• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Pa daj, ma da sma ga već cijeloga rastepal, pa ak neće ići bug ga zval. Hvala!
Eto nekih slika!
 

Prilozi

  • SAM_2417.jpg
    SAM_2417.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 656
  • SAM_2424.jpg
    SAM_2424.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 2,543
  • SAM_2425.jpg
    SAM_2425.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 3,122
  • SAM_2416.jpg
    SAM_2416.jpg
    62 KB · Pregleda: 934

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
506

Uspio sam je ugasit,,ubacim je u trecu i o malo se smanji gas i onda zicom opleti...Vec sam mjenjao karburator prije 1 mjesec,,,.Probat cu pocistit sve navedeno.Hvala...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Eto nekih slika!

na ovoj trecoj slici ti je matica koja drzi deo kvacila .nju odvrni skini taj deo i dolazis do semeringa radilice jednog .drugi se nalazi iza paljenja .znaci magnet i plocu paljenja skini i eto ti semeringa. zameni karike obavezno jel mislim da ti je kompresija slaba ,pregledaj klip i stublinu. pogledaj radilicu kad dodjes do semeringa probaj je klimnuti gore dole da li nema luft u lezajima jer ako ima brzo ce ti novi semerinzi otkazati. i jos jedno . rezervoar pre prvog paljenja treba obavezno malo promuckati . za rucke gore dole ga isklimas da se gorivo i ulje ponovo sjedini. cim odstoji ulje sidje na dno i kad pustis gorivo desi se da podje mnogo mrsnija smesa[ vise ulja] i posle masti svecicu ili se ugasi pa muke upaliti.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Uspio sam je ugasit,,ubacim je u trecu i o malo se smanji gas i onda zicom opleti...Vec sam mjenjao karburator prije 1 mjesec,,,.Probat cu pocistit sve navedeno.Hvala...

kristijane prvo to ocisti i proveri nivo u loncetu karburatora.treba da je oko polovine ili za nijansu vise. ako to nebude pomoglo ceka te zamena semeringa radilice
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55


na ovoj trecoj slici ti je matica koja drzi deo kvacila .nju odvrni skini taj deo i dolazis do semeringa radilice jednog .drugi se nalazi iza paljenja .znaci magnet i plocu paljenja skini i eto ti semeringa. zameni karike obavezno jel mislim da ti je kompresija slaba ,pregledaj klip i stublinu. pogledaj radilicu kad dodjes do semeringa probaj je klimnuti gore dole da li nema luft u lezajima jer ako ima brzo ce ti novi semerinzi otkazati. i jos jedno . rezervoar pre prvog paljenja treba obavezno malo promuckati . za rucke gore dole ga isklimas da se gorivo i ulje ponovo sjedini. cim odstoji ulje sidje na dno i kad pustis gorivo desi se da podje mnogo mrsnija smesa[ vise ulja] i posle masti svecicu ili se ugasi pa muke upaliti.

Ovaj semering sam skinuo, ne izgleda loše. unutra je bilo oko deci do deci i pol ulja. A tamo iza kurblje ima isto semering? To moram s druge strane ili? Hvala!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako ima ulja proslo je na taj semering najverovatnije u motor. odoka se nevidi. sa druge strane skini mehanizam za paljenje onda magnet i komplet plocu sa platinama i bobinom. zabelezi gde je bila da nepomeris paljenje. iza nje je semering. proveri za osovinu radilice klimni da nema luft gore dole na lezajima. cucemo se sutra uvece posto imam smrtni slucaj u familiji
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
ako ima ulja proslo je na taj semering najverovatnije u motor. odoka se nevidi. sa druge strane skini mehanizam za paljenje onda magnet i komplet plocu sa platinama i bobinom. zabelezi gde je bila da nepomeris paljenje. iza nje je semering. proveri za osovinu radilice klimni da nema luft gore dole na lezajima. cucemo se sutra uvece posto imam smrtni slucaj u familiji

Moja sucut. Ja vec zapeo na nosacu magneta i ventílatora. Skinul sam sve srafe i sredisnju maticu al nejde van
 
S

staffmen

Guest
trebas izvlakac koji ušerafis u onaj navoj, i onda se upre u osovinu i sve ide van.
Ili sa radapcigerom nekim manjim izvuci
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
trebas izvlakac koji ušerafis u onaj navoj, i onda se upre u osovinu i sve ide van.
Ili sa radapcigerom nekim manjim izvuci
i mislil sam si. zapeklo se. nebu islo bez srafa s vanjskim navojem. Samo gde to mogu nabaviti? Ili da dam tokaru napraviti. Može fotka?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
i mislil sam si. zapeklo se. nebu islo bez srafa s vanjskim navojem. Samo gde to mogu nabaviti? Ili da dam tokaru napraviti. Može fotka?
taj radapciger se kod strugara [tokara napravi] sto bi se reklo sraf u srafu. posto su mi orobili prosle godine radionicu otislo je i to sa jos dobrim delom alata. tako da nemogu slikati kako izgleda. magnet naleze na konus radilice i plus kajla. mozda bi mogao i manji radapciger .odneses tokaru da ti izmeri korak tog navoja i napravi da imas .uvek oko paljenja treba imati.
 
S

staffmen

Guest
to je prekomplicirano, odi do prve radione i posudi radapciger sa 2 hvataljke.
Zakaci ih iza magneta i sve povuci van, ja sam ak napravio svaki put.

prodajem-izvlakac-radapciger-kuko-d-210mm-150mm-slika-15094430.jpg
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
taj radapciger se kod strugara [tokara napravi] sto bi se reklo sraf u srafu. posto su mi orobili prosle godine radionicu otislo je i to sa jos dobrim delom alata. tako da nemogu slikati kako izgleda. magnet naleze na konus radilice i plus kajla. mozda bi mogao i manji radapciger .odneses tokaru da ti izmeri korak tog navoja i napravi da imas .uvek oko paljenja treba imati.
imam u blizini starog majstora tokara, mislim da bude odmah znal što napraviti. kajlu bude valjda lakše izvaditi. Dal su semerinzi jednaki?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
odnesi mu taj deo masine da izvadi jezom koji je navoj u pitanju i precnik. kad skines magnet lako se kajla izvuce. malo je kucnes i ide. semerinzi treba da su isti .radapciger originalni za magnet izgleda kao ovaj gore na slici. kad se isece ovaj kruzni deo u sredini[valjkasti sa vijkom] i na njega spolja nareze navoj kao na magnetu unutrasnji. isto ko i za tomosa samo veci
 
Posljednje uređivanje:
D

derventastanic06

Guest
Izmjena ulja

Zamolio bih da mi neko objasni, naime odvrnuo sam gornji šaraf za dosipanje ulja u mjenjač ali u njemu ima još jedan koji bi se trebao odvrtati nekako ali nikako da se odvrne čak sam sipao i wd-40 ali ne pomaže.Imam imt 506 star 5 godina. Donji sam odvrtao čep i sipao ulje u motor i sve je bilo u redu. Gornji sam isto tako imbusom lako odvrnuo ali onaj unutra šafcigerom nikako ni da mrdne. Molim Vas da mi objasnite jel ima neki poseban princip. Hvala!
 
D

derventastanic06

Guest
I da li ga uopšte treba dirati ili se tu ništa ne dosipa.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
I da li ga uopšte treba dirati ili se tu ništa ne dosipa.
sta li si ti odvrtao da mi je znati. neko stelovanje verovatno . stavis sliku toga sto ti nije jasno da vidimo o cemu se radi. cep od ulja je obicno i merac za ulje ili ako je gore ima merac na sebi kao na labinu. ovaj je sa strane i sipas dok nedodje do otvora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh