• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
auuuuu to je van mojeg đepa preskupo. nešto po kili kaj bude išlo pa da ske imam neke doma 4 komada a lemeše ču nekakve za kakvih 400 kuna nabaciti.
kad idem u njemačku idem kod gazde gdi sam kupio rotokosu tamo je jedan gassner s pretplužnjacima 4x12 u grmlju. davao mi ga je za 200 eura al su daske loše bile kasnije mi je rekao da se bumo dogovorili a sad vidim da sam trebao uzet. vidit ču ako je još u grmlju kupit ču ga malo obojat stavit daske i ko bog če biti za strn plitko orat
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
znali ko kakvi su plugovi poljske proizvodnje ovdje se mogu kupiti trobrazni novi za 1000 e
pa me zanima zasto su tako povoljni
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
vjerovatno su dobri za lakša tla,a to ti baš i ne bih preporučio ako su ti zemlje teške jer bi se vjerovatno smotao.
po meni ti je bolje kupiti polopvni lemken,landsberg,VN ,u biti neki zapadni plug.
 
N

nikolaindjija

Guest
jedno vreme ti poljski plugovi kod nas su kostali 700e jeftini su zato sto su napravljeni od cevi,moj kolega ga ima zadnja brazda mu se iskrivila :lol:
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Ja imam poljske plugove tri brazde 12cola. meni su plugovi odlicni, vec 3godine sa njima radm, nista se nije pomotalo ni potrgalo, a orao sam sve i svasta, i panjeve i kamenje, i sve tipove zemljista, znaci od sionice teske, ilovace pa do prahulje. pozzz
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
kupio sam plugove poljske i malo sam radio sa njima i zadovoljan sam uzoro sam oko 4 ha svakakve zemlje i teze i lakse
svakako u laksoj zemlji i bolje ore i bolje slaze. Sve u svemu zdovoljan :D za te pare.
 
V

vedo

Guest
Nevjerovatno!!!

Zar je i ovo IMT proizvodio:

-šestobrazdni raoni plug IMT 610.64-namijenjen je u prvom redu za ljuštenje,odnosno zaoravanje strništa a takođe i za plića oranja do dubine 25 cm.Namijenjen je za traktor IMT 5170.Ukupan zahvat iznosi 1.80 m,razmak plužnih tijela je 77 cm a klirens 75 cm.Težina 2100 kg

-osmobrazdni raoni plug IMT 610.80-namijenjen je za osnovnu obradu zemljišta do 35 cm dubine.To je vučeni plug zglobne konstrukcije.Namijenjen je za traktor IMT 5360.Razmak plužnih tijela je 102 cm,a klirens 80 cm.Težina 5700 kg.

-dvanaestobrazdni raoni plug IMT 610.25-namijenjen je u prvom redu za ljuštenje,odnosno zaoravanje strništa a takođe i za plića oranja do dubine 25 cm.To je vučeni plug zglobne konstrukcije.Namijenjen je za traktor IMT 5360.Razmak plužnih tijela je 72,5 cm,a klirens 65 cm.težina 3000 kg.

Osim IMT plugova da li neko zna još neke proizvođače "ogromnih" plugova.

P.S podatke sam uzeo iz IMT kataloga :) :)
 
B

Bobo

Guest
Postoji tema IMT plugovi i tvoj post ovdje premjesten.

Evo ti IMT 5 brazdi:


A evo ga i 8 brazdi:
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
DENNIS kaže:
Ja imam poljske plugove tri brazde 12cola. meni su plugovi odlicni, vec 3godine sa njima radm, nista se nije pomotalo ni potrgalo, a orao sam sve i svasta, i panjeve i kamenje, i sve tipove zemljista, znaci od sionice teske, ilovace pa do prahulje. pozzz
sa kakvim traktorom teras te poljske plugove koliko ks
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Te plugove vucem sa MF298 88ks. a cak sam ih gonio i sa imt560 u laganoj prahulji u ravnici.
kako rade kod tebe jel ima kakvih motanja ili pucanja, kod mene za sada nema nista sve ok. pozzz.
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
DENNIS kaže:
Te plugove vucem sa MF298 88ks. a cak sam ih gonio i sa imt560 u laganoj prahulji u ravnici.
kako rade kod tebe jel ima kakvih motanja ili pucanja, kod mene za sada nema nista sve ok. pozzz.
malo sam uspio smotati prvu glavu onu plocu sta drze 3 sarafa ali macola i lako se ispravi a vozim ih sa mtz 82.1
za sad idu dobro malo sam radio nekakva crtala na njemu da ljepse ore, ali cini mi se da su malo poteski za voziti za razliku od owerun plugova 3 brazde. poz
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
pa kako si to uspjeo :scratch , ja nisam jos nista potrgao osim lemesa. a sta sam panjeva i kamenja izorao da se ubijes, idi sporije tamo gdje zemlja nije dugo orana, a teski su za vuc sto su im daske kratke i lome brazdu. J a imam sam jedno crtalo kod zadnje brazde. pozz
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
DENNIS kaže:
pa kako si to uspjeo :scratch , ja nisam jos nista potrgao osim lemesa. a sta sam panjeva i kamenja izorao da se ubijes, idi sporije tamo gdje zemlja nije dugo orana, a teski su za vuc sto su im daske kratke i lome brazdu. J a imam sam jedno crtalo kod zadnje brazde. pozz
neznam negdje zapeo a sto se tice crtala ja sam nesto napravio na lemese zaverio na sve tri brazde i sijece zemlju
 
B

Bobo

Guest
IMT je pravio jednobraznjake s oznakom 610.10, a LEMIND je pravio jednobraznjake s manjom daskom 12", oznaku ne znam. Prodavali su se i s IMT naljepnicama, ali je vidno manji plug.

Za FOP nemam pojma je li proizvodio jednobraznjake ili nije, ali ja ih nikada nisam vidio ni na slici, tako da je lako moguce da su pravili 2 i vise brazdi.
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Bobo kaže:
IMT je pravio jednobraznjake s oznakom 610.10, a LEMIND je pravio jednobraznjake s manjom daskom 12", oznaku ne znam. Prodavali su se i s IMT naljepnicama, ali je vidno manji plug.

Za FOP nemam pojma je li proizvodio jednobraznjake ili nije, ali ja ih nikada nisam vidio ni na slici, tako da je lako moguce da su pravili 2 i vise brazdi.

oznaka leminda je bila 752.10, imam katalog njihov, al mislim da leminda više nema, pošto tanjurače sa 20, 24, 28 diskova dolaze pod imenom AGRO BAR makedonija, iz VINICE
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Kod nas u BiH se prodaju još uvijek tanjirače pod imenom Lemind Leskovac, i to redom modeli koje si nabrojao 20, 24, 28.
Ali tko zna gdje se proizvode, naljepnicu je lako nalijepiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh