• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Evo slike, nije bas nešto, no ne mogu bolje



Uglavnom, odustao sam od rastavljanja, promijenio ležaj sa ove strane na slici i vratio poklopac.
Sad idem na izlaznu osovinu/vratilo, nemam lijevi poklopac, šarafe (a vidim po katalogu imbus M7, gdje da to nađem ??), vratilo i zupčanik (ako netko ima za prodati...) Kako izgleda 'laminirani prsten', i to mi fali ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Šta je sa ovim lančanikom? Nešto čudno stoji u odnosu na osovinu,kao da je nešt izjedeno-rupa u lančaniku ili osovina.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Paralaksa prilikom fotografiranja. Sve izgleda u redu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Kaj je problem, vijak M7 s imbus glavom ili ključ imbus 7 mm?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Tu je vijak M8 za ključ imbus 6. Ako želiš mijenjati samo semeringe onda ne treba skidati ove polutke (koje su zašarafljene sa ovim imbusom). Za mijenjanje semeringa samo isčupaš onaj prsten sa osovine (ima utor na sebi).

Ako pak treba mijenjati ležajeve ili lanac, onda treba skidati polutke.

s2R4awa.jpg
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Ja sam probao sa M8, ali ne ide, i pogledao katalog, kaže M7. Problem je vijak, nemam ni jedan !
I da, ono je ispalo malo čudno na slici, nije ništa pojedeno
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Što si probao sa M8? Što je bebi M8?
je*eš katalog ! Koji M7?

Ako nemaš ni jedan vijak, onda ti ne treba niti jedan ključ!:mur:
Budi malo jasniji, ako moreš, jer ja te ne kapin jedan k...c!:D:
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Evo slike, nije bas nešto, no ne mogu bolje

[
Uglavnom, odustao sam od rastavljanja, promijenio ležaj sa ove strane na slici i vratio poklopac.
Sad idem na izlaznu osovinu/vratilo, nemam lijevi poklopac, šarafe (a vidim po katalogu imbus M7, gdje da to nađem ??), vratilo i zupčanik (ako netko ima za prodati...) Kako izgleda 'laminirani prsten', i to mi fali ?

Dakle... ovo boldano nemam, fali (ovaj imt je nekad služio za dijelove, a ja ga odlučio sastaviti). M8 je meni vijak ilitiga šaraf sa metričkim navojem promjera 8 mm, čemu ovo pitanje ? Odšarafi taj šaraf sa slike pa mu izmjeri promjer, urezan je M7. Znači ili da nabavim tih, mislim da ukupno ide 10 šarafa, ili da urežem osmicu :drink:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
E, sad kužim, dosta je već vremena prošlo kad sam to rastavljao, a i nisam obraćao pažnju na promjer vijaka (rastavio i složio sa postojećim vijcima).

Najbolje bi bilo naći odgovarajuće vijke!
Za narezivati M8 treba ti rupa od 6,8 mm.:(handshake):
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Nešto se i radilo ovih dana (osim što se jelo i pilo :icon_pidu: )



Još jednom hvala kolegi Brgudu na mjerama !
 

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Evo da i ovo razjasnimo, možda nekom zatreba. Nabavio sam i drugi poklopac izlaznog kućišta, i sad se vidi razlika između lijevog i desnog. Naime, jedna strana ima urezane navoje za tri M8 inbusa koji prolaze skroz sa jedne strane na drugu, dok je ostalih 10 (po 5 sa svake strane) M7, za koje je navoj urezan na kućištu

 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
Dragi citatelji evo imam priliku kupiti imt 506 motokultivator prvi put uzimam Mtk. Pa eako mi netko moze pomoci svojim iskustvima sa ovim motokultivatorom. Kako do rezervnih djelova. Dali su skupi . Koristio bih kultivator za medurednu obradu oko vocaka samo za jedan prolaz kraj svakog reda nebih frezao cijelu povrsinu. Neznam ljudi preporucuju mio standard a ja zapeo za Imt. Evo ako neko ima kakvu sugestiju neka kaze svaka informacija dobro dosla. Hvala.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
506 je dvotaktni mtk, 175 cm3, širina kopačica je najčešće 80 cm (ako su ukupno 8 glavčina sa noževima), može se i proširivati da max cca 90 cm (dodavanjem pete glavčine sa svake strane). Može se i sužavati skidanjem glavčina sa različitom dužinom vijka.
Što se tiče obrade sa njim glavna razlika od Mio je da u prvom prohodu puno bolje usitni zemlju nego (npr. mio F400), zato jer na ukupan radni zahvat noževa od 80 cm ima 8 (kpl) noževa za razliku od F400 koji ima radni zahvat od 85 cm sa 6 (kpl) noževa.
Promjer noževa kod 506 je 29 cm, dok kod F400 33 cm.

Ako je pak riječ o F600 on još grublje obrađuje (6 glavčina na ukupni radni zahvat od 90 cm, promjer noževa 39 cm).

Djelovi su dostupni za jednog i drugog, za Hondu skuplji.

U radu Honda mirnija (manje vibracije od motora), manja potrošnja.itd..
Nisi napomenuo koja od Hondi je u opciji.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja imam 506 i rado bi ga mjenjal za bilo koji MTK na koji se kopćaju kopačice iza (freza ), a ne umjesto kotača.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
F420 ima motor Honda G150 3,5 KS, dok F450 je sa motorom G200 3,7 KW (5,1 KS), to je osnovna razlika ostalo je isto.
Ako te još što zanima, pitaj (odgovorit ću ti bez da mi stisneš Hvala).:D:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Motor od 506 neki hvale, ali velika većina kuka. Što se tiče zamjene nema opcije kao za druge mtk i osuđen si samo na taj model. Na hondu bez problema za sitne pare i uz skroz male ili nikakve prepravke nabudžiš novi motor i tjeraj dalje.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Svaki motor je dobar u okviru svojih mogućnosti uz redovno održavanje i pravilno korišćenje.

Isto tako svaki motor je loš, ako se uopće ne održava i nepravilno koristi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh