• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT SKIP

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
@banijac čestitke na kupnji...nek te dobro i dugoo služi..i mi smo išli vidjeti jednog skipa pred pol godine al bio je kaj da je prošal sve svjetske ratove i par lokalnih...prednji rukavci su bar 20 put vareni,gume čelave,motor donekle,a dalke nismo niti htijeli sprobavati...a lik je htio 4000€i niti euro manje...tak da si ti i jeftino prošao sa kupnjom za tako dobar stroj...
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
380
Banijac, svaka cast na stroju! Vidim da je zadnja konzola nestandardna. sad, da li je tvornicka tako ili je mjenjana, no tu SVI skipovi pucaju bez obzira na sve. cuvaj se na skipu samo kocnica, dok do njih dodjes prodje te volja za zivotom (mora se kabina skidati ili podupirati, pa bocni reduktori dolje, pa tek onda kocnice...

Ostalo vise manje nece biti problema. Nek dugo sretno i zadovoljno sluzi novog gazdu!



Sta ti covjece lupas?!? Kakav turbo punjac, o cemu ti pricas? Turbo punjac je sasvim deseta stvar i s pogonom nema nikakve direktne veze.

Ovo je uljno kvacilo, tj hidrospojka za prenos snage do mjenjaca. Takve se spojke koriste na mjestima gdje obicna spojka ne moze izdrzati opterecenja.

Inace hidrospojka sama po sebi nema neke direktne veze s reverzerom koji je pak na ovom stroju mehanicke prirode pomocu kojeg se prebacuje smjer kretanja naprijed nazad...
valjda znam stasamskido sa svog bagera jos u taj turbo punjac ulazi uljna pumpa koja mu daje odredzeni dio ulja nista ja ne lupam toje tako
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
valjda znam stasamskido sa svog bagera jos u taj turbo punjac ulazi uljna pumpa koja mu daje odredzeni dio ulja nista ja ne lupam toje tako

kolega kaj god ti rekao to NIJE turbo punjač...turbo punjač(turbina)se nalazi na motoru i on služi za povečanje snage motora....
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Banijac, svaka cast na stroju! Vidim da je zadnja konzola nestandardna. sad, da li je tvornicka tako ili je mjenjana, no tu SVI skipovi pucaju bez obzira na sve. cuvaj se na skipu samo kocnica, dok do njih dodjes prodje te volja za zivotom (mora se kabina skidati ili podupirati, pa bocni reduktori dolje, pa tek onda kocnice...


kočnice rade ukopava se u mjestu slagane su kaže da je stavljao nešto od zetora i nisu tvrde. a zadnja konzola nije pucala nego je neko pojačao
 
B

Bobo

Guest
Onda si miran neko dulje vrijeme,..

A to sto je netko pojacavao, meni lici da je cjela konzola radjena iz pocetka jer prvi puta vidim takvu na SKIP-u...

Sve u svemu, glavni nedostatci su mu uklonjeni jos samo da ima hidraulik volan jer servo i skip ne idu skupa ;)
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
a u čemu je problem sa volanom jel pumpa slaba ili bi trebao biti hidrulični klip većeg promjera.
ja na torpedi 75 bez prve vuče imam utovarivač podignem 700kg i volan radi isto kad nema ništa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
miga tako ovdje zovemo a znam daje turbo na motoru i zam damo on pogoni bager jer je veza izmedzu motora i mjenjaca
To na kaj ti misliš se zove Wandler

Wandler_TH700_gross.jpg
 
B

Bobo

Guest
a u čemu je problem sa volanom jel pumpa slaba ili bi trebao biti hidrulični klip većeg promjera.
ja na torpedi 75 bez prve vuče imam utovarivač podignem 700kg i volan radi isto kad nema ništa.

Nije problem dok god radi i dok ni ne pokusavas motati dok stojis na mjestu bez obzira pod teretom ili prazan...

Servo je dosta lose napravljen i zna ona cahura unutra puci, pa se mora variti i tako, dosta neprecizno to radi jednom kad se razmrda.

Noviji skipovi imaju hidraulik volan ali ista pumpa kao i za servo, sve isto kao i na traktorima, ali je onda u sistemu umjesto razvodnika na servo cilindru naj slabija karika pumpa koja relativno brzo odlazi u vjecna lovista posto je na mjestu lako motati sve dok pumpa ne otkaze poslusnost.

Tu u pricu ulazi prioritetni ventil (s torpedo traktora ili s nekog kombajna) koji ce s glaven hidro pumpe dio ulja prenositi u volan a ostatak u prednju i zadnju kasiku. Tako je kod brata na skipu odradjeno i to sam skuzio tek kad sam ga kuci dovezao, jos mi bilo nekako sumnjivo kako je volan toliko jako "direktan" malo mrdnes a on odmah reagira. kad sam vidio da je s glavne pumpe "posudjeno" ulje i za volan, sve mi je bilo jasno ;)


Odgovornim i pazljivim koristenjem ne bi trebalo biti problema ni sa servom no rijetki su koji su ispravni...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Nije problem dok god radi i dok ni ne pokusavas motati dok stojis na mjestu bez obzira pod teretom ili prazan...

Servo je dosta lose napravljen i zna ona cahura unutra puci, pa se mora variti i tako, dosta neprecizno to radi jednom kad se razmrda.

Noviji skipovi imaju hidraulik volan ali ista pumpa kao i za servo, sve isto kao i na traktorima, ali je onda u sistemu umjesto razvodnika na servo cilindru naj slabija karika pumpa koja relativno brzo odlazi u vjecna lovista posto je na mjestu lako motati sve dok pumpa ne otkaze poslusnost.

Tu u pricu ulazi prioritetni ventil (s torpedo traktora ili s nekog kombajna) koji ce s glaven hidro pumpe dio ulja prenositi u volan a ostatak u prednju i zadnju kasiku. Tako je kod brata na skipu odradjeno i to sam skuzio tek kad sam ga kuci dovezao, jos mi bilo nekako sumnjivo kako je volan toliko jako "direktan" malo mrdnes a on odmah reagira. kad sam vidio da je s glavne pumpe "posudjeno" ulje i za volan, sve mi je bilo jasno ;)


Odgovornim i pazljivim koristenjem ne bi trebalo biti problema ni sa servom no rijetki su koji su ispravni...


sad si me malo zbunio servo i hidrulični volan zar to nije isto gledao sam skipa 91g kao od tvoga brata i sve je isto što se tiče volana kao kod mene. kad stroj stigne onda ću znati sve
 
B

Bobo

Guest
Servo upravljac su imali stari IMT 577. Tu nema orbitrola, vec imas standardan puz volana i sponu povezanu na uzduzno postavljen cilindar s desne strane motora. Na samom cilindru se nalazi "razvodnik" koji posredstvom spone otvara protok za skretanje lijevo ili desno. E sad, taj razvodnik pravi probleme, spoj spone i razvodnika je odradjen preko jedne cahure na koju je direktno vezan ventil. zna se dogoditi da udje prasina, podere cjeli razvodnik pa pisa ulje van, desi se da se rastela ventil pa volan vuce u jednu stranu ili je u jednu stranu lagan a u drugu tezi nego mehanicki. Dogodi se na kraju krajeva da ta cahura pukne i nema mrdanja nikud dok se to ne rijesi.

Ovo je servo volan:

57052555.jpg



Hidraulicni volan ima pumpu kao i ovaj servo s desne strane motora, no umjesto puza volana ima orbitrol i cilindar poprijeko postavljen na prednji most, nemaju fizicke veze jedno s drugim.

Servo ljudi s traktora skidaju i stave obicnu sponu da imaju cisti mehanicki volan, a rijetki ugradjuju cisti hidraulicni volan.

Stvar slicna zetorovoj samo sto kod zetora traktor triput zariba dok servo pokaze znakove umora dok se IMT ni ne razradi kako treba i krecu problemi. Rekao bih da zetora spasava onaj amortizer upravljaca na prednjem mostu, toliko da ne kida servo cilindar i razvodnik npr. u tanjuranju grube zemlje gdje se volan otima.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kolega znaš kak se to radi...ako ima ispravne kočnice i signalizaciju bar onda sjedaj u njega natankaj i gas doma...i sigurno bi te došlo jeftinije...al dobrovmeki imaju volju se drndati a neki ne...

mi smo pred 6 god tjerali 3kubični utovarivač iz Sl. broda kaj je oko 300 km od mene....jednom su nas zaustavili policajci i pitaju oni kolko je široki...a nisu imali metar a tata im je rekel da je 2 i pol metra široki a ustvari je bil 3 i 20 cm..i tak su nas pustili dalje...
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
heh mene je jedan trazio sto eurica da mi preveze stroj doma ima 75 do 80 km ja se nasmijem i velim mu pa to je sto i kusur litara plavog i nista natocili i vozi
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
od vrbovca do mene ima oko 280 km zaokruzimo na 300 dakle 300 u jednom pravcu, traktor s utovarivacem dofuran za 1200 kn preplatio si prijevoz debelo
 

Najnoviji postovi

Na vrh