod nas
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Dopao mi je u ruke jedan stari motokultivator; IMT 506, i sada bi ga trebao staviti u pogon. Može li mi netko preporučiti neki dobar dućan (po izboru dijelova ali i cijeni), gdje bi mogao nabaviti djelove.
Ovako na slijepo; treba mi rezervoar (ovaj ga nema)? Pogleado sam kod mene (Marija na Krasu), i traže me oko 600,00 kn?!?!? Pa cijeli kultivator toliko ne vrijedi.
A sigurno će mi trebati još dijelova.... samo da ga krenem "otvarati".
:rolleyes:
Ja sam kupil plastičnoga dok ne očistim hrđu sa originalnog. Taj plastični je od motokultivatora tomos, drži se sad na jednom šrafu. Napravi se nosač i riješen problem. Zapremnina 3l, a košta nešto više od 100kn.
 

Prilozi

  • SAM_2406.jpg
    SAM_2406.jpg
    46 KB · Pregleda: 438

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
izvadi oprugu i stegni maticom samo plotnu sa rupama. onda feder stisni sa plotnom i osiguracem. pogledaj na onoj sa rupicama dal netreba kontra je okrenuti da obod drzi oprugu sa strane. mora ostati otisak na obe plotne od opruge ako je izmedju bila. pogledaj na plotnama gde je otisak sjajan od opruge gde je pre bila. nemogu se tacno setiti jer vise od 15god kad sam to radio na jednoj. izumrle su kod nas
Izgleda da je tako. Jer imaju oba dvije plotne utore za feder. Samo tko ce stisnuti tak jaki feder i staviti osigurac na plotnu. Danas sam se vratio opet na semeringe. Išlo mi ulje van baš tu gdje dolazi plotna. Ne mogu se sjetiti dal je postajal semiring i s gornje strane na osovini gdje je radilica ili je samo dolje. Izmjenio sam 3 semeringa, znaci da bi taj bio 4. Ali ipak mislim da nema. Izgleda da je feder u ulju do te plotne tamo ima i gumica koja dode ispod plotne. A ja to danas nisam stisnul vec sam ovak probal upaliti masinu. Sto ti mislis
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ko ce stisnuti oprigu znam .onaj ko mora. to bi se trebalo kupati u ulju . dekl valjda sve to zatvara posle. mozes nakratko probati i probaj kvacilo . jgb zaboravi se a davno se to radilo.a bavim se svim i svacim puna mi glava .i ja sam raskopo menjac na vladimircu sto sam ga kupio pa sad bar imam aparat pa slikam da nepomesam slucajno neku sitnicu. sve to ide logikom ali i godine cine svoje pa se zaboravlja
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Ja sam zaboravil za mjesec i pol. Moral sam otići. Kad rijesim slikam. Hvala.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma treba slikati kad se pocne otvarati. na tim malim motorima svaka sitnica je bitna i mnogo utice a ko ce sve popamtiti. da se to cesto radi pa ga napamet upoznas a najgore mi je kad je neko razbuca pa fali i delova .da se raspametis ili nekad nestave neku sitnicu il zagube .
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Stavio sam sve semeringe. Puštalo mi je na poklopac gdje dolazi zeger. Stisnuo sam feder dvijema maticama, jedna plosnata s rupica , druga obična. Pa sam stavio gumicu, te poklopac i zeger. Poklopac ima mjesta, lagano se okrene, zeger je na mjestu a polugica za sajlu ne steže jer valjda dođe prenisko. možda ide još toga tamo gdje je gumica, ili čak više njih

Kuplung gumice
 

Prilozi

  • SAM_2460.jpg
    SAM_2460.jpg
    58.7 KB · Pregleda: 2,481
  • SAM_2459.jpg
    SAM_2459.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 679
  • SAM_2458.jpg
    SAM_2458.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 1,509
  • SAM_2462.jpg
    SAM_2462.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 515
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Mala gumica je kod semeringa radilice!
 

Prilozi

  • SAM_2462.jpg
    SAM_2462.jpg
    36.7 KB · Pregleda: 443
  • SAM_2463.jpg
    SAM_2463.jpg
    47.3 KB · Pregleda: 1,674
  • SAM_2464.jpg
    SAM_2464.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 2,683
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
vidis druze, na ovoj poslednjoj slici ti imas cilindar unutar tog dekla koje si skinuo.
sa spoljnje strane cilindra, odnosno izmedju cilindra i tela dekla imas dve gumice, one najvece.
 

cukelja

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
7
Evo ovako imam jedan problem sa imt506.Već neko vrijeme me zeza u radu,jučer sam išao orati vinograd i nakon jedno desetak minuta normalnog rada odjednom poćne gubit snagu i ugasi se ,nakon što ga upalim neprima gas tj ćim malo dodam gas poćne se gušit i ugasi se ,ponekad je potrebno prije nego ga ponovno mogu upalit prvo na karburatoru napumpat gorivo prije nego počne preljevat ,tada ga upalim i onda radi normalno opet nekoliko minuta i onda se opet počne gubit snagu i ugasi se,inače na leru može radit do sudnjeg dana
 

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Cukelja,
moje iskustvo kaze da imas problem sa karburatorom najverovatnije.
trebao bi ga servisirati.
Ja sam kupio jednu potpuno ruiniranu 506-ticu i sredio je potpuno, tako da znam sta moze biti problem. Ja sam kod mene sredio karburator, tj zameni siber, plovak, i diznu. Ali opet nije dobro jer mi je puklo telo karburatora i cim predje pola gasa nece da prima i gasi se.
Skinuo sam karburator od komsije, stavio i nisam mogao da ga sadrzim :)
Koji ti je karburator?
ima ih dve vrste, Bing i neki Ceski....
 

cukelja

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
7
Ceski je u mene, jel netko zna gdje bi najpovoljnije mogao nabaviti novi karburator i koji da trazim, bing ili neki drugi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh