• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
Hteo bih da sa vama podelim iskustvo u vezi sa elektronskim paljenjem kod IMT506.
Naime kupio sam VEC elektroniku za svoju 506-icu.
Skinuo sam magnet, skinuo bobinu, platine i kondezator, zavio elektroniku, koja je po obliku ista kao bobina i to je to..
Medjutim kada sam pokusao da startujem sajla mi zamalo nije otkinula ruku jer me povukla nazad, iz auspuha je puklo i zagluvelo me i freza naravno nije htela da upali..
posle konsultacija sa drugarom uspeo sam sve da sredim.. Kako?
jednostavno.. Odvio sam ona 4 zavrtnja sto spajaju glavcinu magneta i magnet, okrenuo magnet za 180 stepeni i to je to.. Naime, kod elektronskog paljenja se magnet postavlja za 180 stepeni drugacije nego kod platina..
Eto, ko bude vrsio prelazak sa platina na elektroniku sada zna sta treba da uradi..
 

kolekcionar

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
34
a karike su se bile pojele... Stari vlasnik mu nikada nije zamjenio ulje... ono metalno crijevo sto vodi iz prostora kartera ulje prema gore je bilo skoro zapuseno nekim trunjem, tako da me cudi kako motor u radu nije zalijepio... kad sam skinuo karike, bile su pojedene do nule, stublina je zdrava, klipnjaca nije imala lufta, javio se bio luft na onaj lezaj iza dekla sto drzi radilicu, njega sam isto odradio na strug i montirao da nema lufta. (rucica od gasa kupljena nova i dobro drzi...). kad sam sve to odradio i skocko on je poceo da zeza sa turazom. ponasa se kao da u nafti ima vode. kad sam mjenjao filter od nafte koji ima one dvije diktung gumice (manji gumeni prsten i veci, ja sam ovaj manji nedje izgubio i montiro onaj filter bez njega, nesta razmisljam moze li to biti problem pa da malo uvlaci vazduha na filter i tu remeti ...). pozdrav hvala
Pretresi ga čitavog, prvo da ne ulazi negdje vazduh u dovodu goriva, onda probaj bez filtera vazduha i filtera goriva, provjeri da li dizna na glavi leži dobro tj da ne pušta kompresiju, ako teško pali može biti i da dihtung glave nije dobro centriran (mada onda bi ti prosfirao u radu ali ako budeš skidao glavu zagrij bakarni dihtung do crvenila i naglo ga potopi u vodi tako bakar omeša), odnesi boš pumpu kod bošiste da vidiš da li je elemnt pumpe otišao, provjeri i hlađenje tj da li dobro duva vazduh oko cilindra i glave. Mada ja tipujem da je ipak ili regulator gasa (ne sajla, nego one kugle unutar motora kod boš pumpe) ili da si negdje previdio luft u maloj ili velikoj pesnici ili radilici. Kad je motor satrt a radi kao što je bio ovaj tvoj, onda kad jednu stvar popraviš a ne uštimaš da sve bude kao pišta skroz ga raštimaš. Moj je tako zezao i na kraju se ispostaviolo da je ležište klipnjače na radilici jajasto za dvije desete i kad sam napravio radilo sve kako treba.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jeftinije mu je odvest ga u servis nego to sve radit u kučnoj radinosti.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Imam IMT 506 i kupio sam kosu,,no nisam kupio i male kotače,,,nisam znao ,a i ovaj ih nije ni nudil,,,e sad ,dali bi odgovarali kotači od labinprogresa ili goldonija 8-10 konja ,jeli netko nešto slično pripasivao ili zna od čeg bi pasali ,ko ima prodaje ih s kosom ,ili ih cjeni ko pol kultivatora..
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam IMT 506 i kupio sam kosu,,no nisam kupio i male kotače,,,nisam znao ,a i ovaj ih nije ni nudil,,,e sad ,dali bi odgovarali kotači od labinprogresa ili goldonija 8-10 konja ,jeli netko nešto slično pripasivao ili zna od čeg bi pasali ,ko ima prodaje ih s kosom ,ili ih cjeni ko pol kultivatora..

Daj prošvrljaj po njuškalu. Prije par mjeseci sam vidio da su u ponudi, a ako ništa, napravi željezne ( negdje su slike mojih kaj sam napravil ). Bolji su za košnju u brdu od gumenih !
 

ivanklc

Novi član
Tu od
14 Tra 2015
Poruka
1
Imam imt 504 motokultivator u punoljetnim godinama međutim sada je počeo zezati tj. iskače iz brzina ostaje povremeno samo u najbržoj i teško je staviti ju u ler i tako ju voziti makar je ugašena jer se ubaci u brzinu sama od sebe. Da li postoji igdje kakvo uputstvo za servisere za frezu i da li bi se to moglo u kučnoj radinosti popraviti ili bolje da to vozim u servis.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Najprije probaj tamo bočno imaš dva (kao čepa), za ključ inbus br. 8, donji je za nadoljevat ulje a ispod gornjeg je vijak za zatezanje vijka opruge utvrđivača brzina. Otpusti taj vijak (čep) i sa jednim većim kacavidom zategnuti vijak ispod ( možda je se otpustio).:(:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Malo sam ga rastepel i dobro očistil i ispuhal.
Sretstvo za čiščenje je Manol Disk Čistač i kompresor.

Bilo je malo tamnog taloga i nekakva vlakna na samom ulazu goriva u fergazer.
IMG_20150505_092432.jpg


IMG_20150505_092503.jpg
 

mimi76

Novi član
Tu od
6 Svi 2015
Poruka
6
Problem sa brzinama na IMT 506

Imam problem da mi u vožnji izbacuje iz brzine i to počinje sama od sebe kao da poveća gas i onda jednostavno izbaci iz brzine i primjetio sam to na onoj ručici gdje se podešava dal ide naprijed ili rikverc.
Pomoć!!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Re: Problem sa brzinama na IMT 506

Ta ručica za prebacivanje napred - nazad ima na sebi (na onoj poluzi ) jednu malu rupicu u tu staviš jedan štift (da blokiraš u poziciji napred ili nazad) da ne mrda, pa onda vidiš da li se problem opet pojavljuje. Što se tiče samog dodavanja gasa je već dosta napišeno u temama o IMT 506. Nije trebalo otvarati novu temu, jer već postoji, budu moderatori prebacili.:(:
 

mimi76

Novi član
Tu od
6 Svi 2015
Poruka
6
Gdje se otprilike nalazi ta rupica, budući da sam početnik pa da ne tražim dugo...negdje pri kraju te ručkice ili na samom početku...?


Hvala!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Evo ta rupica se nalazi na sredini poluge za prebacivanje u hod napred - nazad, štift osigurava da se bez njegovog vađenja ne može prebaciti u rikverc.:D:

DfhVqtN.jpg


b6Fy7Vt.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U toj šupljoj cjevi kroz koju ide šipka inače je plastična piksa koja uglavljuje šipku da ne pleše sama kak hoče.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ta plastična čaura ne uglavljuje ništa, ona služi kao vodilica poluge za prebacivanje hoda napred - nazad i da ta pluga ne vibrira i struže po onom metalnom dijelu kroz koji ide. Za uglavljivanje služi štift koji je prikazan na slici.:(nerd):
 

mimi76

Novi član
Tu od
6 Svi 2015
Poruka
6
OK..shavtio sam...probat ću pa javim....meni uglavnom tamo na kraju te štangice mi ide koji dva tri centimetra gore dolje.... znači ako mi ne izbaci kada stavim taj štift onda nije problem u getribi?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ne, nego ako ti ta poluga za prebacivanje u hod napred - nazad bude fiksirana u jednom položaju (npr.) za hod napred znači da nema mogućnosti da na inverteru ide u fole. Onda je problem u mjenjaču.:icon_e_confused:
 

mimi76

Novi član
Tu od
6 Svi 2015
Poruka
6
Nažalost na toj poluzi ja nemam rupice kao što je na slici...ali mi je sad drugi problem kad krenem nakon 10-20 sekund mi počne nabijati gas sama od sebe i ugasi se i onda 10 minuta nemogu ju upaltii....molim pomoć odnosno zna tko majstora u okolici VŽ da mi to pogleda!
Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,644
Ako nema rupice i štifta, onda je to najmanji problem. Polugu staviš u položaj za hod napred (to jest skroz dole) i onda sa donje strane nosača poluge izbušiš rupicu i staviš štift (kao na slici). Što se tiče ovog drugog problema treba napraviti kompletan servis, o tom problemu je dosta toga napišeno u ovoj i u temi IMT 506. Najčešće je problem da vuče falši zrak na semeringu radilice (prema mjenjaču) i gumice u čašici kvačila. :icon_twisted:
 

Najnoviji postovi

Na vrh