• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probaj ga na sajli malo nategnut,ako to ne pomogne raskopat getribu i vidjet kaj se desilo,mislim da nije stvar u lamelama...
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Preduhitrio sam te, nisam napisao da sam danas pokusavao rastaviti getribu ali bezuspješno, nemogu odšarafiti šaraf ispod kojeg su lamele, ovaj lijevo gdje kvačilo odvaja, na slici ga nema
IMG_20140812_110354.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Naguraj špagu kroz rupu gdje ide svječica,al klip mora biti u donjem položaju i malo špage moraš ostavit vani da ju možeš kasnije izvuč,tad otšarafi šaraf.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je a ništa ne oštetiš.
Tako je najlakše otpuštat matice koje su vezane sa radilicom.
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Rastavio sam, lamele djeluju uredno, ponovo sastavio ali problem je ostao znači mogu ušaltat u bilo koju brzinu i u ler naravno ali kvačilo ne reagira, kad je u brzini stisnem kvačilo ali freza i dalje ide kao da nisam stisnio
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Da li si provjerio da se nije otpustio vijak u šalici kvačila ?:redface:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Sad kad si provjerio da je sve ok, možeš još promijeniti ove 3 gumice na tijelu kvačila i pravilno zategnuti sajlu pa bi trebalo šljakati.:8):

eoQG1yB.jpg
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
I to je promjenjeno, računao sam usput kad je rastavljeno onda da promjenim.
Nisam pametan, ima li kakav video negdje o mijenjanju lamela na agriji, možda sam nešto propustio
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije do lamela kak sam ti i rekao,nego je nešto na tom pomičnom klipu koji se pomiče i on ne razdvoji cjeli mehanizam nego ostane uzubljeno.
Po meni mislim da je nešto pojedeno pa ne razdvaja kako treba.
Ja sam sve mjenjal i radi dobro,al neznam do čega je bilo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Opiši malo kako su počeli problemi sa kvačilom, da li si što radio prije toga.:icon_scratch:
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Zadnje frezanje kad bi je ubacio u brzinu pustim kumplug a ona kao da je u leru, malo je gurnem na silu ona krene, tad je tako odradila, kvačilo je tada radilo.
Jeli moguće da se klipić ne izvuče dovoljno, možda se onaj metalni dio iskrivio ili nešto tako, onaj što ide na klipić a na drugu stranu sajila?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Provjeri da li si sajlu dovoljno zategnuo. Zna ponekad poluga na koju dođe sajla na kvačilo zapinjti za ona dva vijka koji drže motor na dif. ?
 
Posljednje uređivanje:

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Ne zapinje, gledao sam oko toga dosta, cak sam namjestao polugicu da udari u blok motora kad stisnem kvačilo, da maksimalno izvuče klip ali opet nista.
Jedino ako se polugica nije poremetila pa ne izvuče klip do kraja
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Pitao sam savjet lokalnog majstora, ulja sam staroga ispustio oko 2 dcl, majstor kaže da sada kad je novo ulje da je treba na silu ubaciti u brzinu i fraza ti dok se to sve dobro ne "okupa" u novom ulju i da bi trebalo proraditi
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Niš od kupanja,jedino mu promjenin vrsti i gradaciju ulja.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Nagni cijeli mtk na desnu stranu da se komplet kvačilo naulji. :8):
 

Najnoviji postovi

Na vrh