• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Nekako mi prema opisu vuče na rasplinjač, iz nekog raloga ne može dignut gorivo. Ne vidim baš mogućnost da struja na taj način zeza, da iznenada proradi nakon n-tog potezanja, i onda kratko dok je topao. Ja bi pokušao ponovno eliminirati struju ubrizgavnjem nekvog zapaljivog aerosola. Čak možda i skinut rasplinjač dolje ako se radi o la 300. Btw. koji je motor u pitanju, spomenuti ili NSU 65?
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Koliko ja znam nsu je dvotakni,a napiso je da je cetvorotaktni,sto znaci da je najverovatnije dmb u pitanju
Majstor je stavio sve nove delove da vidi u cemu je problem,kaze da mi je karburator bio odlican i sve ostalo,samo ga je struja zezala,ali nemora da znaci da je i njemu struja,mozda je problem u necemu drugom
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
prvi modeli IMTa 507 imali su original NSU 4-taktni OHV motor.
IMG_1112.jpg


Npr, uzmimo situaciju da negdje na spoju rasplinjača i koljena uvlači zrak, ne nastane dovoljan vakuum i gorivo se nemože dignut. A LA motori su konstrukcijski skloni tome.
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
NSU motori su se prvo ugradjivali na agriu2400(po njenoj licenci radjen507),nisam znao da je to cetvorotaktni,ja sam mislio da je dvotaktni,ja se nerazumem bas najbolje u motore,ja sam samo predlozio sta moze biti,jer je to bilo na mome,pa nek prvo proveri imali varnici,pa onda ostalo
 

MLADEN

Novi član
Tu od
7 Velj 2014
Poruka
6
Imam ozbiljan problem agria 506,potrosi ulje iz mjenjaca mjeno sam semeringe dva puta,kad potrosi ulje dimi i dobije turu.Sad je rastavljena u djelove,na sto da obratim pozornost prije sastavljanja
 

MLADEN

Novi član
Tu od
7 Velj 2014
Poruka
6
Postovani zahvaljujem,da li si mislio na O-ring ispod semeringa na lezaju?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,678
Vjerojatno nisi promijenio o ring na slici br. 6, i br. 16. Manji o ring dolazi ispod vijka koji drži šalicu kvačila na radilici, a veći ispod poklopca opruge kvačila. :^):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,729
jel ovdje negdje...:icon_scratch:
2pow6l0.jpg
 
Posljednje uređivanje:

MLADEN

Novi član
Tu od
7 Velj 2014
Poruka
6
Dali mislis na mali o-ring koji dolazi ispod semeringa(taj mi je skroz bio rastrgan) kojega korpa pritisne na lezaj na radilici,ovaj rastrgani o-ring mi se nalazi ispod lamele i korpe na lezaju uz radilicu.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,678
Taj mali o ring ti dolazi ispod podloške i vijka kojim stegneš šalicu kvačila na radilicu !:icon_pray:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Narode imt509 jel ima 2 ili 1 vratilo izlazno? zna li neko koliki su obrtaji na tim vratilima?

drugar pravi masinu za kopanje rupa...pa trebamo to izracunati da znamo koliki reduktor nam treba
 

sumadinac

Član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
815
Ima 2,donje je preko tockova za kardansku prikolicu,a gornje preko motora,samo neznam koliko obrtaja
evi i jedan video ako ti je od pomoci
http://www.youtube.com/watch?v=iCZiahKwdhQ
samo na ovome je agria1700(potpuno isti menjac ko na 509,samo razlika u mortoru)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh