• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pošto temu od imt pluga nisam nigdje našao a ima ih dosta tu po forumu, pa reko da i to napravimo.
imt 610-10 jednobrazni, od mojeg jednog kuma kupio ga prije 2 godine plug jako malo orao, praktički novo. ja sam orao s zetorom 6245 i tim plugom al kad zagrabi taj plug 6245 samo plače i vrti na mjestu. ovo pero gore što okreče da je željezno mogao bi komotno s njim regolati. jedina zamjerka tom plugu je što ima tanke bolcne kategorije kopčanja A što bi mogao malo jači traktor dok se rigola lako otkinut. evo nekih slika, inače lemeši i daska su dugački kao i na mojem gassneru dakle 16 cola bi bili al kako ga pomakneš u stranu tolko grabi dakle imaš od najuže 12 cola pa sve dok ga pomakneš do 16 cola
i688012_Slika070.jpg
i688010_Slika069.jpg
i688009_Slika068.jpg

i688008_Slika067.jpg
i688007_Slika066.jpg
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Ajde, pa kod tebe sve novo, malo radilo..
Dobar je plug...
Nego, na te tanke bolcne staviš pikse da nema lufta, neboj se nećeš ih polomit, samo po gasu...
Al 6245 ga mora vuć ko od šale... Nesmije plakat pod njim ni vrtit u mjestu, pa on ima i prednju vuču...

Evo još jedan, nije novi, naradio se, morat ćemo opet navarit čelo daske, onu kockicu kod ručke jer se zajela...
 
B

Bobo

Guest
Ako rigolanjem smatras dubinu od 50cm, onda izvoli:

Slikano je sa SE k700i po maglovitom danu pa su zato i slike lose, al se vidi dovoljno. Vise ljudi iz sela je dolazilo s metrom, jer su mislili da lezem da orem 50cm duboko, al nisam lagao:









Pero je na njemu bilo plasticno, i u prva dva prohoda sam ga polomio i nije igralo nikakvu ulogu. Da je na njemu bilo metalno pero, morao bih ga skinuti jer je dosta zemlje prelazilo preko daske, a pero nema snagu toliku da okrene zemlje koliko i daska pa bi samo pravilo dodatni otpor pri ovakvom oranju za koje plug nije uopce zamisljen.

610.10 sam dugo vremena sebi trazio da kupim i nisam ga uspio pronaci, jer ko god ga ima, nece ga prodati a oni koji ga i prodaju il traze puno, il je poderan do kraja.



Kad je vec tema otvorena, posjedujem IMT plug 755.20 te leskovacki jednobraznjak 16" koji ima istu dasku i lemes kao i IMT 610.10...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma ne velim ja da ne valja al jednostavno nemam iskustva s tim dubokim rigolanjem stavio sam ja pikse na bolcne al svejedno sam bio u strahu da ih ne potrgam pošto je plug od kuma. to je on bio kupio neznam gdi točno i platio ga 2400 kuna to znam al plug radi super ma ide 6245 bez greške s njim al sam ga ja upro u ilovači do rame je zarovao al traktor je sam stao ko da sam mu zakapčio još 3 brzde iza :lol:
ovdje i po slikama vidite da je plug dobar da ne lažem. al ineče do normalne dubine 30 cm što je več dost duboko da 6245 ide pjevajuč s njim čak ima mjsta gje mogu s 2 orat. s tim da sam orao gdi je nekad bio vinograd malo pod brijeg 1 direktna malo dublje i na mjestima u brijeg je bila potrebna špera pošto je ta zemlja kao špek da režeš svijetlile se bredze a složene bile kao knjiga, sam ga treba dobro poriktati. s tim da je oranao u kasnu jesen 12 mjesec. a ova plastika se toliko savijala da sam mislio da če puknit al nakon nekog vremena je samo napukla pa sam kupio bio novu da me ne zeza kum da sam mu potrgao a novu nisam stavio pa rekoh zašto ne
 
B

Bobo

Guest
Osovinu na plugu, ili klinove na osovini ces pokidati samo da ores po jako jako suhom s jako malim plugomi s ogromnim traktorom suludim brzinama. Ako plug tjeras u zemlju prisilnim hidraulikom, vici ces ti nejga ak imas traktor koji to moze, al ce se lemesi toliko grijati i to oranje nije...

Slobodno ti njega u vlaznu zemlju tjeraj dokle god ide nece njemu biti nista, sve dok ga ne budes vukao 20km/h kroz njivu ;)

Ak se sjecas onog mog trobraznjaka sto sam imao, on je imao rucno radjenu osovinu a umjesto klinova vijke na kojima su bile probusene rupe za osigurace. Ne sjecam se dimenzije vijaka, al traktor kategorije 1 je imao lufta i nije ih polomio, tak da ono nema bojazni nikakve.


Sto se IMT plugova opcenito tice, po ravnom oru super i mislim da je to za male traktore najbolje pogodjen plug. Projektirani su u suradnji s kvernelandom a sad FOP pravi plugove s Vogel daskama tako da su i dan danas vrlo kvalitetni i opet cu kupiti IMT plug, jer mi se pokazao kao odlican i bez ikakve zemjerke.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
onda sve pet al več je malo vinuta gdi se kopča na desnoj strani i sad treba odšerafit i stavit drugu al nije moj plug pa mi niti nije to potrebno ja sam ga samo imao za jedno oranje i to je to bilo i moji dojmovi o tom plugu su bili odlični. ore super i super okreče bez daljnjeg pa čak i bez pera na vrhu
ne sječam se tvog trobraznjaka al kužim te kaj mi hočeš reč da su ti bili vijki umjesto osovine za kopčanje. i kako je to oralo 3x10 to si s 549 orao?
planiram kupit imt plug 756 pošto sam jednog dobio od susjeda jer se više ne bavi s tim pa mi dao pod račun od kombajniranjapa bih kupio još 2 nekakva rashudovana pluga i složio 4 braznog ako bi to naravno bilo isplativo ili kupit nekog 4 braznor lošeg pa ga uredit što mislite???
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
imal sam imt plug dvobrazni 12 cola ,polomil sam bolcne ,strgal šipku za štelanje i ona osovina na kojoj je šipka mi se okrenula tak da više nikad ništ od imt na grunt
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam cijeli asortiman IMT plugova :mrgreen:

IMT FOP 610.14 - 2x14''
IMT 756 - 2x12'' sa vogelovim daskama (neka vanserijska izvedba)
IMT 756.20 - 2x12'' - obični imt plug
IMT 610.10 - 1x16''


prije sam još imao IMT 755.20, al smo ga prodali
 
B

Bobo

Guest
Kikic: Mozes spajati vise IMT plugova jedan za drugi ali moras imati i dodatne upore na spoju, te napraviti uporu od zadnje brazde do mjesta gdje se kopca top-link...

Sanana: IMT 610.10 je 1x16" a ne 1x14"

Danek: S kojim si to traktorom uspio potrgati IMT plug na sve te silne nacine, kad sam ja sa svojim cupao panjeve i jos uvijek ore kao lud. Jedan panj nismo mogli iscupati, pa smo kopcali dva traktora odjednom i izbacili smo zadnju brazdu iz centra, ali svejedno plug se nije nigdje polomio niti rasklimao. Treba ga samo drugacije stelati nego normalne IMT plugove al zamjeni se nosac brazde i on je opet u centru.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala Bobo na info., to nisam znao, još se ja čudim kako on puno hvata, a to je zapravo 16'' plug :mrgreen: :mrgreen:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Bobo kaže:
Kikic: Mozes spajati vise IMT plugova jedan za drugi ali moras imati i dodatne upore na spoju, te napraviti uporu od zadnje brazde do mjesta gdje se kopca top-link...

Sanana: IMT 610.10 je 1x16" a ne 1x14"

Danek: S kojim si to traktorom uspio potrgati IMT plug na sve te silne nacine, kad sam ja sa svojim cupao panjeve i jos uvijek ore kao lud. Jedan panj nismo mogli iscupati, pa smo kopcali dva traktora odjednom i izbacili smo zadnju brazdu iz centra, ali svejedno plug se nije nigdje polomio niti rasklimao. Treba ga samo drugacije stelati nego normalne IMT plugove al zamjeni se nosac brazde i on je opet u centru.
univerzal 70 ks,prenježan je to plug za ilovaču i malo jači traktor,sad imam rabewerk.
 
B

Bobo

Guest
70ks, i 2x12" koliko si ti duboko isao s tim plugom da ga polomis?

Mislim, tesko mi je povjerovati da si onako masivan plug uspio polomiti na toliko mjesta... Stvarno mi je to tesko za povjerovati, jer sam imao prilike vidjeti gdje se veci traktori muce da vuku plug kroz zemlju, al vrte tockovima, a ne motaju nista na plugu.

Svaka ti cast, ak si to uspio strgati, neka gadna zemlja onda?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Bobo kaže:
70ks, i 2x12" koliko si ti duboko isao s tim plugom da ga polomis?

Mislim, tesko mi je povjerovati da si onako masivan plug uspio polomiti na toliko mjesta... Stvarno mi je to tesko za povjerovati, jer sam imao prilike vidjeti gdje se veci traktori muce da vuku plug kroz zemlju, al vrte tockovima, a ne motaju nista na plugu.

Svaka ti cast, ak si to uspio strgati, neka gadna zemlja onda?
nije gadna zemlja nego je slaba konstrukcija štelanja i prihvata pluga
 
B

Bobo

Guest
Cuj, stvarno sam vidio puno IMT plugova u zivotu ali kao sto vidis da mi je tesko povjerovati da je to uspjelo puci...

ono, prvi mi je glas da je ikome ikada na IMT plugu pukla osovina. Ajd onaj klin sto uskace u zubce za stelanje, kod mene se potrosio i na kraju pukao, to OK, ali osovina i klinovi za kopcanje da su pucali, stvarno prvi glas.

Eto, svaki dan cujes nesto novo ;)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Bobo kaže:
Cuj, stvarno sam vidio puno IMT plugova u zivotu ali kao sto vidis da mi je tesko povjerovati da je to uspjelo puci...

ono, prvi mi je glas da je ikome ikada na IMT plugu pukla osovina. Ajd onaj klin sto uskace u zubce za stelanje, kod mene se potrosio i na kraju pukao, to OK, ali osovina i klinovi za kopcanje da su pucali, stvarno prvi glas.

Eto, svaki dan cujes nesto novo ;)

nisam rekel da je osovina pukla nego da je preskočila ono mjesto gdje mora biti pa mi je prvi plug oral po putu a drugi bil metar u zraku,a klin je pukel,nisam napomenul da plug je bil star 1 god.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Bobo kaže:
Kikic: Mozes spajati vise IMT plugova jedan za drugi ali moras imati i dodatne upore na spoju, te napraviti uporu od zadnje brazde do mjesta gdje se kopca top-link...

aha od zadnjeg treba složit potpor skroz do kopčanja gdi je top link to kužim nego da te pitam jer je to iplativo slagat 4 braznog 12" ili kupit nekog potrošenog pa ga urediti makar mi se čini da imt jako lijepo ore dok se namjesti dobro i stavit mu željezna pera jer ova če mi ilovača lomit ako budeju malo duže plugovi vani stajali pa če pucat samo tak dok dođe malo veče opterečenje na plug. i dal znaš odprilike za kolko bi mogao kupit još 2 dvobrazna pluga imt 756.20
 
B

Bobo

Guest
Da kupis 2 2x12" IMT pluga u donekle dobrom stanju, i da ih spojis kako treba, pokupujes metalna pera, nabavis brazni tocak... potrosit ces vise novaca, nego na polovnog Kvernelanda 4x12" koji ima sve to i sigurno ce OKR raditi u ilovaci, dok dva IMT pluga sastavljana u kucnoj radinosti mogu na spoju puci samo tako. Da ni ne spominjem da ce te Kverneland jeftinije kostati, bolje zaoravati, lakse ce se vuci od IMT-a...

Marko93 se sjeca Kvernelanda 4x12" sto se u Njuskalu nudio prije pol godine-godinu za 900€ a plug bio u super stanju... Mozda i ima njegovu sliku, a meni je zao sto ju nisam uzeo, jer je plug zilja bio u odlicnom stanju. Da ni ne pricam da se na mnogo kverneland ravnjak moze podici zadnje radno tjelo, tako da u oranju ne smeta, i imas trobrazni ak je tesko za orati. Da zadnju brazdu preklopis, trebas samo jedan vijak odvrnuti i stvar rijesena...

Svakako pricekaj da nesto slicno iskrsne, ili se raspitaj kod ovih sto uvoze prikljucke. Pogledaj po slovenskim oglasnicima, oni u zadnje vrijeme prodaju puno kverneland plugova po vrlo pristupacnim cjenama.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Sječam se pluga,bio je 20-25km udaljen od mene i još sada mi žao kaj ga nisam kupio :blackeye
Šteta ali slike nemam...
3 brazni IMT 756 visoki klinres se u sloveniji nabavi za 500-eura---
Kwernelnadi su večinom okretači tamo na prodaju..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
ma ja ču sad dok idem u njemačku znam za jednog gassnera starog s pretplužnjacima i kotačom 4x12 grmlje ga zaraslo nije baš u nekom stanju al lemeši su novi no daske su u banani treba nove al cca 200 eura mi švabo rekao pa sam mu se smijao a sad ga još možda kupim ako nije prodan
 
F

Fritz

Guest
dal znate možda di bi bilo pretplužnjaka za kupit (rabljenih) i dal ko ima pretplužnjak na imt plugu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh