• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

Svix

Novi član
Tu od
30 Ožu 2021
Poruka
8
Kod mene striko ima Imt 540 sa fiat motorom 1979 godina proizvodnje.Pokazao se jako dobro.izuzetnu snagu ima i ostrinu.promjer klipa je 100 mm a ima i utb 445 od 45 ks.ta dva motora nisu ista kao sto to neko napisa.
 

Svix

Novi član
Tu od
30 Ožu 2021
Poruka
8
Jel li kad ko pokusao da u 540 ubaci motor od male zastave? Da li je to izvodljivo?:unsure:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,048
Zakaj nebi bilo?
Napraviš među ploču i nasadiš motor gore, samo bi trebal i karter biti guseni da imaš kam prednja kola zašarafiti i malo poraditi na limariji i pripasivanju hladnjaka ...
Neisplativo, po mom.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Na poslu imamo imt 540 sa Fiatovim motorom. Traktor samo malčira sezonu u krugu i ostatak godine stoji u garaži. Ove godine imamo problem s njime. Pali dobro ali nakon što odradi recimo pola sata, na kratko sam digne gas i ugasi se. Poslije toga moramo dugo šlepat da ponovno upali jer izvuče aku. Jedno vrijeme neće nikak upalit, poslije hoće. Od čega da krenemo šarafat?
 

dincho

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
2
Pozdrav ekipo.
Registirao sam se na ovom forumu jer imamo problem sa pronalaženjem brtve glave motora. Radi se o IMT 533 (1977. godište) s FIAT trocilindrenim motorom. Zna netko di bi se to moglo nabaviti, može sjeverozapadna HR a može i preko online shopa. Hvala!
 

Prilozi

  • DSC_1661.jpg
    DSC_1661.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 26
  • DSC_1663.jpg
    DSC_1663.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 26
  • DSC_1664.jpg
    DSC_1664.jpg
    33.1 KB · Pregleda: 26

dincho

Novi član
Tu od
23 Srp 2023
Poruka
2
Tnx, budem kontaktiral onda njih.
Da, manje više se svi čude kako to IMT a FIAT motor. Pogledal sam malo ovu temu, ispada da bi onda oznaka motora bila 8035.02 prema promjeru i hodu cilindra.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Pozdrav ekipo.
Registirao sam se na ovom forumu jer imamo problem sa pronalaženjem brtve glave motora. Radi se o IMT 533 (1977. godište) s FIAT trocilindrenim motorom. Zna netko di bi se to moglo nabaviti, može sjeverozapadna HR a može i preko online shopa. Hvala!
Imam ja 533 s FIAT motorom, ali na pločici traktora piše 538 i moj je 1978 godina. Motor ima 14000 sati bez velikog servisa, stelani samo ventili , pumpa. Sad baca malo na odušak dim.

Pogledaj koji ti je motor, imaš na bloku motora oznaku na strani uljnih filtera na početku motora.

Moj je 8030.02. A brtvu bi mogao naći u u Traktor servis Križevci, Traktor Universal Sesvetama, ili masiva.

Samo pazi na ursusima su Fiat motor drugačijeg promjera klipa I hoda od ovih Fiata talijanskih 8030.01 i 8030.02. Moraš im reći oznaku motora
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
418
Motori Fiata su bili daleko bolji i kvalitetniji u odnosu na direktan prenos, diferencijal, koji je bio preslab u odnosu na živost motora i težu nogu na kvačilu i na gasu traktora.....Recimo da bi na 540 uz Fiatov motor puno bolje sjeo prenos preko reduktora, kao na pr. 560. to bi bilo to...
 

LUXON

Novi član
Tu od
21 Lis 2023
Poruka
1
Poštovane kolege, Posedujem traktor Imt 540 Fiat motor (8035.02),pa me interesuje da li je neko ugrađivao kompresor i od kog traktora odgovara? Unapred hvala na odgovorima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh