• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja nadjoh negdje na internetu 180 gornje 3000 donje...e sad pojma nemam jel to tacno nije provjerena informacija.

e sad jesu li ta oba vratila dole pod onom cizmom nisam vidio imt509 odavno?

I jel se donje moze paliti da se okrece a da stoji u mjestu traktor(kao kod labina) ili je to sinhronizovano uvijek kod njega?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
To nije sigurno,gornje moze biti na3000,ali nemoj me drzati za rec,a donje je sinhro,oba su pod onom cizmom,a ona cizma sluzi samo ko neki adapter(ko i sto se stavlja na toma,da bi imo standardno vratilo)
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ako je tako onda koliko sam vas razumjeo donje vratilo od 180 ne moze se iskoristiti za kopac rupa nego mora gornje e sad ako je gornje 3000 obrtaja onda mi treba 1:10 reduktor da dobijem 300 obrtaja koji ivi fabricki kopaci imaju koliko sam skonto

A takav reduktor tesko da cu naci...nasli smo nekakav imtov traktorski ali on je 1:2 to je premalo sa 1500 obrtaja ce sve otici vragu...

jel se more ikako to gornje vratilo saltati na brze sporije ili donje da se iz sinhra ubaci da samo ono okrece ne tockovi ko kod labina...tih 180 bi mi ekstra doslo okrenem reduktor kontra i imam 360 obrtaja na punom gasu 300 na ono taman gasu :)
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Spominjo si 3000,pa sam samo reko,da na donjem nije sigurno,i da bi pre bilo na gornjem,ja sam koristio komsijin 509,ali samo sa kardanskom prikolicom,tako da neznam imali spore i brze brzine gornjeg kardana,a obicno na svim mtk vratilo okrece 4 puta sporije od motora,a ako motor na 509 okrece oko3000obrtaja u minuti,znacilo bi da gornje vratilo okrece negde oko 700i kusur obrtaja,trebalo bi da je priblizno ko na labinu,jer sam vidjo da preradjuju prikljucke sa jednog na drugi(naravno one kojima je potreban kardan)
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Evo moje makine posle sredjivanja. Da li moze da se na moju 507 stavi kosacica od labina?
 

Prilozi

  • Fotografija0311.jpg
    Fotografija0311.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 805
  • Fotografija0290.jpg
    Fotografija0290.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 792

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ja koliko znam moze,ali od malog labina,isti je smer vratila,a brina priblizna,a i vidjo sam 507 sa labinovom frezom,imas i jedan ovom forumu
Samo moras napraviti neku medjuplocu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: preporuka za kupnju motokultivator

Evo kako mala imt 504 LS od 4.5kw freza suhu i tvrdu ilovaču.
Ovo je jedan od današnjih komada kaj sam pofrezal.
Samo da napomenem freza je kupljena rabljena prije 8-9god.i radi za sada super.


 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,729
Re: preporuka za kupnju motokultivator

Dušu dala za međurednu obradu,samo ima jednu manu,a to je cijena.Malo boljih primjeraka nema ispod 4500 kuna.
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
IMT u akciji niti manjeg placa niti vise freza...
fotografija0339.jpg
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
trebao si samo manje tockove staviti ,mnogo bolje frezuje i nije toliko izdignut motor
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,678
Na ovoj slici se lijepo vidi "kako motor ne bi trebao biti u položaju kod frezanja". Rukovaoc stroja je iza i on gleda kako freza i pritišće što dublje, a to znači motor što više? Rezultat kod takvog dužeg rada, možete sami zaključiti !:(punch):



Ovaj model 504 namijenjen je za međurednu obradu (salata, česan i druge povrtne kulture), zbog svoje male radne širine koja se može još suziti od ove na slici. Ima još jednu prednost (pogonski kotač ) koji olakšava rukovanje. Može se i frezati kao na slici, ali je to malo teže (pogotovo na izoranome) jer je uska pa se naginje lijevo - desno.:(clap):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Znam za tockove ali ova freza nam je bila na remontu zbog paljenja nesto trokira. Vlasniku smo objasnili da se filter nemenja samo u fabrici. Nikad nije skidan jedva je radila. Promenili creva i filter i probali je na ledini. Tockovi su veliki i nema nozeva uopste. Skroz su ravni nema efekta freziranja. Dok 507 sa lakocom ipak su novi nozevi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: preporuka za kupnju motokultivator

Da malo je teze na izoranom i ostihanom.
Ovo je uza Širina imam još duplo Sire i gumeni kotač i kotač sa poprečnim perima.
 

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Ljudi hajde da razjasnimo neke stvari oko menjača na imt509.
-Ima li četvrtu brzinu?
-Ako ima, gde se tačno nalazi, tj, šta treba prorezati?
-Da li je svaki menjač na 509 isti?
-Šta znači položaj X na menjaču?
Kod mene konkretno raspored je:
rikverc, dole desno,
x iznad rikverca,
ler iznad x,
prva iznad lera,
druga iznad prve,
treća dole levo.
Četvrta, ne znam gde treba prorezati..
 

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Znaci tu je četvrta.
Ja iskasapio ovaj lim. Rekli mi da je levo od druge..
A šta znači ovaj "x"?
 

cukelja

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
7
Evo promjenio karburator na svojoj 506 i sad radi odlično.Međutim prije bi mi se desilo to da kad ode u iberturažu izbaci dosta ulja na ovaj otvor di je mehaizam kuplunga i sad mi uvijek tu lagano curi ulje pa me zanima dali je to komplicirano za rješiti i koji dio trebam kupiti pretpostavljam nekakvu brtvu ?

 

kordon

Novi član
Tu od
21 Velj 2014
Poruka
3
zdravo!
imam imt509d sa strižnom kosom
trebaju mi sajle za blokade kotača pa ako netko zna gdje se iste mogu kupiti u hrvatskoj
bio bih zahvalan na informaciji
osim toga zanima me gdje se mogu kupiti priključci za 509 jer po hr oglasima ih baš i ne viđam,
a ne znam kako to ide sa nabavom iz srbije ili bih (carina i te gluposti...)
hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh