• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Kondenzator na izdisaju.

Kolega abarth ne paziš na satu...


Evo rezime od danas. Zamijenio platinu i kupio novu bobinu i visokonaponski kabel.
Sve lijepo sastavio, podesio. Na prvo potezanje pali.

Odem frezati krompire jedno pola sata. Ugasim je, pričekam koji minut i probam paliti. Neće da pali, odnosno upali ali iz 7-8 potezanja. Skinem lulu, zavijucim je koliko sam mogao daleko i spojim kabel direkt na svećicu. Sada PALI vruća na prvo potezanje. Ler gas stabilan, ne dimi, odlično radi ma ljuta je ko zmija.

Očito sam kupio neki škart od lule, poslje sam je otišao tražiti. Dal negdje ona probija ili ima otpor (baš ću sutra izmjeriti) ne znam, al uglavno bez nje je sve ok.

Platine i bobina su iskrine. Ova stara bobina je bila neka no name.







photo uploader


















photo uploader
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ti si barem svojega složil. Moj je još raskopan i nemrem mu ništa. Sve sam napisal u temi - IMT 506 LS obnova
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Žac kaj ti treba od dijelova?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
alenr,jel možda kad uvrneš kabl u lulicu, nakon nekog vremena zbog vibracija izgubi kontakt. Jesi probao kada crkne ponovo navrnut kabal i probat upaliti?
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Ništa. Sve imam osim znanja kak danađem problem.

Samo pitaj pomoći ćemo.


alenr,jel možda kad uvrneš kabl u lulicu, nakon nekog vremena zbog vibracija izgubi kontakt. Jesi probao kada crkne ponovo navrnut kabal i probat upaliti?

Nisam to probao.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,818
Meni se tako znalo na Tomosu otpustiti od vibracija,pritegnem natrag i vozi dalje.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Evo ovako...
Definitivno moj problem je bio u onoj metalnoj lulici.
Nije se kabel odvrnio.

Sad sam je probao instrumentom. Ponaša se kao da nema spoja u samoj luli.

E sad ja ne znam kako su te lule uopće projektirane unutra. Da li unutra postoji neka zračnost pa iskra preskače u samoj luli i dalje ide naboj prema svjećici ili je ona u biti unutra obični komad metala i samo provodi struju do svjećice.
Ovo drugo bi mi bilo logičnije.

Najradije bih je sada rastavio da vidim šta je unutra, al neću pošto ću da je vratim ili zamijenim.

Sad sam se sjetio da odem premjeriti lulu od tomosa pumpe pa da vidim...
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Sad kad malo bolje razmislim vjerovatno postoji neki rezistor u samoj luli ono da ne smeta iskra električnim uređajima okolo pošto ove svjećice nemaju ono R u oznaci. (EMC)
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Baci tu lulu i direktno kabal na svecicu stavi. Jos lakse ako imas papucicu sa okruglom glavom za pod vijak i namontiras na kabal i stegnes onom kapicom za svecicu. Te lule su toliko lose i vrlo cest problemi sa njom a tom motoru nista neznaci. To je u slucaju da probije svecica da probije varnicu lakse na masu. ovde kad probije svecica sama se ugasi
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Gumi lulica od mot.pile je odlična za takve motore,dobar spoj,dihta od vlage i traje dok ne raspadne guma.
120520161811.jpg
[/url] image url upload[/IMG]
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta lulica nije za ove sviječice M30 jer su premale i pretanki ulaz za žicu.
Gumirana lulica da,ali veča.
Zato su gumene od auta super,em paše i traje dugo.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Imam takvu sličnu na motorki. Kak veliš @abarth, odlična je , al kad treba ovaj feder nagurat unutra..... poludim.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Da imam takve na motorkama i na trimerima i odlične su.
Baš kao što je rekao kolega Vica tako sam i mislio da napravim
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Od početka je i mene zaj..... demontaža i montaža takvih lulica a sad prije demontaže gurnem mali šrafciger između kabla i lulice i kapnem malo ulja.Onda malo razmrdam da lulica proklizi na kablu i onda kad je masno bez problema izađe kabal sa federom.Za montažu isto kap ulja na kabal i kap u rupu lulice pa nema problema.Avto lulice ne valjaju jer su obično ravne a ne pod kutem i onda je kabal prekratak pa i ne može se dobro učvrstit kabal jer je spojka namjenjena samo za jednokratnu montažu.
 

ikashina

Član
Tu od
22 Tra 2011
Poruka
73
Ljudi imam jedan "problemcic" sa kvacilom na 506-ici, a taj je da mi ne odvaja motor kad stisnem kvacilo i freza ne moze da stane. Danas sam probao stelovati na rucici malo opustao i zatezao, ali bezuspjesno i na kraju skidao sam poklopac i gledao malo unutar mehanizma, rastavljao sam tamo do cak iza velikof federa unutarnjeg i ne mogu naci problem. Pa se bojim najgoreg, a to je da je se nesto unutar freze pokvarilo. I sto je najgore sad mi se pokvarila kad imam kosenja sa njom dosta, i tako svake godine nesto. Najradije bih je zapalio -.- Ako itko moze pretpostaviti sto bih se moglo pokvariti, neka se izjasni slobodno, bit cu zahvalan. Jer ako je budem rastavljao ja ili netko drugi da znamo sto da gledamo...Da napomenem jos, ulja joj u mjenjacu ne fali, ove godine je nadosuto novo i to sam usipao SAE 80, kako pise u tvornickim uputama

Poslano sa mog SM-G360F koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Vjerojatno su se otpustili vijci koji drže oprugu kvačila i šalicu kvačila !:(envy):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Jel ima netko katalog dijelova za njega !? Ili link gdje se može skinuti !? Jedino sam našao na YouTube-u.
 
Na vrh