• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta
S

staffmen

Guest
to je deponij od Tempa.
oni to sa bagerom kasnije utovaruju i voze dalje.
 

Boki_boo

Novi član
Tu od
23 Lip 2011
Poruka
16
Molim savjet! Motokultivator pali iz prve, fino radi na leru no kad dam jači gas i vratim na ler, ne smanjuje se odmah nego radi pojačano jedno 4-5 sek i onda se normalizira. Nova svjećica, Bosna, na njemu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,426
Molim savjet! Motokultivator pali iz prve, fino radi na leru no kad dam jači gas i vratim na ler, ne smanjuje se odmah nego radi pojačano jedno 4-5 sek i onda se normalizira. Nova svjećica, Bosna, na njemu.
Svječica znači ispravna. Probaj nekaj drugo,,,,, možda podmazati sajlu :scratch
 

Boki_boo

Novi član
Tu od
23 Lip 2011
Poruka
16
Imam staru 506-icu koja je dugo ležala. Mislim ju srediti i danas sam krenuo. Nisam mogao okrenuti klip. Skinuo sam cilindar i klipnjača i radilica je sva zarđala. Uspio sam razraditi. Očistio sam pretolejem i usuo motorno ulje sa ciljem da koliko toliko očisti hrđu. No, sada mi ne da mira misao da sve rastavim i promjenim ležaje i semeringe. No kako se skida i što da se dođe do radilice? Kad budem sastavljao je li važno na koliko se stežu šarafi? Na što moram paziti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,426
Imam staru 506-icu koja je dugo ležala. Mislim ju srediti i danas sam krenuo. Nisam mogao okrenuti klip. Skinuo sam cilindar i klipnjača i radilica je sva zarđala. Uspio sam razraditi. Očistio sam pretolejem i usuo motorno ulje sa ciljem da koliko toliko očisti hrđu. No, sada mi ne da mira misao da sve rastavim i promjenim ležaje i semeringe. No kako se skida i što da se dođe do radilice? Kad budem sastavljao je li važno na koliko se stežu šarafi? Na što moram paziti?
Bez uvrede, ali stoga brašna kruha nebude
 

Boki_boo

Novi član
Tu od
23 Lip 2011
Poruka
16
Ma nije baš tako otišla. Na zamajcu je bilo naslaga hrđe koja je zablokirala okretanje. Ležaj male pesnice je ok. Bez problema sam skinuo klip. No, kako sam ga sada donekle rasklopio mislio sam onda odraditi i promjenu semeringa i ležaja velike pesnice. Na slikama rezervnih dijelova vidim da je velika pesnica spojena bolcnom na radilici. Ako se ne varam. Jel izbijanje ide na hladno ili se grije? Mora li se presom ili ide bez nje? Ima li netko shemu kako motor izgleda rastavljen? I da, da li osovine radilica leže u ležaju 6204 KG? Jer njega vidim u dijelovima motora.
I ne, ne vrijeđam se.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,426
Ma nije baš tako otišla. Na zamajcu je bilo naslaga hrđe koja je zablokirala okretanje. Ležaj male pesnice je ok. Bez problema sam skinuo klip. No, kako sam ga sada donekle rasklopio mislio sam onda odraditi i promjenu semeringa i ležaja velike pesnice. Na slikama rezervnih dijelova vidim da je velika pesnica spojena bolcnom na radilici. Ako se ne varam. Jel izbijanje ide na hladno ili se grije? Mora li se presom ili ide bez nje? Ima li netko shemu kako motor izgleda rastavljen? I da, da li osovine radilica leže u ležaju 6204 KG? Jer njega vidim u dijelovima motora.
I ne, ne vrijeđam se.
Semerinzi obavezno, a ležaj velike pesnice ako je stvarno nužno.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
jel ima lufta na "letećem"? jer se ne preporuča rastavljanje radilice i ona se u pravilu cijela mijenja, jer sumnjam da bude ćemu izgledala nakon te radnje...ako je tako dugo stajala onda semeringe obavezno, samo to malo komplicira posao jer moraš i getribu, čini mi se rastaviti, pošto je to u osnovi mašina od mopeda. Dakle distanciranje i to....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,729
izgleda u dosta dobrom stanju,jel to 509...:scratch
 
S

staffmen

Guest
kak najlakse promjenit lezaj od radilice na 506 i to ovaj kod magneta?
Jel treba cjeli motor raskopat ili se da nekak drukcije? Malo fijuce dok radi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čini mi se da ti rastavljanje ne gine jer ak se dobro sjećam, ležaj se stavlja sa unutarnje strane....:scratch
 
S

staffmen

Guest
a jel ga komplicirano rastavit?
mislim on super radi sve to stima, al cujem lagano da lezaj fucka pogotovo kod nizih okretaja se cuje.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
kak najlakse promjenit lezaj od radilice na 506 i to ovaj kod magneta?
Jel treba cjeli motor raskopat ili se da nekak drukcije? Malo fijuce dok radi.

Jel benzinac i koji tip motora.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ako je tak da se ležaj stavlja sa unutarnje strane, onda ti ne gine rastavljanje u proste faktore. Nije to ne moguće no pošto je to u osnovi mašina od mopeda i uzdužno je razdjeljen na "šnite" kao i tomos moraš rastaviti i kvačilo, getribu, kasnije tu istu getribu distancirati i tak. ako si kad rastavljal nekog tomosa onda i nije problem..
 
S

staffmen

Guest
ma dobro to nije tak hitno. Raskopat cu ga na zimu pa onda promjenit i sve semeringe i lezajeve to nece valjda bit velik trosak.
Tomosa nikad nisam rastavljao osim vađenja cilindra i slaganja paljena i ciscenja fergazera. No zato ne znaci da necu naucit.

Sad ce sigurno bit ruznih rijeci al da pitam.
Vi koji ste rastavljali tu masinu, dal u getribi ima mjesta za 4brzinu? Ko na apn-u za 5.
Dal bi se dalo slozit? Npr kad je prazan dobro bi dosla kao neka transportna brzina a ujedno stedi se gorivo.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Hehe, pa taj motor je u osnovi imao samo 2 brzine, tak da već imaš transportnu:blackeye...ima drukčiji sistem prebacivanja nego tomos i jednostavno nema mjesta za još jedan par...
ovo ti je osnova, ja ga tražim već godinama, ali kod nas ih nažalost nema:(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fcOLdR0gdwM&feature=related[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2G37xc6xuyg&feature=related[/YT]
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Hehe, pa taj motor je u osnovi imao samo 2 brzine, tak da već imaš transportnu:blackeye...ima drukčiji sistem prebacivanja nego tomos i jednostavno nema mjesta za još jedan par...
ovo ti je osnova, ja ga tražim već godinama, ali kod nas ih nažalost nema:(
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=fcOLdR0gdwM&feature=related[/YT]
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2G37xc6xuyg&feature=related[/YT]

I ja hocu takav, mozda se da slozit nesto slicno od obicne bicikle i tomos automatic masina
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Ja sam veliki ljubitelj NSUa, a posebno toga mopedića koji je motorizirao poslijeratnu Njemačku...gotovo da nije bilo kućanstva koje ga nije imalo....prvi modeli su bili toliko slabi da se nisu bez pedala mogli maknut smjesta:rolfer:...
Kuriozitet je da je to bio prvi serijski moped sa kromiranim cilindrom i bili su veoma trajni(čak do 100000km:eek:)
A dijelova imaaaa!!:partyman:
http://www.nsu-quickly.de/shop/motorteile/index.php
Ispirčavam se svima na OTu...
 
S

staffmen

Guest


Nova svijetla. Maknute ledice i stavljene obicne zarulje. Bolje se vidi i po danu i ponoci a i plava svjetla su zabranjena
 

Najnoviji postovi

Na vrh