• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

cukelja

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
7
Pozdrav ,imam imt 506sx,do prije par dana je uredno radila,jucer je palim i nece nikako ,ispitao sam unimerom oni zicu za gasenje sto ide u motor i i ima spoj sa masom,sta bi to moglo bit jel mogu platine ostat spojene ili tako nesto,prekidac za gasenje sam odspojio tako da do njega nije
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako ti ona crna žica ima spoj na masu, onda je moguće da su platine radile sa malim zazorom i napravile most ili je kod prethodnog skidanja - montiranja oštećena crna žica (pa probija na masu).
 

cukelja

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
7
Nisu nikad dirane platine niti jel moguce da su se istrosile pa napravile spoj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Ako nisu nikad dirane onda je sad pravo vrijeme, i ako skidaš magnet (a vjerojatno ćeš morati), nemoj odvajati ventilator od magneta i isto tako ne od srca magneta, nego sve skupa izvadi. Nepotrebno si citirao moj post.
 

jooka

Novi član
Tu od
29 Tra 2019
Poruka
3
Pozdrav, kupio i ja jednu 506 s prikolicom i kaže gazda samo je klip zapekao kad ono muka i radilica isto zapekla pa krećem u obnovu pa me zanima gdje kupujete dijelove inače?
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Evo čitam malo ovu temu pa da kažem svoje iskustvo u vezi vrtnje u kontra smjeru kod imt 506... Točno je da se imt 506 može zavrtit u kontra smjeru tijekom košnje ili frezanja, to se događa kada se motor priguši kao da će se ugasiti tada se može dogoditi da zavrti u kontra smjeru, znači nikada pod punim gasom. Također može se dogoditi da zavrti u kontra smjeru prilikom startanja motora ako niste potegnuli dovoljno jako konop za startanje nego je upalio na jedan zub... Ovo se sve događalo meni dok nisam skužio da je umjesto platina ugrađena bobina, kada sam stavio platine i izbacio bobinu nikad se više nije dogodilo da je motor zavrtio u kontra smjeru.. Moj savjet svima koji imaju bobinu umjesto platina je da izbace bobinuni ugrade platine i mogu biti sigurni da im se motor neće zavrtit u kontra smjeru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Sad bi ti rekel kaj si ti izbacil a kaj ugradil.

To ti je neko napravil i tak ti pojasnil.
Sad su dva sretna čoveka na ovom svjetu. Ti, jer imaš platine i on. Samo kaj je on dvaput sretan, a možda i tri puta 🤭
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Samo sam pokušao odgovoriti članu alenr koji je postavio pitanje prije par mjeseci u vezi vrtnje u kontra smjeru kod imt 506.. ponavljam elektronike koje zamjenjuju platine kondenzator i bobinu nisu pouzane iz tog razloga jer prouzrokuju vrtnju motora u kontra smjeru što može biti jako opasno..Da bih se uvjerio je li doista uzrok ta elektronika istu sam isprobao na starom motoru apn 4 ili tako nekako.. također se desila ista stvar, motor sam ubacio u 1. brzinu i upalio ga na rikverc, znaci motocikl je vozio unazad, što kod platina nije moguće... to je moje iskustvo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Apenka isto ide u rikverc s platinama ;)
A bez bobinsko paljenje nisu izmislili još na benzincu, barem ja neznam za njega.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Malo mi je čudno da uopće upali bez platina, kondezatora i bobine, a kamo li da upali u kontra smjeru ? 😕
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Ok mozda apn ide na rikverc i sa platinama to nisam probao, ali 506 ne ide sigurno u kontra smjeru sa platinama...
možda nisam bio dovoljno jasan, nisam govorio o bez bobinskom paljenju nego o standardnom paljenju, znači platine standardna bobina i kondenzator. I tako radi normalno.. A sada da odgovorim brgudu.. Postoji elektronika u obliku standardne bobine koja se ugradi umjesto platina kondenzatora i obične bobine, znači ta elektronika radi potpuno samostalno, bez platina kondenzatora i obične bobine. Ali postoji mogućnost da zavrti u kontra smijeru, vjerovatno zato što elektronika baca među iskru. Šaljem sliku te elektronike.
 

Prilozi

  • 3081_0.jpg
    3081_0.jpg
    95.6 KB · Pregleda: 19

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Brgudu buš odgovoril koji to ima u malom prstu....?

Ova elektronika s tvoje slike je prc bobina 6V.
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Malo mi je čudno da uopće upali bez platina, kondezatora i bobine, a kamo li da upali u kontra smjeru ? 😕
Da, upaliti će bez platina, kondenzatora i bobine, ali umjesto bobine stavi se ova VEC elektronika. I zavrtit će u kontra smjeru kada je trzneš na jedan zub pri startanju, bez da povučeš špagu do kraja, ili ako je ugušiš skoro da se ugasi motor. Probao sam puno puta.

Ova elektronika s tvoje slike je prc bobina 6V.
Ne znam stručni naziv za tu bobinu, ali znam da radi samostalno bez platina i kondenzatora.
Dakle, iščupaš sve i staviš samo nju, i stvar dela.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
A soo! E sad nakon tri napisana posta stvar je malo jasnija.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,713
Neznam, ja bi se sa tim strojevima bojao raditi, ili bi ugradio neku zaštitu za slučaj da krene unatrag.
Hondi nije nikad palo na pamet da se zavrti u kontra smjeru.
 

ivsakopr

Novi član
Tu od
2 Ruj 2017
Poruka
10
Ma ne treba se bojati, samo treba provjeriti da je klasično platinsko paljenje i budi bez brige..kod mene već nekoliko godina radi bez problema otkad sam izbacio elektroniku
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Platine se ni na autima ne koriste več 20 i više let jer ih je zamjenila naprednija tehnologija s kojom nema problema ko s ovom starijom. I ti to bacaš van pa se vračaš na staro?
Niti da ti taj 506 na dan dva puta kontra upali.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
To si definitivno u pravu. Nisam na taj način razmišljal (y)
 

Vesel

Novi član
Tu od
25 Lis 2019
Poruka
1
Skoro sam kupio imt509 i nisam do sad imao susreta sa mtk, interesuje me kako se prebacuje pogon sa zadnjih tockova na prednje jer mi je dosao sa pogonom na kardan i ne znam prebaciti pogon na masinu ako moze pomoc?
 

Najnoviji postovi

Na vrh