• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Vegeta je isto Japanska kopija ( ženska koja je izmislila vegetu je doradila japanski recept tj odredila recept za pojedino tržište ) . Kaj se tiče IMT plugova jači su bili oni kaj su imali kovanu osovinu . Ovi kaj je popustil var imaju takvu osovinu .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,431
Ma taj plug je kao moj, u malo ozbiljnijoj zemlji bi se ova koljenasta osovina okrenula oko ove ručke za fino štelanje. Inače plug jako ljepo radi kada je sve u pravcu, samo u teškoj zemlji kratko bude ispravan. Svi šarafi kao da su drveni.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj je od starijih modela ništa se nije potrgalo sa 560 normalno ore ali sa 6945 ga teže podesiti , moral bi u desno jer mi prva brazda šira no malo idem desno i tak orem .
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Problem je samo u materijalu, sama kopija je po izgledu ista ili čak bolja od originala jer su visi i duži, al ko da su slozeni od građevinskog željeza( armature), jer da Plug složi od pravih materijala nebi imao zaradu, morao bi biti skuplji. Tad se nebi ni prodavao jer bi koštao kao i plugovi boljih marki (performansi).
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Da je kvalitete ko što je betonsko željezo(armatura) nebi bilo problema sa kvalitetom,betonsko je kvalitetno željezo za razliku od S-235 i S-355 od čega se večina proizvodi!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,484
Izrada pluga i pluznih dasaka je ipak malo naprednija od toga da se stavi samo kvalitetan materijal.

Svaka daska se mora savijat, ali i vracat. Zato i je srednji sloj meksi, a prvi cvrsci, otporan na trosenje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Čovijek na poslu mi se sad žali da ima imt 2x12 i teško ga vuče sa 539 u težoj zemlji pa bi ga rado smanjil na 2x10 ak nije jako komlicirano. On je mislio samo stavit manje lemeše.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Pa tak si nekak i ja mislim da nije dosta samo lemeše smanjit, nego i sami plug prepravit.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Čovjek se u ovih 40 min. otkako sam postavio pitanje već ohladio [emoji41] od prepravljanja.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Trebaš onu gredu što spaja prvu i drugu brazdu smanjit da čini razmak između brazdi 25,4 cm.
Nije to komplicirano to sam lani radio na slavoncu!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
To je ona kosa greda? Ma niš od toga, sad sam mu malo pokazal kaj bi trebalo i definitivno je odustal.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
I bolje da to ne radi,još bi više približio brazde jdnu drugoj kud ih i ovako naslanja pa bi bilo još gore!
Ja sam jednog 756 razširio za 8cm jer je čovjek kupio 560,kaže da mu puno bolje okreče brazdu i da je prezadovoljan!
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Brazda se bolje okrene kad je dubina manja od zahvata. Kad orem manje od 30 cm brazda se bolje okrene a zahvat je 2x35 cm.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Ne mislim tu na sipku zemlju. Tu netreba neki poseban stroj. Govorim o težim uvjetima ili kad je zemlja sama po sebi teška za obradu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh