• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

mpetek

Novi član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
0
Re: Hidraulika IMT

Nalazi se skroz naprijed. Rijec je o modelu BN81 iz 1989.
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Re: Hidraulika IMT

Vjerojatno je nešto začepilo dovodnu cijev ulja... koja ide k pumpi.
Ili je kakva krpa upala pa ju je poteglo... ili komad "nečega"
Slični problem sam imao na jednom kombajnu... pumpa se grije, sve sporo radi a pritisak je ok.
A ne radi kak treba.. :mad::
Na otvoru rezervara ulja je mrežica... nema šanse da nešto padne u rezervar. :icon_scratch:

Plastični plovak, koji signalizira u slučaju da nema ulja je otpao s nosača i začepio cijev kroz koju pumpa vuče ulje... :icon_toilet:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Hidraulika IMT

sve i da nije kaj je kolaga motohod nabrojio skini crijevo na tlačnoj strani pumpe i dozvoli pumpi da se oslobodi zraka iz usisnog djela cjevovoda .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Re: Hidraulika IMT

kljucno je ovo sto kazes da se ulje odnosno pumpa pregrijava, negdje nesto blokira protok, radi li motor otezano, opterecuje li ga pumpa iako ne radis sa komandama (trebala bi ako se grije)
 

Gladiator72

Novi član
Tu od
16 Ožu 2017
Poruka
0
Pozdrav
Imam samo knjigu rezervnih djelova tako, da mi treba još knjiga ( gdje stoji koja stvar)o samom skipu bn80. Recimo koje ulje ide u motor u hidravluku, mjenjač. Koji su filteri za ulje i tako dalje.
Pošto mi je u interesu, da ga održavam sam bilo bi dobro, da imam in neke original knjige o samom skipu bn 80?
Hvala na odgovoru.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Dižem temu iz mrtvih...
Kupio neki dan IMT SKIP BN81, 87. godina bez papira. Gdje je na njemu broj šasije?
 

Zvonja

Novi član
Tu od
22 Pro 2020
Poruka
2
Pozdrav,

kupio sam Skipa bn 79 pa me zanima gdje mogu naci radionicki prirucnik ili nesto takvog tipa?
Sam bih ga odrzavo pa me zanima koje tekucine ide u njega, sheme struje, te opcenito na kojim satima treba koje servise

Hvala svima
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Pukao lajtung on volana na skipu,kada sam ga odšarafio,ulje je kao voda,smeđe boje..
Dal da stavljam atf unutra il hidraol?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Hidrol je bezbojni do žuti, ATF je crveni i više je "vodenast".
Ako je zasebni spremnik ulja, vjerojatno je ATF. Ne znam kakvo ulje ide na servo volane na SKIP-u, ali IMT navodi ATF.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Vodenasto je i smeđe.vjerovatno je crvena nakon puno godina postala smeđa.
To je u biti imt 577,tako da je onda valjda isto skip=imt 577.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Jel na njemu servo ili hidrostatički volan?
 
Na vrh