• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT prikolice

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
Pa ta se crveni kao nova. :finga:...Neka te dugo služi.......a iz mog iskustva rada sa takvom vrstom prikolice trebala bi te služiti dugo,duugo,duuuugo, duuuuuuuugoooo..........
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Pa ta se crveni kao nova. :finga:...Neka te dugo služi.......a iz mog iskustva rada sa takvom vrstom prikolice trebala bi te služiti dugo,duugo,duuuugo, duuuuuuuugoooo..........
Hvala znam da je od srca.
Dali ti je poznata neka web stranica gdje se mogu pogledati njene karakteristike.
Ti si s tvojim komentarima bio jedan iskreno rečeno presudni forumaš koji je s svoim komentarom nama presudio kupovinu.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Di si Ero???????? Daj sliku Jonija sa IMTejkom.

Ma tu sam nisam još ništa s njom radio kad bude biće slika.
Malo smo je ispregledali i mislim da je odlična kao nova.Hvala za kupnju . Tvoji komentari su bili presudni za kupovinu.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Moram priznati vozili smo stajski đubar ovih dana nisam ništa slikao ali da malo napišem da si bio u pravu za kipanje da ne može da ona sama otvara vrata .
S prvom smo imali problema jer smo je jedva iskipali sve se zaglavilo.
Kasnije sam otkačio one poluge podizača vrata i otvarali smo vrata ručno i išlo je kao ludo.
Umoriš se dok je utovariš je kao provalija stane u nju čudo robe.
Kipala je odlično diže bez problema na leru -ima svoju pumpu- sve ostalo je radilo besprekorno,
Stvarno smo zadovoljni s prikolicom.
 
O

Odessa88

Guest
Evo ovako imam jedan problem.Radi se prikolici na kojoj imam one vece gume sa felnama sto se odvajaju.E ja bi sad da stavim druge felne sa gumama da bi prikolica bila nazad spustenija.Stavio bi one felne od zmaja beraca sa tim balonkama ili neke baloneke manjih dimenzija ili neke klasicne felne.Da li je to izvodljivo ili moram da menjam i glavcine???Evo par slika da vidite kako to izgleda.Hvala unapred
 

Prilozi

  • DSC00125.jpg
    DSC00125.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 764
  • DSC00125_resize.jpg
    DSC00125_resize.jpg
    13.8 KB · Pregleda: 306
  • DSC00131_resize.jpg
    DSC00131_resize.jpg
    12 KB · Pregleda: 1,005
  • DSC00129_resize.jpg
    DSC00129_resize.jpg
    11 KB · Pregleda: 521

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kupis felge i gume koje hoces za tu vrstu tromli i kod tokara izmjenes samo srce felni.
 
O

Odessa88

Guest
Kupis felge i gume koje hoces za tu vrstu tromli i kod tokara izmjenes samo srce felni.

Sta ti je ti tromli??Glavcina??Kako da izmenim srce felni????

I dal znas kolko se krece cena polovnih felni sa gumama na primer od zmaja beraca???Nisam bas upoznat sa tim cenama pa da me neko ne odere
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sta ti je ti tromli??Glavcina??Kako da izmenim srce felni????

Da glavcina kod starih tipova imt prikolica je ogromna.Na nju pasu samo felne 17,5 cola ili njihove original.Rastavne nepasu.Srce felni mjenjas kod tokara.Odneses staru felnu i on ti u novoj felni od komada plocevine istokari srce.Tacnije njemu su bitni raspored rupa za vijke i srednja rupa na felni.Na slici su male glavcine i zato ti mozes stavljati felne koje god hoces.Najcesce ljudi stavljaju 16 cola felne rastavne od kamiona zastave ili sad po novijem 17,5 cola.To ovisi o gumama koje su ti dostupnije i jeftinije.

I dal znas kolko se krece cena polovnih felni sa gumama na primer od zmaja beraca???Nisam bas upoznat sa tim cenama pa da me neko ne odere

To ovisi ko prodaje.Inace u Bosni se krecu oko 250eura.Bar je tako u mom kraju.To je cijena za obe felge sa gumama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Odessa88

Guest
Da glavcina kod starih tipova imt prikolica je ogromna.Na nju pasu samo felne 17,5 cola ili njihove original.Rastavne nepasu.Srce felni mjenjas kod tokara.Odneses staru felnu i on ti u novoj felni od komada plocevine istokari srce.Tacnije njemu su bitni raspored rupa za vijke i srednja rupa na felni.Na slici su male glavcine i zato ti mozes stavljati felne koje god hoces.Najcesce ljudi stavljaju 16 cola felne rastavne od kamiona zastave ili sad po novijem 17,5 cola.To ovisi o gumama koje su ti dostupnije i jeftinije.

Pa i ove moje felne su rastavne!Jel su 17,5 cola ili??Koliko cola imaju te od beraca??
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
poz. svima i ja imam problem sa felgama i gumama na prikolici, izradio sam zimus prikolicu nosivosti 6 tona, pod i kipa su od fap-a 13, osovina od kamiona mercedes-a sa felgama colovkama 17,5 cola, kad natovarim teret 5 tona vidim slabo podnose gume treba mi dobar prijedlog kako da riješim ovaj problem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
poz. svima i ja imam problem sa felgama i gumama na prikolici, izradio sam zimus prikolicu nosivosti 6 tona, pod i kipa su od fap-a 13, osovina od kamiona mercedes-a sa felgama colovkama 17,5 cola, kad natovarim teret 5 tona vidim slabo podnose gume treba mi dobar prijedlog kako da riješim ovaj problem
Ili udvojeni kotači ili tandem osovina s istom dimenzijom guma.
Možeš probati i s većim gumama.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Ili udvojeni kotači ili tandem osovina s istom dimenzijom guma.
Možeš probati i s većim gumama.

ne razumijem, jel misliš na "udvojene" to jest duple -teško mi zbog velikog otpora duplih točkova posebno kad ulazim u oranicu, kakva je to tandem osovina, neznam veće gume mogu li na ove felge
 
O

Odessa88

Guest
Dal znate kako da obradim rudu od prikolice jer je varena,pa kad kacim na automatsku kuku nema puni hod pa me brine da je ne otkine.Dal je bolje da se sece i opet uradi kako treba pa da je vucem sa automatskom kukom ili da kupim onu donju poteznicu i da nediram nista????
 

Prilozi

  • DSC00124.jpg
    DSC00124.jpg
    77.5 KB · Pregleda: 1,535
B

Bobo

Guest
Prepravi rudu na prikolici, jer vuci prikolicu na poteznici je SMRT... Em lupa, em skakuce traktor...

Samo da te upozorim, okretna oko rude i kuke ne idu skupa. Za kuku ruda mora biti s fiksnim okom.
 
O

Odessa88

Guest
Prepravi rudu na prikolici, jer vuci prikolicu na poteznici je SMRT... Em lupa, em skakuce traktor...

Samo da te upozorim, okretna oko rude i kuke ne idu skupa. Za kuku ruda mora biti s fiksnim okom.

Znaci da ne kupujem onda tu donju poteznicu ako nevalja.Kako mislis okretna oka?Jel su to ona st ima na nekim imt-ovim prikolicama sto stoje od ispod??Mislis ta okretna i ne idu na automatsku kuku??Sto???I kako da je prepravim??Evo jedne slike jel to okretno oko na njoj??

Jel na ovoj okretno oko??
 

Prilozi

  • prikolica_srednja.jpg
    prikolica_srednja.jpg
    25.2 KB · Pregleda: 957
Posljednje uređivanje od moderatora:
O

Odessa88

Guest
I ja mislim da jeste.Kako da se uradi ta ruda??Da se isece pa da se zavari opet??Da kupim novu,samo taj kraj to oko pa da se zavari ili kako??
 
B

Bobo

Guest
Ako imas okretno oko na rudi, samo za ili zavari za rudu da se ne okrece, ili probusi busilicom i rudu i cjev oka i stavi vijak kroz tu rupu da se ruda normalnim radom ne moze okretati, a ako ipak dodje do prevrtanja prikolice saraf se polomi i prikolica nece okrenuti traktor (ako se radi o nekom nepovoljnom terenu)
 

Najnoviji postovi

Na vrh