• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

roky

Novi član
Tu od
10 Lip 2013
Poruka
3
Pozdrav, interesuje me koje se ulje sipa u motor IMT 507 dizel?
Takodjer me interesuje gdje se moze kupiti filter goriva u okolici Sarajeva?
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Dal netko koristi druge noze za frezanje,ovi orginal su malte ne pod 90 stupnjeva pa kad je tvrdo i ima kamena za satrat se,mislio sam provat od honde pripasat jer imaju veci kut a s tim bolje i lakse bi probijale zemlju.
Eto ako netko je vec nesto kemija bio bih zahvalan
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
L noževi se lakše vrte od C noževa.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Možeš probat kemijat, ali neće biti dobrih rezultata, zašto ?
Noževi od malog Mije su u promjeru 33 cm, a ovi od Agrije su u promjeru 29 cm i kad su složeni u ukupni radni zahvat od 80 cm ima ih ukupno 8 glavčina sa po 4 noža, dok kod mije kad su složeni u ukupni radni zahvat od 85 cm ukupno ih je 6 glavčina sa po 4 noža.

Znači Agrija puno bolje usitni zemlju u prvom prolazu nego što mijo u dva prolaza, jer ima gušće noževe (manji zahvat po pojedinačnom nožu), manji promjer u rotoru i manji ukupni zahvat.

Noževi od Agrije su bolji od svih mijinih. :cool2:
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Noz od agrie je dug 19.6 cm,a od honde f400 21.2
Mislim da nije velika razlika da bi skakala vise,mislim da s tim nozevima bi se lakse ukopala.
Ma nije mi bitno da usitni toliko zemlju,s njom radim samo prvo prolitno frezanje i zadnje jesensko zbog tog jer je tada zemlja tvrda kako od kisa kako od hodanja,a za ostala frezanja imam gildonia on je za to tata mata,al ak je tvrdo nemoze nista.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Ne bi se više ukopavala (ako je tvrdo), zato jer je veći nož i samim tim ima i veći zahvat.
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Danas skidam motor agrije s rame kad ono pukla spojnica lanca. Sad je lanac propao u rupu i zaglavio ispod zupčanika. Mogu ga dohvatiti ali ne mogu zavrtiti motike jer je zaglavilo. Ima li netko kakav savjet?
 

vladek13

Novi član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
8
Pitao sam savjet lokalnog majstora, ulja sam staroga ispustio oko 2 dcl, majstor kaže da sada kad je novo ulje da je treba na silu ubaciti u brzinu i fraza ti dok se to sve dobro ne "okupa" u novom ulju i da bi trebalo proraditi

Jasi uspio riješiti problem i kako jer i mene mući ista stvar.
Koje su standardne širine freza za IMT 504 ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Okreni je naopako i objesi je na nešto više da se lanac obijesi prema otvoru ( jer ovako ako dohvatiš jedan kraj lanca onaj drugi kraj ti zapinje o lančanik). Laganim okretanjem pogonske osovine dok se lanac ne oslobodi.:mur:
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Nisam, zato sam danas i skidao mašinu da ne vozim čitavu frezu majstoru. Ako mi popravi pitati ću ga šta je radio pa napišem. Sutra ću probati ovo što je brgud napisao, hvala na odgovoru
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jasi uspio riješiti problem i kako jer i mene mući ista stvar.
Koje su standardne širine freza za IMT 504 ?
Radna širina,znači zahvat noževa koji bi se trebal dati riktati na imt 504 je od 10cm do 65cm.



Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MilanK

Član
Tu od
1 Lip 2015
Poruka
34
Gdje mogu kupiti kopču lanca za agriju? To je ona što se može brzo skidati. Koji je korak lanca?
 

Prilozi

  • lanac3.jpg
    lanac3.jpg
    8.1 KB · Pregleda: 69

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zovi autopoljostroj pa pitaj...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Jel netko zna zašto mi IMT 506 kad je vruć neće da pali?

Tada promijenim svjećicu i onda pali.
Nedavno sam mijenjao neke stvari na motokultivatoru usput sam promijenio kondenzator.

Platine sam namjestio na 0.3 mm i da otvaraju 3 mm prije gmt.
Imam bingov karburator. Iglu sam namjestio na treću poziciju odozgo, na drugoj mi svjećica bude bijela dok je na trećoj poziciji smeđa.
Onaj vijak za smjesu odvrnem 1,5 krug.

Imam stabilan ler gas, pri radu ne dimi niti malo, dimi malo ispočetka jednu minutu poslje ništa. Zaista lijepo radi ima snage. Danas sam frezao krompire više od sat vremena.

Međutim dok je vruću ugasim onda neće da pali. Imam u rezervi više svjećica i onda mijenjam al danas i sa drugom hladnom svjećicom nije htjela paliti. Kad se malo ohladi pali.

Primjetio sam da je iskra na svjećici dosta slabija kad je vruća.
Sutra ću zamijeniti platine jer sam uzeo pogrešne.

Zbog čega je iskra slabija kad je vruća? Dal da mijenjam bobinu?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Sad kad si rekao da ćeš mijenjati platine, stavi ih na 0,40 a predpaljenje na 2 - 2,5 mm prije GMT, pa probaj da vidiš da li si nešto postigao.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Ok. Sutra ako uspijem zamijeniti platine podesim kako si rekao pa vidim jesam li išta postigao.

Kažem odlično radi, ne dimi, ima snage, stabilan ler gas, pali na prvo potezanje kad je hladna međutim kad je vruća ne da joj se.

Primjetio sam da mi iskra na svjećici nije baš nešto "jaka" pogotovo kad je vruća.
Od tih dvotaktnih mašina imam tomos pumpu i ona baca dosta jaču iskru na svećici.

Dal je moguće da magnet vremenom oslabi?
Ima li tko iskustva sa VEC elektronskim paljenjem'
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,715
Magnet na Tomosu je 6V17W, a na 506 6V10W. Znači mogla bi se popraviti kvaliteta iskre montiranjem jačeg magneta, ali može raditi i u toj varijanti koju ti imaš (samo mora biti sve uštimano). VEC nisam montirao na 506, ali sam slagao jednog Tomosa sa VEC om (bolje pali u startu). Imam u pripremi za složiti 506 sa modulom.
 

alenr

Član
Tu od
1 Velj 2015
Poruka
30
Išao sam sada zaključati garažu pa sam nešto probao.

Naime kupio sam i metalnu lulu koja ide na svjećicu.

Sada sam baš u mraku probao potezati sa lulom i bez lule kad svjećicu spojim direkt na kabel od bobine.
Iskra je dosta jača bez lule. do nedavno uopće nisam imao lulu već mi je svjećica bila direkt povezana sa kablom.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Još samo onaj vijak na fergazeru odvrni 2.5kruga pa probaj raditi.
A zazor na sviječici stavi na 0.5mm ako nije.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh