• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pozdrav.
Imam neku IMT frezu, nisam siguran koja joj je oznaka jer nemogu naći nista na njoj, mislim da je 507. Na njoj je LA300 motor i on je izgleda otisao, veli majstor da nema kompresije i da treba mijenjati klip, karike, radilicu..., a da on ne moze nabaviti dijelove. Zvao sam neke servise na podrucju Karlovca i Zagreba, većinom vele da je to neisplativo popravljati i da uzmem novi motor, jedino mi je Colibri u Karlovcu rekao da mozda mogu popraviti, ali im je sad trenutno gužva, pa tek krajem 6 mjeseca mogu pogledati.
Na forumu pak citam da bi za taj la300 trebalo biti dijelova, pa me malo zbunjuje da ih ne popravljaju. Ima li netko preporuku za servis koji se bavi time, ili gdje se mogu nabaviti novi dijelovi?
 

zore22

Član
Tu od
11 Tra 2015
Poruka
45
pozz

Imam imt 506 i jucer je upalim ,freza radi na leru dobro neki 30 sec onda si naglo doda gas al bas do kraja i moram je ugasit!!!

skida sam karburator,sve ocistio al opet isto ,i dok radi normalno to kratko vrijeme nece da prima gas samo kolko nastelam na karburatoru ler!!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Vuče ti falši zrak na semeringu radilice, pisano je dosta o tome, čini mi se baš u ovoj temi, prolistaj.:icon_idea:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,663
Pogledaj u kakvom ti je stanju i ono gumeno crijevo sa karburatora na cilindar.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pozz

Imam imt 506 i jucer je upalim ,freza radi na leru dobro neki 30 sec onda si naglo doda gas al bas do kraja i moram je ugasit!!!

skida sam karburator,sve ocistio al opet isto ,i dok radi normalno to kratko vrijeme nece da prima gas samo kolko nastelam na karburatoru ler!!

Skini pipu i na njoj bi trebao imat mrežicu koja očisti od taloga i smeča,pa kad to napraviš skini cjev sa filtera zraka i probaj upalit.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,631
Nije problem to promjenit, samo treba rastaviti cijeli motor i mjenjač, to je najčešći uzrok takvim simptomima. Može biti razlog i ove činjenice koje su nabrojene u prethodnim postovima, gumeni manikot od krb. - blok, zaštopanost goriva (predpostavljam da si to već provijerio), ako eliminiraš vanjske faktore (manikot, krb., gorivo, falši zrak) koji mogu rezultirati takvim radom, onda je ono što sam već napisao. Svakako prije rastavljanja motora provjeriti vanjske faktore. :icon_e_geek:
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Dobro se informisi o cijeni rada u kolibriju, poznati su kao derikoze bez imalo savjesti!
Govorim iz osobnog iskustva a i mnogih iz moje okolice...
Sretno
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pa do sad nisam imao zamjerki na njihov rad i cijene, trimer sam nosio par puta na servis, a cijene dijelova su mrvicu nize nego u drugom ovlastenom na KA podrucju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Pretpostavljam da ti je sporan broj sati za taj posao?
Ne znam sad vise kolika je satnica kod Matese, ali cijene dijelova su im tu negdje, cak sam primjetio da kolibri zna imati nesto nize, bar za ovo kaj kupujem cesto (npr. nit za trimer)
 

Buba

Član
Tu od
29 Tra 2015
Poruka
43
Bas tako..
Sramotno...
Za sat vremena bi to svaki amater uradio...
i pivu popio. ...
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
A cuj, prvi (i jedini puta do sad) kad sam mijenjao membranu na B&S kosilici sam izgubio skoro cijeli dan dok sam sve slozio nazad, drugi put ce valjda biti brze :)
Za mijenjanje membrane na trimeru mislim da su mi isto naplatili cijeli sat.
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Pozdrav, imam Imt 506 i problem s mjenjačem, naime kada stisnem kumplug on ne odvaja, probao sam promjeniti ulje i to nije pomoglo. Mjenjač se može ušaltat u brzinu ali odmah krene, kvačilo ne reagira kad stisnem. Svaka pomoć je dobrodošla
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh