• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

starcek

Novi član
Tu od
19 Srp 2011
Poruka
22
...pitanje...pokušavam naći strižnu kosu i kotače za 506...zna li itko za nešto takvo da je na prodaju?...unaprijed zahvalan...:prayer:
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Bok momci!
Sorry kaj gnjavim, trebam pomoc..
Koliko, kakvog i gdje treba staviti ulja u imt 506 ls?
Puno hvalim!!
 
S

staffmen

Guest
Bok momci!
Sorry kaj gnjavim, trebam pomoc..
Koliko, kakvog i gdje treba staviti ulja u imt 506 ls?
Puno hvalim!!

Imas ulje u mjenjacu. Tocis ga na cep s desne strane motora kad gledas od napred.
Ide ti imbus kljuc 8mm ak se ne varam. Imas takva dva čepa. Točiš na DONJI!!
On ti je malo izvucen sastrane.
Ide ti oko litru, vise se ne sjecam. Hipenol 90 je kod mene.


drugo mjesto je na donjem djelu mosta. Kod osovina za kotace. Imas mali čep sa četvrtastom kapicom odvijaš ga sa kljucem 10mm ili sa klijestima.
Hipenol 90 oko pola litre.
 
S

staffmen

Guest
Fala staffmen! kaj ima pod starim h:prayer:rastom?B-)

pod starim hrastom...hehe.
jos uvjek nam izvire voda, a odma do toga nase okupljaliste "MAKS"...

Poznas ovaj kraj?
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
pod starim hrastom...hehe.
jos uvjek nam izvire voda, a odma do toga nase okupljaliste "MAKS"...

Poznas ovaj kraj?

Nešto malo, par frendova i tak.. Jedan je išao u srednju sa mnom. Neću pisati ime, zadnje što čujem je da puno vozi bajk..
Pozdrav svima!:supz:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Stafmen, u getribu ono gornje kaj si opisival mislim da ide motorno ulje super 3, a dolje na onaj čep između osovina kotača se štopa mast.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Stafmen, u getribu ono gornje kaj si opisival mislim da ide motorno ulje super 3, a dolje na onaj čep između osovina kotača se štopa mast.

Pozdrav Mrga!

Kultivator je od frenda, a on kaže da je u prijenosu vidio tovatne masti. Pretpostavljam da si u pravu. Kaži mi koliko ulja ide u motor, a koliko masti u prijenos, odnosno kak' to izmjeriti na kultivatoru?:scratch

Hvala unaprijed!:D
 
S

staffmen

Guest
je mrga.
al je problem kaj se te masti koje bi trebalo stavljat vise ne proizvode.
 
M

mio-s

Guest
Pozdrav.
Moj susjed je u prijenos stavljao mješavinu LIS 2 i Hipenol (kajgana :)). Oko 0.5 L u donji dio i 0.3 u gornji dio. Koliko me sječanje služi.
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Pozdrav.
Moj susjed je u prijenos stavljao mješavinu LIS 2 i Hipenol (kajgana :)). Oko 0.5 L u donji dio i 0.3 u gornji dio. Koliko me sječanje služi.

Znači, glavno da je masno. Ha niš, idem topit' čvarke pa ću nešto smisliti..:lol::lol:
Hvala svima!:prayer:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Potraži po auto-trgovinama neku "tekuću mast" i to NLGI klase, EP 00 ili EP 0.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako misliš na problem jer se radilica vrti, onda možeš napraviti ovakav univerzalni "ključ" i sa dva vijka koja uvrneš u dvije od tri rupe koje ti se nalaze na magnetu.
Polradhalter.jpg

Ili, primitivniji način da uguraš koliko možeš nekog debljeg užeta kroz otvor svječice.
 
J

Joco1985

Guest
Hvala ovo je jedan moj drug kupio skoro nije paljena ko zna koliko sve smo je pretresli ali kad upali puca na auspuh i gubi snagui ugasi se, pa sumnjamo na platine
 

Markec

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
282
Hvala ovo je jedan moj drug kupio skoro nije paljena ko zna koliko sve smo je pretresli ali kad upali puca na auspuh i gubi snagui ugasi se, pa sumnjamo na platine

Kažeš da nije dugo palila. Provjeri čistoću rasplinjača (diza i plovak) i stavi friški benzin, očisti svjećicu ako do sad već nisi. To ti je najjednostavnije za početak i uvijek dobrodošlo.
Slično mi se događalo na kosilici..
 
S

staffmen

Guest
ja neznam kaj se događa s ovom mojom 506....
to vec jako dugo. od kad je kod mene.
Zapalim ju i radi normalno. Stavim ga da radi u leru dobro je.... krenem nekaj radit, malo se ugrije, stavim ga u ler i smanjim gas i on si onda postepeno sam dodaje gas ko da negde vuce falš zrak. Zivcira me to jer kad moram negdje stat nakratko, npr na raskrizju, ljudi me cudno gledaju jer ova radi ko luda a meni dobro da uši ne otpadnu.
onda ju konstantno "davim" tak da stiscem gumb za gasenje da se kolko tolko smiri tj da joj ne dozvolim da se zaletava.

jel moguce da je razlog tome ispucala guma kojom je povezan rasplinjac i motor? Ili su dihtunzi otisli vec?
ili je jednostavno krivo naštelana....al kad ju je i majstor naštelaval opet ista stvar.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sve to nabrojano+potrošen klipić zasuna u rasplinjaču i na spoju kučišta motora, ima toga, možda mi je nešto i promaklo.
Al ak ti je, kažeš, ispucana gumena manžeta između motora i raspljinača, prvo od nje kreni i najpristupačnije je. Možda da je za probu omotaš sa nečim i zamažeš...??
Upravo falš luft je uzrok najčešće da se motor nikako neda naštelati, odnosno samo privremeno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh