• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
E sad za prosirivace nisam siguran ali verovatno imaju. Ako je rad pod tolikim kosinama i pocne podizati gornji tocak ni prosirivaci nece mnogo pomoci a ni za motor to nije dobro jer nece imati pritisak ulja. Nemogu naznaciti pod kojom kosinom moze raditi samo da i covek jedva hoda za njim koliko je koso. Ako se radi polako nebi trebalo doci do prevrtanja jer vise sam video labina prevrnutih nego 509. Sad dal zbog toga sto labina ima vise ili pijanih za komandama neznam .Dosta bi pomoglo i u prohodnosti i stabilnosti neki tegovi u felgama jer spustaju teziste nize i stabilniji je na kosinama a teze proklizava , a neretko i automobilske felge preradjuju sa gumama u te svrhe sirenja
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Svaki ustrani hoce to da radi,moras paziti,ja dok sam ga imo stavljo sam cev metarsku na gornju stranu i teg od kose. to je normalno kod tih uskih,isto je i toma rizičan u strani.
Prosirivače valjda imas fabričke na nekih 70-80 neznam tačno,sire ti nevalja zbog upravljanja.
 

djm78

Novi član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
1
Kosa za IMT 509

Pozdrav svima,
treba da kupim polovnu kosu za motokultivator, pa bih Vas zamolio za svet nasta treba da obratim pazlju prilikom kupovine.
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
pa sad ako se razumes u pogon,on kad se razdvoji od pruta dal ima lufta u onoj cevi kroz koju prolazi noseca. zatim ona četvrtka sto tera cigančicu ima li lufta i te stvari,al sve se to remontuje.
 

dackolinke

Novi član
Tu od
23 Ožu 2015
Poruka
3
Pozdrav ljudi, imam IMT 506 i problem je u tome sto nakon paljenja nabija jako visoku turazu i uopste ne reaguje na gas. Nadam se da ce neko moci da mi pomogne
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo pregledaj bužir od sajle gasa,ili ako se nije bužir izvuko iz sjedišta trebalo bi na fergazeru otvorit poklopac di ulazi sajla i pogledat plovak i iglu jel sjedi u svom sjedištu da nije zaštekao.
I naravno da ima dobavu goriva kako treba,znači da nije zaštopan dovod goriva.
Začepljena mrežica ili negdje na samom ulazu u fergazer.
 

dackolinke

Novi član
Tu od
23 Ožu 2015
Poruka
3
Ima dovod dobar, danas kada sam jos jednom detaljno ocistio karb poceo je da reaguje na gas ali tako sto kada ga upalim dosta je velika turaza, i kada povecam gas jos se turaza poveca, ali nikako ne mogu da uspem da je smanjm. Sve sam pokusavao, i ono stelovanje lera, nista ne pomaze.
P.S. Imam Bingov karb
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Lako se moze desiti i da ti falsira vazduh pa dobija turazu ili je rashaban previse karburator. Koliko dimi na auspuh
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Meni se čini da ti je sajla prenapeta,treba ju popustiti,ili kod ručice za dodavanje gasa ili kod fergazera.
Ili kaj vica veli da ti spoj fergazera i cilindra nije dobar pa vuče više zraka.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Semerinzi radilice mogu zgodno falsirati vazduh sto je boljka ovih Imt-a. Davno je to u kontejner trebalo da ide a ne preko 60 godina stara konstrukcija bez ijedne izmene
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Vica može jedino falširat semering sa strane magneta,jer s druge strane je iza semeringa i oringa hipenol pa ako taj ode jako dimi.
 

poljodjelac

Novi član
Tu od
19 Velj 2015
Poruka
8
Hitno i bitno barem meni .Pozdrav svima htio bih vas pitati u vezi ovog motokultivatora kaže lamborgini šta je lamborgini motor ili ? ne razumijem se baš u to i zanima me kupio bih si motokultivator i planiram se što više upoznat sa time . htio bih motokultivator da ga mogu koristiti za oranje plugom imam zemlju na kosini i također za košnju tog zemljišta ? da li mi neko može pomoći,frezanje što znači intermoto na tom motokultivatoru i onda piše lambogini i naslovu ? šta znači intermotor ? kakvi su problemi kod tih motokultivatora odnosno što bi trebalo popraviti ,zamijeniti, što bi već moglo biti pri kraju života ? znam da ljudima je smiješno i nekima se neće dati pisati ,ali ja sam ne upućen pa ako bi neko izdvojio malo vremena da mi objasni stvari na koje moram obratiti pažnju kod motokultivatora i slično .dali su priključci karakteristični za svaki motokultivator ili se mogu koristiti međusobno ?Unaprijed hvala svima koji imaju volje pomoći
http://www.njuskalo.hr/image-w920x6...orgini-10-konja-prikljucci-slika-36025438.jpg
http://www.njuskalo.hr/image-w920x6...orgini-10-konja-prikljucci-slika-36025437.jpg
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Nije lamborgini, već lombardini (intermotor). Italijanska firma koja je proizvodila te motore, a i mi smo ih radili po licenci u Beogradu (DMB LA300).
Snaga je oko 7 konja, mislim da nema baš snage za klasični plug sem u nekoj pjeskovitoj zemlji. Za košenje može bez problema.

Motor je malo mušičav i zna zezati, ali ako se neda srediti ima dosta zamjena od raznih proizvođača (Japanci, Kinezi, Italijani...). Uglavnom je problem dok upali, kad sastavi radi bez problema.

Kod nekih mtk priključci su međusobno izmjenjivi, ali uglavnom su za svakog proizvođača prije 30-50 godina bili različiti. Mada za domaće proizvođače iz bivše države (imt, muta, labin i originali koje su oni kopirali) uglavnom svega ima. Možda ne baš u okolini, ali da se naći.

Na kraju nebi bilo loše da malo prelistaš i ovu temu.

http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19593

Možda se stotinjak stranica čini mnogo, ali ne kupuje se prva mašina svaki dan.
 

radika

Novi član
Tu od
27 Ožu 2015
Poruka
3
pozdrav za sve forumase. Imam problem sa imt-509... kada mu dam malo veci gas dolazi do iskrica na auspuhui pocne da cudno radi (sam smanjuje gas pa sam mjenja turazu). O cemu se radi? nedavno su karike zamjenjene
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Trazim noze za frezu,tj dali postoje nozi koji su ravniji da nisu onako zakoseni ,ti ravniji su bolji za tvrdi teren.
di bi to mogao kupit
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Mislim da za nju ne postoje tvornički sa manjim kutom.
Kod takvih terena se suzi dokraja i još se može kod prvog proghoda podesit poklopac noževa na višlje pa ne vrti ponutra nego prvo otvori zemlju pa u drugom prohodu se zatvore dokraja noževi.
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
može biti svašta, regulator gasa na primjer. Zbog čega si htio mjenjati karike, tj šta se dešavalo prije?

kad tako zeza gas iz iskustva znam da je najčešće problem u luftu klipnjače ili radilice. Uzmi ga za radilicu i prodrmaj, ako ima lufta to je. Prodrmaj i klipnjaču ali ne ljevo desno nego prema sebi i od sebe vidi ima li lufta. Garant radi ljepo jedan minut i onda počne da zeza i pušti crno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radika

Novi član
Tu od
27 Ožu 2015
Poruka
3
a karike su se bile pojele... Stari vlasnik mu nikada nije zamjenio ulje... ono metalno crijevo sto vodi iz prostora kartera ulje prema gore je bilo skoro zapuseno nekim trunjem, tako da me cudi kako motor u radu nije zalijepio... kad sam skinuo karike, bile su pojedene do nule, stublina je zdrava, klipnjaca nije imala lufta, javio se bio luft na onaj lezaj iza dekla sto drzi radilicu, njega sam isto odradio na strug i montirao da nema lufta. (rucica od gasa kupljena nova i dobro drzi...). kad sam sve to odradio i skocko on je poceo da zeza sa turazom. ponasa se kao da u nafti ima vode. kad sam mjenjao filter od nafte koji ima one dvije diktung gumice (manji gumeni prsten i veci, ja sam ovaj manji nedje izgubio i montiro onaj filter bez njega, nesta razmisljam moze li to biti problem pa da malo uvlaci vazduha na filter i tu remeti ...). pozdrav hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh