• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
Ja sam u vočnjaku s njim vozio 12-15 vreča šljiva koje imaju 40-45 kg i kad oću stat(a na prikolici nema kočnica) lagano ga šaltnem iz treće u drugu i lagano popuštam kvačilo i isto mi je cimo tak da za njega je to normalno,a još mi se znalo dešavat kad idem ubrdo s teretom da mi ga iz druge izbaci sa skoro punim gasom
a

ako je istina to kaj kazes, ti vozis oko 500kg tereta po brdovitom terenu bez kocnica....
Pa ti nisi normalan:prayer::finga::finga:

ja na svojoj prikolici imam kocnice, i vozim uvijek maksimalno kolko mogu naslagat jer taj mtk ne stedim ni malo.:rolleyess:
Al jos uvijek razmisljam o ugradnji dodatnih kocnica...
ugradio bi disk na osovinu kotaca i klijesta od nekog motora. Tak da imam i prednje kocnice, jer ponekad me ove na prikolici jedva zadrze u brijegu ak moram stati.
A da ne pricam kak jako moram nagazit nogom...dignem se i s obje noge stojim na pedali jer inace ne koci kak treba. Pakne su dobre, al kad se malo namoce, jos k tome prasina i ostalo, pocne slabije kocit.
A meni se neda to cistit stalno...
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
pa ja isto trpam kolko stane a brdo ti i nije tak veliko ono normalka al kad ga pogura pogura
 

ivan36

Novi član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
5
Evo slike kako sam i rekao.
Ako netko zna ,zanima me dali poslije opruge i ove šajbe na kumplugu dođe još nešto prije nego se stavi dio sa osiguračem sa slike 2. i dali se šajba sa 2 rupe na slici 1 priteže do kraja ?
pomagajte
 

Prilozi

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 829
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 580

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Zelim osposobiti imt 506 sx kupljen devedesetih. Nije radio vise godina. Rastavljam za farbanje. Klip se mice, feder nA kurbli izmjenjen. Koliko se sjecam zadnje kad je radio Sam Si je dodaval gas. Kupio Sam rasplinjac te bih trebao prsten koji dolazi u izlaz iz raspljinjaca. Gdje ga mogu kupiti, Po mogucnosti od metala. Dali bi bilo dobro otvoriti motor, izmjeniti sto.se da (semering, brtve)? Slike u nastavku!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
Zelim osposobiti imt 506 sx kupljen devedesetih. Nije radio vise godina. Rastavljam za farbanje. Klip se mice, feder nA kurbli izmjenjen. Koliko se sjecam zadnje kad je radio Sam Si je dodaval gas. Kupio Sam rasplinjac te bih trebao prsten koji dolazi u izlaz iz raspljinjaca. Gdje ga mogu kupiti, Po mogucnosti od metala. Dali bi bilo dobro otvoriti motor, izmjeniti sto.se da (semering, brtve)? Slike u nastavku!

bilo bi dobro otvoriti motor kad je rasklopljeno radi bojanja, vjerojatno ti negdje vuče zrak sa strane, ja sad radim svoju mio hondu, isto je si sama davala gas. Dobro moja je četverotaktna mašina a tvoja mislim dvotaktna, tako da kod tebe bi trebalo biti lakše jer ima manje djelova mašina. Jel imaš katalog djelova.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
360
Zelim osposobiti imt 506 sx kupljen devedesetih. Nije radio vise godina. Rastavljam za farbanje. Klip se mice, feder nA kurbli izmjenjen. Koliko se sjecam zadnje kad je radio Sam Si je dodaval gas. Kupio Sam rasplinjac te bih trebao prsten koji dolazi u izlaz iz raspljinjaca. Gdje ga mogu kupiti, Po mogucnosti od metala. Dali bi bilo dobro otvoriti motor, izmjeniti sto.se da (semering, brtve)? Slike u nastavku!

poz, pogledaj na chbcesi.com pod AGROKULTURA ima svašta za 506
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Kupil garnituru brtvi org. Kad one jedanput tanje. Kako ocistiti stare brtve s cilindra i glave? Gdje se nalazi semering kojeg bilo isto dobro izmjeniti? Kak stisnuti karike da stavim klip u cilindar? Na koliko kg stegnuti glavu?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
MIslim da ti je do fergazera ?! Ja imam 506 LS i jednom davno mi se to dogodilo, al se ne sjecam točno kaj je bilo ?? AL ZNAM DA JE FRGIC U PITANJU !!!!!
Vjerojatno plovak zasteka ?! Raskopaj frgic, provjeri dal sve funkcionira kak treba, operi ga u benzinu, ocisti dizne i probaj !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
do paljenja nebi trebalo biti. karburator ti preliva [veliki nivo]. jos jedna stvar , trebao bi da skines glavu i auspuh i ocistis garez koja se nakupila i na klipu i glavi i otvoru na stublini za auspuh. cim ga nemozes ugasiti verovatno ti se usijava ta garez i pali smesu umesto svecice. prvenstveno ti je karburator za remont ali i ovo ocisti da nebi imao problema i da nedodje do vecih kvarova. kod nas je i nov karburator jeftin i po meni najbolja solucija jer se i potrosnja smanji. oko 50 eur je
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
vica je u pravu ! Napravi sve kak je natipkal !
Ja nisam to radio na svom kulticu, osim sredio frgic !
Ako se dobro sjecam ( bilo je to preko vise od 10-15 god ), zatvorio sam gorivo na rezervaru, al je ludovao jos neko kratko vrijeme i crko.... Bil sam na licu mjesta ocistil frgic i poslje je bil OK !
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kod nas se mucka mnogo sa uljima i benzinom pa zapusava stublinu na izlazu ka auspuhu. garezi kolko hoces. u samom uputstvu je preporuka da glavu treba skinuti i ocistiti kompletnu gares barem u dve tri god . ko mnogo radi i cesce. sad zimi dok se neradi malo paznje posvetiti i mnogo manje problema posle. zahvalne su to masine a vrlo malo zahtevaju. sami karburatori se razjedu vremenom[razlokaju dizne pa vise i trose i prelivaju i sve vise problema sa njim. nisu skupi srecom a malo vise nego ga reparirati. ali potrosnjom posle to otplate vrlo brzo. pre par god sam rodjaku zamenio na 506. skoro 3 puta se smanjila potrosnja da nije mogao poverovati
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
do paljenja nebi trebalo biti. karburator ti preliva [veliki nivo]. jos jedna stvar , trebao bi da skines glavu i auspuh i ocistis garez koja se nakupila i na klipu i glavi i otvoru na stublini za auspuh. cim ga nemozes ugasiti verovatno ti se usijava ta garez i pali smesu umesto svecice. prvenstveno ti je karburator za remont ali i ovo ocisti da nebi imao problema i da nedodje do vecih kvarova. kod nas je i nov karburator jeftin i po meni najbolja solucija jer se i potrosnja smanji. oko 50 eur je
Pozz. Cilindar sam otvoril, promijenio brtve i stavio novi fergić. Nakon jednog radnog sata dolazi mi u iberturažu te ga ne mogu ugasiti. Na fergiću sam previse otvorio ler gas, ali kad je bil hladan čak je i prejako radil, kad se zagrijal bil je preslabi ler gas. I onda nakon nekog vremena u iberturažu, nisam ga mogao ugasiti, maknem struju ništa, onda sam odšrafil svjećicu, pa se je zgasnil. na glavi izvana imam ulje pokraj svjećice. Koje je nekak tamo došlo a svjećica gore. Otvorim cilindar i ima dosta gareši, pa čak i na vrhu klipa. Počeo je i dosta dimiti. Čujem da bilo dobro izmjeniti nekakav semering na radilici. Da tamo vuče ulje i možda zrak. Sve sam rastepal ali nije mi jasno gdje je semering. Jel na poklopcu od getribe kod onog lagera ili pak kod samog klipa. Zna li netko, kaj i kak ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam ti ja majstora u blizini M. Bistrice ! Dobar je, nije skup! Meni je na IMT 506 LS delal generalku !
Ako hoces, dam ti podatke pa ga cimni
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Imam ti ja majstora u blizini M. Bistrice ! Dobar je, nije skup! Meni je na IMT 506 LS delal generalku !
Ako hoces, dam ti podatke pa ga cimni
Pa daj, ma da sma ga već cijeloga rastepal, pa ak neće ići bug ga zval. Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh