• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
Sve to nabrojano+potrošen klipić zasuna u rasplinjaču i na spoju kučišta motora, ima toga, možda mi je nešto i promaklo.
Al ak ti je, kažeš, ispucana gumena manžeta između motora i raspljinača, prvo od nje kreni i najpristupačnije je. Možda da je za probu omotaš sa nečim i zamažeš...??
Upravo falš luft je uzrok najčešće da se motor nikako neda naštelati, odnosno samo privremeno.

mozes molim te detaljnije objsanit te klipice zasuna na fergicu i na spoju kucista motora?
kak se rjesava to?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ti imaš bingov takozvani šiber rasplinjač. Kod njega je zaklopka za gas u obliku valjka koji je sa gornje strane povezan sajlom gasa, a sa donje strane ima iglu i regulira količinu benzina. Pošto se taj klip cijeli život šeta gore-dolje, s vremenom se može potrošiti dosjed pa onda može ulaziti zrak između klipa i kučišta. To nije jako česti kvar, teško ga se otkriva(mpže se koristiti neki sprej kojim se prska gore di je ulaz bužira, te se promatra promjena rada). pošto je rješenje zamjena rasplinjača, ostavlja se za kraj.
Nsu ima uzdužno razjeljeno kućište motora koji se brtvi papirnatim dihtungom. Mogu se iz nekog razloga pojaviti deformacije i tu može ulaziti zrak u podklipni prostor.
Ja recimo uvijek prvo sumnjam na spoj rasplinjača i motora zatim na semeringe, a onda sve ovo dalje. Sad ne znam dal se mogu semerinzi promjeniti bez rastavljanja cijelog motora, ali ako se mora rastavljati tada je lako promjeniti brtve kućišta.
 
S

staffmen

Guest
aha znam na kaj mislis sada.
a budem se malo pozabavil time kad skupim vremena.
i tak i tak sve manje ga korisitm s obzirom da dobro pije a benzin sve skuplji...
 
R

rsafran

Guest
Problem s raslinjačem IMT 506 S

Pozdrav uvaženim članovima.
Naime, nemam puno iskustva s mehanikom i povremeno koristim kopačicu IMT 506 S od pokojnog oca.
Nakon zimske stanke išao sam upaliti frezu.

Ujutro sam raskopao rasplinjač, vratio sve na svoje mjesto jer nije bilo taloga, podmazao šarafe, mjenjač, napunio uljni filter, očistio svječicu, ulio gorivo i povukao sajlu paljenja. Upalio je od prve. Reski rad, ispuh primjeren. Radila je 5 minuta i tada sam je ugasio.

Poslijepodne otvorim dovod goriva, pripumpam gorivo u rasplinjač i tada vidim da gorivo nemilice curi iz njega na sve strane i ne prestaje!!!:mad::mad:
Provjeravam plovak, ne vidim ništa čudno.

Molim Vas za pomoć jer pretraživanjem po forumima nisam uspio naći odgovor.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Rastavi ponovno i provjeri, možda si krivo namjestio, zapinje(u žaru čišćenja svinuo mali pant na plovku. Kad okreneš rasplinjač naopako mora stajati plovak skroz horizontalno) ili je potrošen vrh iglice na plovku.
Imaš ovdje manual za servisiranje. u glavnom izborniku odabereš "sevice" zatim u njemu "Datenblätter", spustiš se dolje i nađeš "typ SLH", to malo proučiš i sve bude ti jasno
 
R

rsafran

Guest
Hvala!

Rastavi ponovno i provjeri, možda si krivo namjestio, zapinje(u žaru čišćenja svinuo mali pant na plovku. Kad okreneš rasplinjač naopako mora stajati plovak skroz horizontalno) ili je potrošen vrh iglice na plovku.
Imaš ovdje manual za servisiranje. u glavnom izborniku odabereš "sevice" zatim u njemu "Datenblätter", spustiš se dolje i nađeš "typ SLH", to malo proučiš i sve bude ti jasno

Iglica plovka okrenuta naopačke:rolleyess::mrgreen:

Hvala, hvala!
 
V

Vuk5

Guest
ja mislim da je to rađeno po licenci od agrie,nekako mi najvise sliči IMT na agriju pogotovo kada gledan na jubitou ima par videa mozez potrazit, tadođer sam siguran da je to 14 konja a ne 16

Imam ja 509-ku, 1994 godiste i u papirima piše 12,4 KS, ali obicno se kaze 14 KS, u prinicipu ona ima 14 KS, ali kad vuče kardansku prikolicu ( kad je 4x4 ), na mojoj je motor DMB model LDA 450.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
piše 12,4......a vjerojatno kada bi mjerio snagu, ima 10ks....
 
V

Vuk5

Guest
piše 12,4......a vjerojatno kada bi mjerio snagu, ima 10ks....

Pa šta je sad po tebi snaga ???
Ja kazem da ona ima 12,7 KS i 100 % sam u pravu, ako je motor LDA 450 onda ima 450 kubika, sta je tu ne jasno ? Nemamo potrebe nagađati kad je fabrika napisala. Pogledaj na pločici na mjenjaču piše broj KW odnosno ( 9,4 KW ), i taj broj pomnozi sa konstantom 1,35962, i dobices broj KS, odnosno 12, 7 KS, a kad prikopcas kardansku prikolicu onda ukupno imas 14 KS ( ako vuče kultivator i prikolica zajedno), A ti ako nevjerujes pretvori ovih 450 kubika u KW, pa u KS, i trebao bi da dobijes racun kao i ja. pozdrav
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znači, motor od 12,7ks ode na 14ks, ako prikopčaš kardansku prikolicu......:rolleyess::axe::drinkers::weedman:

znači, moj rus ima 80ks, sa prednjom vučom, ako nju isključim motor oslabi ili što???? :prayer:


ja ti samo hoću reći da tvornica deklarira tu snagu, koja je u stvarnosti još i manja.....jer svi čak i novi motori se razlikuju u snazi......
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Pa šta je sad po tebi snaga ???
Ja kazem da ona ima 12,7 KS i 100 % sam u pravu, ako je motor LDA 450 onda ima 450 kubika, sta je tu ne jasno ? Nemamo potrebe nagađati kad je fabrika napisala. Pogledaj na pločici na mjenjaču piše broj KW odnosno ( 9,4 KW ), i taj broj pomnozi sa konstantom 1,35962, i dobices broj KS, odnosno 12, 7 KS, a kad prikopcas kardansku prikolicu onda ukupno imas 14 KS ( ako vuče kultivator i prikolica zajedno), A ti ako nevjerujes pretvori ovih 450 kubika u KW, pa u KS, i trebao bi da dobijes racun kao i ja. pozdrav

A što je po tebi snaga motora? Nemoj nasmijavat ljude..Po tebi, ako stavljamo više prijenosnika(kardan, diff, itd), snaga raste. Hehe, odlična pretpostavka da se stvori perpetuum mobile:rolleyess:..ajd mi objasni kako iz kubikaže dobiti kw....sama činjenica da ti snaga piše na mjenjaču, a ne na motoru je već samom po sebi simptomatično.....
Sve ti je stvar standarda....ja priznam samo din(iso) i po njemu je to za taj motor 10ks
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Imamo doma "bogomoljku" imt 506sx, i s njom konstantne probleme sa sajlom i oprugom paljenja.
čuo sam da su neki ugradili remenicu za paljenje na konopac, ima li netko iskustva ili kakav savjet u vezi toga. jer ovo sada je za popizditi, previše vremena se troši na rasklapanje sajle i namatanje opruge (jer prečesto zaglavljuje)
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
IMT najjaci, i baloteli ima jedan
552694_10151879944905608_2078326398_n.jpg
 
S

staffmen

Guest
mislim da ce i meni trebat neki manual, jer moj 506 vec mjesec i pola stoji u garazi i ceka bolje dane.
Stao mi je na polju nakrcan balama, brat me vukao autom do doma.:madmana:
To sam mu zamjerio, i opce nemam volje ic rastavljat ga.
Kaj je najbolje neznam kaj mu je uopce.
Iskru baca, a nece zapalit. Ko da ga zalije svaki put. Probao sam stelat one serafice na fergazeru al svejedno ga zalije. Ne vjerujem da je iskra preslaba. Baca ko blesava, a i zdrrmalo me par puta posteno.
ima ko kakvu ideju prije neg ga mozda krenem raskapat.

Htio bi ga slozit do zime. Da se malo vozikam po snjegu i blatu. Jer mi za zajeb***iju najvise i sluzi. A tu i tam dofuram nesto.
 

ivan36

Novi član
Tu od
24 Ruj 2012
Poruka
5
mislim da ce i meni trebat neki manual, jer moj 506 vec mjesec i pola stoji u garazi i ceka bolje dane.
Stao mi je na polju nakrcan balama, brat me vukao autom do doma.:madmana:
To sam mu zamjerio, i opce nemam volje ic rastavljat ga.
Kaj je najbolje neznam kaj mu je uopce.
Iskru baca, a nece zapalit. Ko da ga zalije svaki put. Probao sam stelat one serafice na fergazeru al svejedno ga zalije. Ne vjerujem da je iskra preslaba. Baca ko blesava, a i zdrrmalo me par puta posteno.
ima ko kakvu ideju prije neg ga mozda krenem raskapat.

Htio bi ga slozit do zime. Da se malo vozikam po snjegu i blatu. Jer mi za zajeb***iju najvise i sluzi. A tu i tam dofuram nesto.

kada pališ (kurblaš) poslije pogledaj jeli svičica mokra ako je znači gorivo dolazi u cilindar ako neče promjeni gorivo ...pa tako po školski redom do dijagnoze...ako ti mogu još pomoč pitaj.
ima li netko taj manual na forumu???? ili gdije ga tražiti možda netko zna.
Inače zanima me sastavljanje kumpluga a sve mi se čini da mi nešto od dijelova fali , stavit ču sliku pa ako neko zna nek pomogne.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,728
bio je neko stavio na forum knjigu motokultivatori u pdf-u i u njoj su obrađeni najviše imt motokultivatori i bio je katalog djelova mislim za sve imt motokultivatore.slabo mi je informatičko znanje da ju postavim ovdje,imam ju na kompjuteru.
 
S

staffmen

Guest
pazi sad. Potaknut ovom temom, bacim oko na mog jadnika koji vec mjesec dana stoji na kisi jer sam ga vec mislio bacit. Uzmem ga da ga upeljam u garazu i onako, sa zatvorenim gorivom, 2 puta povucem da vidim dal se opce da okrenut i on ZAPALI!!
I eto radi...znaci sapunica se nastavlja
 

BuKvIk

Član
Tu od
11 Pro 2011
Poruka
53
Ja sam u vočnjaku s njim vozio 12-15 vreča šljiva koje imaju 40-45 kg i kad oću stat(a na prikolici nema kočnica) lagano ga šaltnem iz treće u drugu i lagano popuštam kvačilo i isto mi je cimo tak da za njega je to normalno,a još mi se znalo dešavat kad idem ubrdo s teretom da mi ga iz druge izbaci sa skoro punim gasom
 

Najnoviji postovi

Na vrh