• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Mislim Ivane da nema veze za ulje,
mislim da nisi preterao sa kolicinom.
Ali ovaj problem sa kvacilom je mozda zbog matice na korpi.
Jesi li povio onaj lim na osiguracu matice?
Imas i jedan lezaj na onom cilindru sa gumicama, pogledaj kakav je on..
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Mislim da je lezaj dobar, isto mislim na tu maticu jer osigurac sam podvio koliko sam mogao, jer mi je djelomicno puknuo, tamo gdje ga treba svinuti na maticu. Pokusavao sam stelati feder u cilindsu i nista. Osla mi matica na tom fedru pa cu da stavim novu i da probam, mozda se ona malom odvrne pa klizi. Ma da opet tesko jer bi se odvrnula do kraja.

Eto polomljen sigurnosni lim, i matica je bila malo otpuštena. No sad sam napravio novi lim, stavio i stegnuo, i sad mi sve brzine klize. Možda sam krivo složio lamelu, imaju tri ploče i dvije opruge. Znaš li kak ide to, jer ja već neznam šta bi, kako ide šta, i jednostavno ne ide.
 

Prilozi

  • SAM_2498.jpg
    SAM_2498.jpg
    15.4 KB · Pregleda: 280
  • SAM_2500.jpg
    SAM_2500.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 324
  • SAM_2501.jpg
    SAM_2501.jpg
    51.1 KB · Pregleda: 313
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Pa tako kako si stavio, tako ide.
E sad...
Pogledaj te dve korpe, imaju li riseva ili su glatke.
Ona gornja je cesce narisovana. Ako ima linija po njoj onako bas uocljivih onda stavi smirgl papir na ravno, najbolje na neko staklo i izravnjaj korpu na tu smirglu.
dakle fiksiraj smirglu, a kruznim pokretima poravnjaj korpu.
Granulacija smirgle ti zavisi od toga koliko je narisovana korpa. Ja jedino to znam da ti kazem..
 

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Ovo sa slike sto vidim donju korpu, rekao bih da je dobra.
Nesto si pogresno slozio.
E sad tesko je to napamet ovako reci dok se ne vidi.
Uglavnom lamele idu kao sto si stavio.
Samo kad slozis znas da oni pipci na lameli treba da udju izmedju donje korpe.
Drugacije i ne moze...
Ako proklizava u svakoj brzini, pogledaj ide li ti onaj cilindar lepo u kucistu.
Sada su ti gumice nove pa se mozda teze vraca. Proveri i zategnutost sajle...
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Misliš na ove korpe za šmirglanje? Mislim možda čak ova donja korpa previsoko dođe radi nove gumice unutra. ili pak kako kažes za gumice na cilindru, možda mi se i koja izmaknula iz utora za gumicu. Kuplung je bio ok dok nisam izmjenio te gumice
 

Prilozi

  • SAM_2513.jpg
    SAM_2513.jpg
    38 KB · Pregleda: 236
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Ne, to su ti delovi lamele.
Korpe su ti ona donja koju stezes maticom sa osiguracem i ona koja poklapa lamele.
dakle lamele pakujes izmedju dve korpe.
Ali posto stalno proklizava ipak je verovatnije onaj cilindar.
Izvadi ga pazljivo i pregledaj ponovo..
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Pregledao sam cilindar i ocistio ga, stavio gumice na mjesato, jedna gumica se vec dosta rasirila takm da je mozda malo prevelika. probao cilindar pomaknuti s rukom isao je dobro osim prema natsag gde je malo zapeo. e sad kad bi znao dokle treba ici. gumice cu probat opet promijenit.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Sve gumice sam jos jednom promijenio, i ispocetka me zafrkaval radi sajle. nastelao sajlu i brzine primaju. no sajla mi ima mozda premali hod, kad ju stisnem jos ima mjesta na cilindru. a stavil sam sajlu u najdonju rupu rucice.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Ivane, kod mene je sajla na srednjoj rupi i nemam problema sa kvacilom.
Ako ide lepo u brzine nista ne diraj...
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Sumljam, nema mnogo pandi kod nas,cini mi se da je od starijih americkih kola, oni imaju take diferencijale
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
A ameri na svakom čošku.
Znam da su Opeli imali takve diffove.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Mogu se naci kojekude,upravu si neki stariji opeli su imali take diferencijale.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
takav diferencijal sam video hocu reci radio oko njega al da me bog ubije na cemu je to bilo.secam se tog izduzenog dela i upravo zbog toga sam ga radio na selen blokovima koji ga drze da nebi lomio kardanske zglobove.to je bas davno bilo .dal je to kadet S onaj siti bio ili stari eskort sa zadnjom vucom .nemogu biti pametan setiti se .mozak tupi polako al sigurno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,678
sve gumice sam jos jednom promijenio, i ispocetka me zafrkaval radi sajle. nastelao sajlu i brzine primaju. no sajla mi ima mozda premali hod, kad ju stisnem jos ima mjesta na cilindru. a stavil sam sajlu u najdonju rupu rucice.

Evo da se malo ubacim u ovu temu: štelovanje kvačila na IMT 506. Ako je kvačilo dobro odvajalo prije rastavljanja, sada je vjerojatno problem da lamele nisu složene kako treba, i kad se stavi nova gumica ona je deblja i treba otpustiti sajlu kvačila. Sajla na kraju gdje dođe na polugu ima navoj i treba je otpustiti 2 do 3 navoja i onda oslobodit na poluzi di dođe zakačena , da se okrene da ne bi došlo do frkanja sajle. Nadam se da sam pomogao.
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Danas zavrsen remont 507. Prezadovoljan sam.
 

Prilozi

  • Fotografija0290.jpg
    Fotografija0290.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 807
  • Fotografija0291.jpg
    Fotografija0291.jpg
    78.5 KB · Pregleda: 564
  • Fotografija0292.jpg
    Fotografija0292.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 502

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Moja ''ZVER'' u oranju vrta dubina oko 20 cm.
fotografija0041.jpg

fotografija0042.jpg
 

agro53

Novi član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
1
imt 507

novi sam član foruma ,pa sam bio slobodan da cijenjene forumaše zamolim za pomoć.Imam motokultivator imt 507 četvero taktni koji me počeo zezati.Očistio
karburator,filtere.Problem je u tome što ga jedva upalim a kad kresne radi ko urica prima gas sve ok.Kad ju ugasim odmah upali ali ako idem nakon 15stak minuta opet sve ispočetka,neće.Nova svijećica i platine.Molim za pomoć
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja sam imo slican motokultivator sa istim motorom,prvo se gasijo,a kasnije kad je sve procisceno,motor lepo radio,ali nakon par meseci pocelo je isto ko i tebi,hladan tesko upali,lepo radi,a lako se pali samo kad je topao,tako je radio2-3mmeseca,a onda uopste nije teo da upali,otero kod majstora sve isproveravo i kaze struja,ja sam ga prodo takog,a kaze nova struja 40e za dmb
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh