• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta
D

derventastanic06

Guest
ma taj ne diraj ništa.
Sipaj ulje u onaj donji koji je malo izbocen prema van ajmo rec i to je to:(y):

Hvala na odgovoru, sledeći put ću pitanje potkrijepiti i slikom!
 
S

senad_kasum

Guest
ljudi pomagajte ako boga znate

imam IMT 509 2003 godina proizvodnje,.,, kupio ga prije godinu i sve radilo ok do prije 1 mjesec,, poceo plav dim i da ulje trosi,, odma majstoru i sve zamjena karika i novo ulje ,, filteri i ulja i goriva,, medjutim par dana radio i opet ista stvar ,, vuca je oslabila ,, karike u redu sve ok al nece da potegne kao nekad .. Hvala unaprijed:mur:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ti motori novijih godista su dosta losiji od starih. e sad je pitanje sta je ubacio od karika i jel pregledao sve ostalo. malo je cudno da izgubi snagu tako brzo. kako pali i kakav dim izbacuje na auspuh. jeste ocistili filter vazduha. moze se desiti da popuste vijci sto stezu glavu pa gubi kompresiju. treba to proveriti jer ih obicno treba dotegnuti posle par sati rada ili bar proveriti. jel duva na cep od ulja kad se zagreje. desi se i dizna nekad da popusti ako je nestegnu dobro posle stelovanja. tesko je napamet otkriti tako nesto a nezna se sve sta je i u kakvom stanju je bilo
 
S

senad_kasum

Guest
ja njemu odvukao motokultivator ,, on kupio karike i neke bifone ja mislim ( mozda gresim u nazivu al tak nekako) i nazvao me kazi dodji ,, ja otisao upalio i u tom trenutku oblak plavog dima,, ajde kontam to je od prije pa dok izbaci ssjeo do kuce dosao znaci vrh ,, eh natovario 5 betonskih stubova po 40 kg i 3 brzinom uz malu uzbrdicu jedva ide a prije je isao kao zmaj,,, nazovem ga kaze promijeni filter,, juce filter zamijenio ,, kad ga upalim izadje dim kao dim crn al isto kao kad dizela auto upalis isto tak,, al na smanjenom gasu izbacuje (bijel-plav) dim i osjetio sam da mi slabo vuce spram prije , vidjecu te sarafe pa se javim opet ,, Hvala najljepsa :icon_keel: :mur:
 
S

senad_kasum

Guest
filter vazduha ociscen i ulje novo nasuto ,,a pali odlicno od prve
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
taj belo plavi dim nevalja. to je dokaz lose kompresije. negde gubi ili na sklopu [klip karike stublina] ili na glavi[ventili i vodjice] trebalo je da ga uhodas posto je tek karicen. polako manjim gasom i manjom brzinom. moguce da je pukla neka karika jer to jos nije naleglo i razradjeno postepeno. beo dim je vecinom dokaz lose kompresije i nemoze da sagori dobar deo nafte a plav da trosi ulje. kad je hladan moze na leru da izbacuje malo plavkastog dima i kad se iole zagreje trebalo bi nestati. crn dim kad das naglo gas ili pod opterecenjem je normalan dim a cim ga smanjis mora nestati. e sad i dizna se moze tako luckasto ponasati i praviti takav dim i gubiti snagu. prvo operi filter vazduha pogotovu sito dobro operi i izduvaj i proveri diznu i pogledaj ispod glave dal nemasti od ulja .ako je popustila na vijcima tu ce pokazati. sumljiv mi je taj tvoj majstor. cucemo se sutra jer sam premoren a ceka me opet naporan dan
 
S

senad_kasum

Guest
filter ociscen usisivacem :biggrin: dalje,, provjereni sarafi(brezoni) na cilindru ( ni milimetra da se vise mogu pritegnut) motor suh nigdje kapi,, danas sam orao 1700 m2 iz cuga na jednoj parceli ,, konstantno pustao plavkasti dim,, eh sad diznu nisam dirao ,, po rijecima tog "MAJSTORA" dizna ok mada sumnjam ,,, eh dalje cu vidjet kako ce se ponasat provjericu nivo ulja kad se slegne ,, ako bude falilo ide ponovo na reklamaciju tom "MAJSTORU" kupio je neke karike porijeklom iz turske,, e sad koliko su kvalitetne nisam siguran,, imam dosta IMT-a u selu i kod svih je normalno samo kod mene nesto zeza.. e sad nez dal je dirao ventile mozda su se popustili neez u subotu ide njemu a tad cu nadam se i ja biti prisutan da mi sta ne za**be opet .. POzzzz :fiery:
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako tuce plavkast sigurno trosi ulje. e sad , neke karike dok se neuhodaju hoce po malo trositi ulja ispocetka pa posle 20-30 sati rada bi trebalo da to prestane. turske nisu nekog kvaliteta . cudno mi je to sto iz prve pali ali odjednom ti posustao sa snagom. moze se desiti da je pukla karika pa ulje donekle zadje za karike i pravi kompresiju ali ga mora trositi i u tom slucaju gubi na snazi. to je jednocilindras pa svaka sitnica odmah se oseti na snazi.kako ti se ponasao dok si orao danas jel izlazila para na cep od ulja kad se zagrejao. to mu je ujedno iber lauf.[oduska za uljne pare]
 
S

senad_kasum

Guest
eh ovak,, sacekao sam 2-3 sata kad sam dosao kuci parkirao u garazu fino se odmorio i nakon nekih 2-3 sata odem provjeriti nivo ulja,, za cudo bozije ni milimetra sse nivo nije smanjio na MJERACU tacno kako sam nasuo kad sam mijenjao i sad je tako ,,to mi je malo olaksalo brigu,, dalje zovnem tog frajera i kazem mu sve i tek mi sad kaze da je nosio diznu ali u svoju firmu koja se bavi pravljenjem kamina firma je Helios i to na stroju koji provjerava pritisak u kotlovima gdje ide voda ( mislim na peci za centralno grijanje) ,, i kaze da nije moguce da je do karika cim ne trosi ulje ( dosao sam do zakljucka da su ta dva covjeka " IDIOTA" kojim sam dao novac da urade to u firmi koja to radi ,, medjutim oni su to u svojoj toj firmi radili napamet ,, i mozda su sta zeznuli cim je tako naglo se zeznulo ) ,, sutra idem da to odradim i ulozak zamijenim pa kad smontiram vidjet cu ,, a taj majstor ce da vidi svog boga :icon_axe: :fiery: poz veliki
 
S

senad_kasum

Guest
sto se tice te pare nista sve ok ,, a provjerio sam jutros kad sam krenuo da li puse na cep gdje se sipa ulje,, kako si rekao i puse odlicno ,, ako je to u redu bas mi je drago :biggrin: samo sam osjetio gdje sam isao 4 bez da dimi ili da mu je tesko sad moram 3 ,, al vidjet cu sutra kako i sta
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
zato sam te pitao za diznu. ako je veci ili manji pritisak moze dosta da poremeti rad motora ili ako nerasprskava u maglu. prvo odnesi kod bosiste dobrog i neka je otvori i proveri i nasteluje ako moze. fabricke su dosta bolje od ovih novih ulozaka sa kojima cesto se ima problema. lako ces kupiti. ako se moze ustelovati to odradi prvo i nakbolje ce biti. hoce i do nje da izbacuje plav dim vecinom kad nije dobro nastelovana a veoma crn i tesko pali kad je otisao ulozak pumpu nediraj. kad je motor zagrejan pogledaj na cep gde sipas ulje. normalno je da izlazi vazduh ali se nevidi ili jako malo. ako se primecuje kao dim ili jos da bude masno od ulja to nije dobro.
 
Posljednje uređivanje:

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
sve to zahvaljujemo "pravim" majstorima pa tako i čovjek od kojeg sam kupio mtk igrao se majstora i sredio mjenjač :icon_axe:
 
S

senad_kasum

Guest
dobro kod nas je taj bas skolovani majstor ,, a prije toga kad sam kupio mtk 2011 vozio sam na pregled starom majstoru koji je radio 40 godina kao mehanicar i stvarno majstorcina,, al eto zet vozio svog imt-a pa ajd reko zajedno da idemo i et,, nadam se da bude do dizne pa cemo vidjeti kakav ce rezultat biti,, ako nista majstor ce sve to da napravi al taj ce snositi troskove :icon_axe: :icon_lol: :icon_lol:
 
S

senad_kasum

Guest
zato sam te pitao za diznu. ako je veci ili manji pritisak moze dosta da poremeti rad motora ili ako nerasprskava u maglu. prvo odnesi kod bosiste dobrog i neka je otvori i proveri i nasteluje ako moze. fabricke su dosta bolje od ovih novih ulozaka sa kojima cesto se ima problema. lako ces kupiti. ako se moze ustelovati to odradi prvo i nakbolje ce biti. hoce i do nje da izbacuje plav dim vecinom kad nije dobro nastelovana a veoma crn i tesko pali kad je otisao ulozak pumpu nediraj. kad je motor zagrejan pogledaj na cep gde sipas ulje. normalno je da izlazi vazduh ali se nevidi ili jako malo. ako se primecuje kao dim ili jos da bude masno od ulja to nije dobro.
nisam te razumio s tim cepom,, je li mislis da sa zrakom izbacuje masno ili nes drugo ja kad odvrnem cep uvjek bude kap jedna na onom limu iznad klackalice mislim to sam vidjeo i u jaranovog labinca tek kupljenog odvrnuo cep i na tom limu stoji kap ulja,, ( jer tu je svakako odusak,, i bude mastan cep kad radim cjeli dan s njim i to je koliko sam primjetio tako u svakog
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
a ne nisi me razumeo. kad je zavrnut cep i zagrejes motor u nekom poslu ,dal ti onda neide kao dim od uljnih para ili da curi ulje sa cepa napolje. kad je losa kompresija onda jako dimi na cep spolja cak i kapljice ulja izbacuje tu napolje iz motora. taj limcic se moze nekad i olabaviti na sraficu pa ga treba malo pritegnuti ali ne skroz jer mora imati odusku. kod tebe je relativno mlad pa nebi trebalo da se rasklimao limcic previse
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ako gubis snagu kad se ugrije motor mjenjaj diznu i element bosh-pumpe.Najcesce je dizna problem,al kad nju sredis onda PVP nemoze odraditi svoj dio posla.To nije tako skupa investicija i inace mjenja se zajedno.Normalno prvo se provjeri filter u rezervoaru.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
obicno su im pvp dosta dugotrajni.ali dizne treba povremeno prekontrolisati. kod njega su cackali oko dizne i najverovatnije pojeb....pritisak.najverovatnije da su podigli previse pa nemoze dovoljno nafte ubaciti
 

Najnoviji postovi

Na vrh