• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Sinoc sam ju sastavil i sve radi glatko i kak treba imam video al ga opet nemrem najti na you tubu.
Danas sam joj nabrusil nozeve i klizace i zmontiral sve gore.
Proba u zemlji bude iduci tjedan.

Zamjenjen je i bakreni dihtung na grani auspuha,broj 8 na slici.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
imam video al ga opet nemrem najti na you tubu.
Evo ga tvoj video :icon_wink:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=1ryn5r6P4Q4[/YT]
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Na videu se vidi nešto zanimljivo...metla....... jel to iduči poduhvat nakon freze, servisiranje metle Harryiju Potteru? Tu nevjerujem da ima tutoriala i radioničkih priručnika....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Hvala ti muha.
Zoki kod mene metle nejdu na reparaciju nego se kupuje nova.
Al to nije drzalo od metle na videu nego lopata koja je podupirala frezu,al je opala od vibracija.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Vidim i ja da ne otvara (vjerojatno je problem u operateru ?), ali otvara na strani na kojoj je napisano.:icon_rolleyes:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
U među vremenu sam i ja skužio da sam fulao pa sam htio ispraviti ali si me preduhitrio i hvala ti na tome (bitno da taj link sad šljaka). Na strani 82 post 813.:drink
A što ti je prelistati 800 stranica, kojih nema (ha,ha, ha)
 
Posljednje uređivanje:

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Nabavio sa original prikolicu onu sto kipuje za moju 506-cu i interesuje me da li su mu potrebni utezi na tokovima ako je vucem punu kukuruza u klipu ili stajskog gnoja,teren je kod mene 95% ravan??? Zanima me cisto zbog lakoce upravljanja,ako nisu potrebni da se ne mucim pri skretanju bez potrebe......
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Probaš jednom nakrcat prikolicu i probat vozit bez utega, i odmah ćeš vidjeti kako ide, i kako se upravlja. Ako ne proklizava onda voziš tako, a ako ti proklizava onda su potrebni utezi.:smile:
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Zna li itko gdje ima za nabaviti novi ili dobar polovni karburator iliti fergazer za IMT 506 frezu i kuliko jezerać košta .
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Pozdrav

Imam IMT 506 SX staru 15-tak godina koja godišnje odradi svega par sati.
Imam jedan problem s njom, a to je da puno dimi. Dim ima miris po ulju.
Ulje u getribi nalijem 2,5 - 3 dcl, međutim popije ga za neko vrijeme. Očito preko semeringa ili dihtunga vuče ulje.
Rastavio sam je kompletnu pa imam par pitanja za iskusnije majstore, pošto nikad nisam radio motokultivator al jesam Tomose.

Evo na prvoj slici sve sam rastavio i očistio. Brusnim papirom očistio dijelove na koje naliježe dihtung. Cilindar, klip bez oštećenja. Karike minimalno potrošene.
Radilica bez lufta.




Imam jedan problemčić. Ne mogu odvidati dva šarafa. Onaj kojim se podešava tvrdoća kvačila, i onaj od izlaznog vratila priključaka. Vidi se na sljedećim dvijema slikama. Očito su šarafi željezni , a blok od aluminija pa zapeklo.
Imal neko neki učinkovit način kako to riješiti?







Čitajući prijašnje forume važno je promijeniti ovaj o-ring između ležaja i korpe kvačila da ne bi dimilo.



Kad sam skidao magnet odvojio sam nosač od magneta. Jel bitan položaj magneta na nosaču za paljenje?
Imao sam radapciger za tomos al ne paše za imt jer je za tomos M26x1.5,
a za imt je 28x1.5.





upload pictures
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Meni je dimila na onoj gumici sto dodje na radilicu. Nema ona gdje vuc nego tamo ili negdje na spoju kartera sa getribom na brtvi. Imam ti shemu djelova za IMT 506 ako ti treba. Ja sam to radio na 504 al iste su masine.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Slabo se vidi gumica na slici al čini mi se da je dobra, zato sumnjam da je vukla ulje na spoju kartera s getribom.
Recite mi da li je potrebno nove dihtunge premazati tanko s nekim sredstvom za brtvljenje ili je to nepotrebno kad su nove brtve. Sve dosjede brtvi sam detaljno očistio.
Imam neke sheme al pošalji mi svejedno na alenreb12@gmail.com.
 

MarioZg1

Član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
126
Pojedu ju ti zubi od nazubljenja. Promijeni ju dok ti je sve raskopano. Ja nisam nicim mazao brtve. Ovo imam u papirnatom obliku.
 
Na vrh